В Чорному і Азовському морях не залишилося ні одного російського корабля – ВМС України
Російський Чорноморський флот на 75% втратив здатність виконувати бойові завдання

росія вивела кораблі військово-морського флоту (ВМФ) із Чорного та Азовського морів, повідомили ВМС України.
Станом на 06:00 четверга таких суден у зазначених акваторіях не було.
При цьому в Середземному морі продовжують курсувати 7 російських бойових кораблів, два з яких є носіями крилатих ракет «Калібр».
8 січня речник ВМС України Дмитро Плетенчук заявив, що росія остаточно відмовилася від ремонту свого флоту в анексованому Криму через загрозу втрат внаслідок атак.
Він нагадав, що ЗСУ знищили малий ракетний корабель (МРК) «Циклон» у Севастопольській бухті, завдали два удари по підводному човну «Ростов-на-Дону» і ще один – по МРК «Аскольд» у Керчі.
«Ці приклади підказують росіянам, що використовувати Крим для ремонту суден неможливо в принципі», – зазначив Плетенчук.
Після початку війни Україна, не маючи власного флоту, зуміла за допомогою ракет і морських безпілотників пошкодити або знищити щонайменше 27 кораблів і один підводний човен ВМФ росії.
Із 15 десантних кораблів та катерів, які були у Чорному морі у лютому 2022 року, на ходу залишилися лише п'ять.
У вересні 2023 року ЗСУ завдали ракетного удару по штабу ЧФ у Севастополі. Крім того, вони відбили острів Зміїний та розгромили систему спостереження російського флоту на «вежах Бойка» у північно-західній частині Чорного моря. За оцінками оглядачів, у результаті ЧФ на 75% втратив здатність виконувати бойові завдання.
Наприкінці жовтня сенатор госдуми Дмітрій Рогозін визнав, що Чорноморському флоту довелося змінити прописку, оскільки його великі кораблі стали просто великими мішенями для безекіпажних катерів ЗСУ. Спочатку судна перемістили до Новоросійська, але потім евакуювали і звідти через загрозу ураження далекобійними ракетами Storm Shadow, які мають ЗСУ.
Проте найчастіше для проведення операцій в акваторії Чорного моря українці використовують безпілотники Magura V5 та Sea Baby. Останні здатні нести до 850 кг вибухівки. Візуально вони нагадують моторний човен, але мають відповідне маскування, щоб ускладнити виявлення. Управління дроном здійснюється за допомогою AR-окулярів.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].