В Україні підписали угоду про Фазу ІІІ Програми «U-LEAD з Європою»: які плани на майбутнє
U-LEAD з Європою

В Україні підписали угоду про Фазу ІІІ Програми «U-LEAD з Європою»: які плани на майбутнє

Політика та правова база, розвиток спроможності, відбудова – фокус України до 2027 року

В Україні підписали угоду про Фазу ІІІ Програми «U-LEAD з Європою»: які плани на майбутнє
Фото: ULEAD з Європою

Сьогодні, 18 березня, відбулася церемонія підписання Угоди про Фазу ІІІ Програми «U-LEAD з Європою». Директор програми Бастіан Файгель розповів про основні її пріоритети та напрями.

«Сьогодні ми розпочинаємо новий етап стійкості, трансформації та непохитної відданості народу України. Це шлях, позначений перемогами, відвертими розмовами та історичними викликами. Все почалося з Революції Гідності. Українські громадяни – молодь і старше покоління – вийшли на вулиці, щоб вимагати майбутнього, заснованого на європейських демократичних цінностях», – зазначив він.

За словами директора, одним із ключових рішень на цьому шляху стало наближення влади до громадян шляхом передачі повноважень на місцевий рівень.

«І тоді було ухвалене ключове рішення – наблизити владу до людей, передавши її від центрів ухвалення рішень громадянам. Так народилася реформа децентралізації – ініціатива українського уряду, заснована на концепції реформи «333», яка стала наріжним каменем більш демократичної, прозорої України з ефективнішими інституціями», – наголосив Файгель.

Зазначається, що реформа децентралізації надала громадам безпрецедентні можливості.

«У центрі цієї реформи лежало дещо революційне – вибір. Вперше громади могли об’єднуватися, отримуючи нові повноваження, можливості ухвалювати рішення та фінансову автономію. Трансформація була глибокою: 11 000 громад консолідувалися у 1470, кожна з яких дістала змогу ефективно надавати базові публічні послуги», – заявив директор.

Він також додав, що за роки впровадження реформи її ефективність стала очевидною для суспільства: «Було очевидно, що ця реформа приносить реальну користь, і навіть сьогодні 77% українців вважають, що вона має тривати».

Файгель зауважив, що «U-LEAD з Європою» продовжує підтримувати громади в розвитку та зміцненні місцевого самоврядування: «Разом із місцевими органами самоврядування ми забезпечили, щоб муніципальні послуги стали ефективнішими та доступнішими». Він також навів кілька прикладів:

  • З 2016 року в межах програми провели 14 000 заходів із розвитку потенціалу та 42 000 індивідуальних консультацій, охопивши майже 700 000 учасників.
  • З часу місцевих виборів у жовтні 2020 року організували майже 4000 заходів у межах серії «Кроки для спеціалістів».
  • Через цифрову платформу «U-LEARN» видали близько 2800 сертифікатів про успішне завершення навчання з ефективного управління місцевими справами.

За словами директора програми, підтримка України та її громад буде продовжена й надалі: «Сьогодні ми офіційно підтверджуємо, що «U-LEAD з Європою» продовжить супроводжувати Україну та громади на шляху до відновлення та успіху».

Файгель повідомив, що до 2027 року Україна зосередиться на трьох напрямках:

  1. Політика та правова база – підтримка Міністерства розвитку громад у створенні ефективної, євроінтегрованої системи управління.
  2. Розвиток спроможності – зміцнення місцевої стійкості через поліпшення надання послуг та відбудову громад.
  3. Відбудова та розбудова – підтримка громад у їхніх відновлювальних зусиллях через цільову експертну допомогу.

Крім того, особливу увагу буде приділено питанням гендерної рівності, адже війна загострила виклики, з якими стикаються жінки у громадах.

«Ця війна показала ще одну важливу істину – гендерна рівність не є предметом компромісу. Жінки-лідерки відіграли ключову роль у підтримці стійкості громад, але вони продовжують стикатися з дискримінацією. Саме тому ми створюємо гендерний центр, який сприятиме рівності через політичну та медійну підтримку», – підсумував Файгель.

Бекграунд. Раніше Mind повідомляв, що жодні реформи не змогли б відбутися без лідерів громад. Олексій Кулеба розповів про значення децентралізації під час війни. Віцепрем’єр наголосив, що «людський капітал – це фундамент нашої країни».

У випадку, якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію. Або надішліть, будь-ласка, на пошту [email protected]
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло