На саміті «Коаліції охочих» буде обговорюватися склад миротворчої місії для України – Зеленський

На саміті «Коаліції охочих» буде обговорюватися склад миротворчої місії для України – Зеленський

«Де, скільки, хто готовий бути в «Коаліції охочих», а хто (з країн) поки що не готовий», - зазначив президент

На саміті «Коаліції охочих» буде обговорюватися склад миротворчої місії для України – Зеленський
фото Офіційний сайт президента України

На саміті країн «Коаліції охочих», який пройде наступного тижня у Парижі, будуть обговорюватися формат і склад майбутнього контингенту в Україні та гарантії безпеки.

Про це президент Володимир Зеленський повідомив під час спільної з президентом Чехії Петром Павелом прес-конференції у Києві, передає Укрінформ.

«Наступного тижня у нас запланована двостороння зустріч з президентом Макроном. У нас є багато питань. Я надіюсь, що в нас буде хороший результат цієї зустрічі. Окрім цього, буде важливий саміт, можна його так назвати «Коаліція охочих». Дійсно, будемо говорити про стратегію гарантій безпеки для України після закінчення війни. І недопущення другої хвилі, а можна сказати, вже й третьої, окупації з боку російської федерації, їх агресивних дій. Ми будемо говорити і про контингент», – розповів Зеленський.

За його словами, на саміті, зокрема, буде обговорюватися інфраструктура миротворчого контингенту.

«Де скільки хто готовий бути в «Коаліції охочих», а хто поки що не готовий. У кожної країни є свої на це різні об’єктивні або суб’єктивні причини», – сказав президент.

При цьому він висловив сподівання, що зрештою на саміті вдасться дійти до «якоїсь конкретики».

«Я б хотів би, щоб ми вийшли вже з якоюсь конкретикою. Ми про це говорили з президентом Макроном», – зауважив глава держави.

Як повідомлялося, раніше Володимир Зеленський заявляв, що формат і чисельність контингенту в Україні буде залежати від позиції США стосовно цього питання.

Бекграунд. Нагадаємо, Макрон раніше анонсував зустріч з лідерами ЄС і Зеленським 27 березня в Парижі.

«Ми завершимо нашу роботу з підтримки української армії і побудови стійкої і витривалої військової моделі для запобігання майбутнім російським вторгненням. Ми також визначимо гарантії безпеки, які можуть надати європейські сили. Ми хочемо захистити мир», – підсумував французький президент.

У випадку, якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію. Або надішліть, будь-ласка, на пошту [email protected]
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло