Bild стверджує, що «триває робота» над тим, щоб передати «Північний потік» США
За даними видання, американський інвестор хоче відновити поставки російського газу в Європу

У Німеччині обговорюється варіант передачі газопроводу «Північний потік 2» під управління США, що дозволить відновити постачання російського газу в Європу.
Джерело. Про це пише Bild.
Робота над відповідною угодою вже триває, стверджує видання.
Тим часом кілька політиків із партії майбутнього канцлера Фрідріха Мерца допустили відновлення закупівель газу в росії після завершення війни в Україні.
Депутат бундестагу Томас Барайс вважає, що для постачання можна використовувати «Північний потік 2».
«Якщо знову настане мир, відносини нормалізуються, а ембарго з часом ослабне, тоді, звичайно, газ знову може потекти, можливо, тепер у трубопроводі під контролем США», – сказав він.
Заступник голови фракції ХДС у парламенті землі Північний Рейн-Вестфалія Ян Хайніш також заявив, що у разі підписання угоди про «справедливий і надійний» мир в Україні Німеччині потрібно буде повернутися до теми купівлі російського газу.
«Чи це відбуватиметься морем або через трубопровід, поки неясно», – додав він.
Водночас Хайніш наголосив, що Німеччина не повинна залежати від одного постачальника та допускати ситуацій, коли їй «диктують ціну» на газ.
Депутат бундестагу від Вільної демократичної партії (СвДП) Марі-Агнес Штрак-Циммерман підтвердила, що ХДС «вже звертається» до росії, щоб знову закуповувати газ, тим самим підриваючи досягнуту енергетичну незалежність Німеччини.
Однак не всі у ХДС хочуть відновлення такої співпраці.
«Путінській росії більше ніколи не довірятимуть, а Трамп похитнув довіру до Америки. Тому коаліційна угода має унеможливлювати повернення газопроводу «Північний потік» в експлуатацію», – заявив член партії Рупрехт Поленц.
Експерт ХДС із зовнішньої політики Родеріх Кізеветтер також розкритикував цей крок.
«Усі ті, хто завжди був проти санкцій, хто хоче відновити роботу «Північного потоку» і знову накинутися на дешевий російський газ, усі ті, кому наплювати на геноцид українського народу, всі вони були б дуже раді такому зближенню», – заявив він.
Пропозиція Барайса – невірний сигнал у невідповідний час, що походить від людини, яка «явно нічому не навчилася в новітній історії», зазначив депутат і член СДПН Міхаель Рот.
У міністерстві економіки Німеччини, яке очолює Роберт Хабек від «Зелених», заявили, що «Північний потік-2» не сертифікований і юридично не схвалений, і «питання про його експлуатацію нині не стоїть».
У самій партії назвали висловлювання Барайса «скандальним», зазначивши, що «якщо Німеччина знову почне закуповувати газ у росії, це означатиме, що путін отримає винагороду за свою агресивну війну».
Раніше джерела Bild повідомили, що колишній посол США в Німеччині, а нині посланець Трампа з особливих доручень Річард Гренелл кілька разів неофіційно їздив до Швейцарії для обговорення запуску Північного потоку.
Джерела стверджували, що американська сторона хоче виступити посередником у постачанні російського газу до Німеччини, але лише на рівні приватних компаній.
До цього співрозмовники Financial Times говорили, що колишній виконавчий директор Nord Stream 2 AG та друг путіна Маттіас Варніг намагається перезапустити «Північний потік-2» за допомогою консорціуму американських інвесторів, який уже розробив проект угоди із «Газпромом» на випадок зняття санкцій.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].