В Україні відкриють доступ медіа до засідань комітетів
Рада ухвалила закон, який передбачає більше гарантій журналістам під час війни

Верховна Рада прийняла в цілому проєкт закону №11321 про внесення змін до деяких законів України щодо посилення деяких гарантій діяльності медіа, журналістів та громадян на доступ до інформації. «За» – 286 депутатів.
Про це повідомив нардеп Ярослав Железняк.
За його словами, законопроєкт передбачає відкриття роботи Комітетів Верховної Ради для медіа та громадськості.
Депутат уточнив, що за 24 години повідомляється порядок денний засідання комітету. Також передбачається трансляція засідання Комітетів Ради. Під час війни допускається затримка у 24 години.
Нагадаємо, що метою та завданнями законопроєкту є посилення:
- гарантій здійснення діяльності медіа, журналістів у частині забезпечення можливості для їх професійної діяльності під час комендантської години в умовах дії воєнного стану, у разі акредитації з боку ЗСУ та/або інших складових сил оборони, у тому числі із залученням Служби безпеки України та відповідне посилення прав громадян на доступ до інформації;
- забезпечення балансу між заходами безпеки для парламентських комітетів і демократичними принципами відкритості, гласності та прозорості публічної інформації.
Отже, у статті 117 Закону України «Про медіа», зокрема, пропонується передбачити, що:
1. Норми закріплені у статті 117 Закону України «Про медіа» щодо звільнення від відповідальності на умовах визначених у згаданій статті, розповсюджуються не тільки на суб'єктів у сфері медіа та їх працівників, а й на осіб, які виконують роботу за цивільно-правовим договором для медіа.
2. Звільнення від відповідальності суб’єктів у сфері медіа та їх працівників можливе не тільки за дослівне відтворення публічних виступів чи повідомлень юридичних осіб, державних органів, органів місцевого самоврядування, їх посадових і службових осіб, народних депутатів України, кандидатів на виборні посади, а й за переказ без спотворення суті таких виступів чи повідомлень.
3. Суб’єкти у сфері онлайн-медіа звільняються від відповідальності за поширення недостовірної інформації, а також інформації, заборона поширення якої передбачена статтями 36, 42 та 119 зазначеного закону, якщо така інформація була поширена користувачами в розділах для коментування чи розміщення користувацьких публікацій на ве-сайті чи вебсторінці такого медіа, за умови що суб’єкт у сфері онлайн-медіа обмежив доступ до такої інформації впродовж трьох робочих днів не тільки з моменту отримання відповідної скарги чи припису Національної ради, а й з моменту отримання ухвали про відкриття відповідного провадження судом.
Бекграунд. Раніше Mind повідомляв, що ЄС критикує телемарафон і закликає Київ відновити «плюралістичний медіаландшафт». Брюссель очікує від України відновлення роботи всіх мовників у довоєнному форматі та ставить під сумнів об'єктивність телемарафону.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].