США поглибили розкол із союзниками в ООН і G7, не бажаючи в резолюціях засуджувати росію - Bloomberg
«Якщо подивитися на повідомлення, що надходять зі Сполучених Штатів, то зрозуміло, що там дуже сильно представлений російський наратив», - сказала Кая Каллас

Адміністрація Трампа та представники Європи зайняли протилежні позиції при складанні тексту резолюцій на підтримку України, присвячених третій річниці російського вторгнення.
У понеділок у Нью-Йорку США проголосували проти поданої Україною резолюції Генеральної Асамблеї ООН, яка закликає засудити повномасштабне вторгнення росії, пише Bloomberg.
Замість цього США запропонували коротку альтернативу, яка закликає до «швидкого припинення» конфлікту.
Так само в документі, складеному Групою семи (G7), Трамп та його команда не хочуть згадувати про російську агресію та територіальну цілісність України.
Дипломати всі вихідні намагалися знайти компроміс після того, як США відмовилися включити слова про засудження росії за розв'язану війну, як це робилося у всіх попередніх заявах G7, розповіли люди, знайомі з ходом дискусій.
За їхніми словами, Вашингтон також не погодився із закликом посилити енергетичні санкції проти росії, щоб змусити її до досягнення довгострокової мирної угоди, і пригрозив відмовитися від підписання спільної заяви.
Україна та ЄС у понеділок внесли до Ради безпеки ООН та для голосування на Генеральній асамблеї резолюцію, яка засуджує вторгнення росії.
Тим часом США закликали відкликати цей текст і запропонували власний, де дії України фактично прирівнюються до дій росії і висловлюється жаль з приводу «трагічної загибелі людей у ході конфлікту між росією та Україною», розповіли FT два обізнані про це чиновники.
«Таке формулювання, очевидно, неприйнятне для нас, – сказав європейський посадовець. – Все це пов'язано між собою і є частиною масштабнішої зміни позиції США».
Глава європейської дипломатії Кая Каллас заявила у понеділок у відповідь на запитання журналістів про те, чи вважає вона, що адміністрація Трампа діє на користь росії.
«Якщо подивитися на повідомлення, що надходять зі Сполучених Штатів, то зрозуміло, що там дуже сильно представлений російський наратив», – сказала вона.
Резолюція США також була прийнята з поправками, включаючи запропоновану Францією зміну для визначення війни як «повномасштабного вторгнення російської федерації в Україну» замість початкового формулювання «конфлікт між росією та Україною», запропонованого США.
Представник Білого дому заявив Bloomberg, що незабаром відбудеться ще зустріч між американськими та європейськими чиновниками, де буде обговорюватися спільна мета припинення війни.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].