Адвокати затриманих бойових командирів виступили в Комітеті Верховної Ради з нацбезпеки
Вони запропонували створити слідчу комісію ВРУ щодо притягнення до кримінальної відповідальності військових в умовах воєнного стану

Парламентський комітет з питань нацбезпеки заслухав адвокатів затриманих бойових командирів, повідомила член комітету Ирина Фріз (фракція «Європейська солідарність») у коментарі агентству «Інтерфакс-Україна» в понеділок.
«Сьогодні на закритому засіданні комітет ВРУ з питань нацбезпеки, оборони та розвідки заслухав доповіді захисту Артура Горбенка, Юрія Галушкіна, Дмитра Рюмшина та обговорив питання, які дозволяють отримати різносторонню інформацію щодо цих судових процесів», – розповіла Фріз.
За словами депутатки, за підсумками обговорення комітет спрямує додаткові запити до правоохоронних органів.
Члени комітету також обговорили необхідність внесення змін до статті Кримінального кодексу щодо поняття «бойового імунітету» з метою її розширення та застосування у правовому полі.
Фріз також вважає доцільною пропозицію адвокатів щодо створення тимчасової слідчої комісії Верховної Ради з розгляду питань щодо притягнення до кримінальної відповідальності військовослужбовців в умовах воєнного стану.
Нардепка також повідомила, що на засідання комітету не зʼявилася військова омбудсменка Ольга Решетилова, яка була запрошена.
Відповідаючи на запитання про причину відсутності, омбудсменка зазначила, що «ще в неділю відбула в давно заплановане відрядження, про що завчасно повідомила голову комітету. Крім того, формулювання «не зʼявилася» трохи недоречне в цьому контексті – швидше, не відвідала».
Як повідомлялося, 20 січня ДБР повідомило про затримання двох генералів і полковника, нібито через недбалість яких ворог зміг захопити частину Харківської області 2024 року
24 січня екскомандир оперативно-тактичної групи військ «Харків» Юрій Галушкін заявив, що незалежно від того, як і коли завершаться розслідування і суд, він готовий на посаді звичайного рядового солдата воювати за Україну та наголосив, що нинішні судові процеси можуть вплинути на рішучість і дії командирів.
Між тим у ДБР пояснили, чому відкрили провадження проти генералів і комбригів. Зокрема, там зазначили, що це сталося тому, що повторний прорив росіян на Харківщині викликав «значний суспільний резонанс».
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].