Британія сподівається, що американські безпілотники та супутники допоможуть стежити за припиненням вогню в Україні

Британія сподівається, що американські безпілотники та супутники допоможуть стежити за припиненням вогню в Україні

Тисячі американських супутників забезпечують «неперевершену картину» України, яку європейським силам буде непросто відтворити

Британія сподівається, що американські безпілотники та супутники допоможуть стежити за припиненням вогню в Україні
фото DR

Сполучене Королівство висловлює сподівання, що США нададуть безпілотники та супутникове спостереження для моніторингу прикордонної зони між Україною та росією, якщо буде досягнуто угоди про припинення вогню, повідомила 18 березня газета The Times із посиланням на неназваних британських дипломатів.

Збройні сили США мають 247 військових і тисячі комерційних супутників, які забезпечують «неперевершену картину» східної України, яку європейським силам буде непросто відтворити, пише The Times.

Супутники із зображеннями високої роздільної здатності та тепловими датчиками можуть відстежувати пересування військ, виявляти артилерійський вогонь і стежити за прикордонними районами на предмет порушень режиму припинення вогню.

За даними Times, американські безпілотники та супутники можуть створити буферну зону по обидві сторони лінії фронту, щоб запобігти відновленню бойових дій.

Раніше прем’єр-міністр Великої Британії Кір Стармер звернувся до президента США Дональда Трампа з проханням забезпечити «захист» європейського контингенту щонайменше 10 000 миротворців в Україні.

Вашингтон наразі відмовляється брати чіткі зобов’язання щодо безпеки України, натомість закликає Європу взяти на себе відповідальність за повоєнну стабільність Києва.

20 березня Стармер прийме в Лондоні військових лідерів «коаліції охочих» для обговорення миротворчої місії.

Дискусії відбулися після переговорів під проводом США в Саудівській Аравії, де Вашингтон запропонував 30-денне припинення вогню між росією та Україною.

Київ прийняв угоду під час двосторонніх переговорів у Джидді 11 березня, після чого США відновили військову та розвідувальну підтримку України.

Трамп збирається провести телефонну розмову з путіним 18 березня, щоб обговорити запропоноване перемир'я.

Бекграунд. Як повідомило агентство Bloomberg, путін висунув Трампу умову припинення вогню – припинення постачання зброї в Україну.

У випадку, якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію. Або надішліть, будь-ласка, на пошту [email protected]
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло