Майже $30 млрд потребує Україна для розмінування територій

Майже $30 млрд потребує Україна для розмінування територій

Потреби України в розмінуванні скоротилися на $5 млрд завдяки прогресу в очищенні земель, ідеться у звіті

Майже $30 млрд потребує Україна для розмінування територій
Фото: depositphotos.com (ілюстративне)

Потреби України в розмінуванні територій, які зазнали впливу війни, становлять $29,8 млрд.

Про це йдеться у «Швидкій оцінці завданої шкоди та потреб на відновлення (RDNA4)», проведеній Світовим банком, урядом України, Європейським Союзом та ООН, повідомили в Мінекономіці.

Якщо порівняти з попереднім документом, то оцінка потреб на розмінування скоротилася на $4,8 млрд завдяки прогресу в обстеженні та очищенні земель, на яких велися бойові дії.

За словами першої віцепрем’єр-міністерки України – міністерки економіки України Юлія Свириденко, зменшення суми потреб свідчить про величезну роботу, реалізовану Міністерством економіки спільно з Міноборони, ДСНС, приватними й міжнародними операторами протимінної діяльності та іншими стейкхолдерами.

«І ми маємо куди рости – автори звіту відзначають, що активний розвиток таких інновацій, як використання сенсорних технологій, аерофотозйомка та машинне навчання можуть ще більше прискорити, а відповідно й здешевити вартість розмінування», – сказала вона.

Оскільки розмінування територій триватиме десятиліття, вкрай важливо розбудовувати довгострокову інституційну спроможність та розвиток партнерств із міжнародними організаціями, що провадять протимінну діяльність. Тому радять розширювати використання інновацій і забезпечити довгострокові інвестиції в сектор гуманітарного розмінування.

Довідково. RDNA4 (Fourth Rapid Damage and Needs Assessment) проведена Світовим банком, урядом України, Євросоюзом та ООН базується на попередніх трьох спільних оцінках і враховує додаткові аналітичні дослідження, зазначили в Мінекономіки. Як і попередні оцінки, RDNA4 аналізує вплив війни на вразливі групи (переміщені особи, ветерани, особи з інвалідністю тощо) та визначає короткострокові пріоритети відновлення на 2025 рік. Вона узгоджується з реформами й інвестиціями в межах Ukraine Facility та інтеграції України до ЄС. Повна оцінка збитків, завданих внаслідок війни, можлива лише після того, як Україна отримає доступ до всіх своїх територій і зможе провести належне обстеження, зокрема у сфері гуманітарного розмінування, повідомили у пресслужбі.

Бекграунд. Раніше Mind повідомляв, що учасники Коаліції з розмінування виділять Україні 700 млн євро на закупівлю обладнання для розмінування до 2034 року.

У випадку, якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію. Або надішліть, будь-ласка, на пошту [email protected]
Invest Summit. Jazz Business
Читайте також
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло