Більшість українців позитивно сприймають ідею 30-денного тимчасового перемир’я – КМІС

Більшість українців позитивно сприймають ідею 30-денного тимчасового перемир’я – КМІС

Опитування були проведені серед жителів підконтрольних уряду України територій старших за 18 років

Більшість українців позитивно сприймають ідею 30-денного тимчасового перемир’я – КМІС
Фото: depositphotos.com (ілюстративне)

Більшість українців підтримують 30-денне тимчасове перемир’я між Україною та росією, але мало хто вірить, що воно є реальним початком шляху до миру.

Про це свідчать результати опитування Київського міжнародного інституту соціології (КМІС).

У Mind з'явився телеграм-канал Mind tweet, де ви першими отримуєте головні новини, що мають вплив на економіку та бізнес. Підпишіться, щоб зберегти ваш час та гроші.

Опитування були проведені серед жителів підконтрольних уряду України територій старших за 18 років. Вони тривали протягом 12–22 березня. До 18 березня, коли відбулася телефонна розмова президента США Дональда Трампа з нелегітимним президентом рф владіміром путіним, респондентів запитували, як вони ставляться до українсько-американських переговорів 11 березня та запропонованого США тимчасового перемир’я. Після перемовин глави Білого дому з лідером кремля, у людей почали питати наскільки прийнятним вони вважають перемир'я, з огляду на вимоги рф про зупинення мобілізації в Україні, припинення постачання зброї Україні та надання їй розвідувальних даних.

Під час першого етапу опитування, українці більшістю підтримали пропозицію припинення вогню. За даними КМІС, абсолютна більшість українців – 77% – позитивно ставляться до цієї пропозиції. З них 47% вважає це способом показати, що росія не хоче миру або що вона порушує домовленості. 12% виказали підтримку пропозиції, як способу розблокувати військову допомогу. Решта 18% називали це насамперед кроком до завершення війни на прийнятних для України умовах.

Дослідження показало, що 17% респондентів обрали один із трьох негативних варіантів. Так, 8% вважають це помилковим кроком, який ослабить Україну, 7% – кроком відчаю української влади через складну ситуацію на фронті, 2% – кроком до капітуляції України.

В інституті наголосили, що, хоч у більшості сприйняття пропозиції є позитивним, «небагато хто вірить, що це є реальним початком шляху до миру на прийнятних умовах».

Під час другого етапу опитування, після розмови Трампа з путіним, 79% українців визнали вимоги останнього для припинення вогню неприйнятними. За результатами дослідження, готові прийняти їх 16% (з яких для 14% це є важким варіантом).

В опитуванні про підтримку припинення вогню без жодних гарантій безпеки – 62% респондентів заявили, що категорично не підтримають таке. Загалом (хоча й переважно без ентузіазму) такий варіант будуть готові підтримати 32% людей.

За умови отримання Україною хоча б певних гарантій безпеки більше половини опитаних (хоча і неохоче) підтримають припинення вогню. При цьому різниця між різними варіантами гарантій (з погляду підтримки від української громадськості) є доволі незначною, кажуть в інституті.

Так, варіант із розміщенням миротворців для припинення вогню підтримають 60%, тоді як 34% будуть категорично проти цього. У разі  членства в НАТО як гарантії безпеки перемир’я підтримають 58% людей проти 32%. За посиленої підтримки ЗСУ озброєнням 56% підтримують припинення вогню, 35% будуть категорично проти.

На питання, чи варто продовжувати боротьбу за умови припинення військової допомоги з боку США, як це було на початку березня, 82% респондентів заявили, що Україна попри все має продовжувати боротьбу, тоді як 8% опитаних за таких умов більше схиляються до капітуляції.

Бекграунд. Раніше Mind повідомляв, що Україна і США завершили другий раунд переговорів в Ер-Ріяді (Саудівська Аравія), який розпочали сьогодні вранці.

У випадку, якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію. Або надішліть, будь-ласка, на пошту editor@mind.ua
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло