Уряд вирішив, як розвиватиме культуру України до 2030 року

Уряд вирішив, як розвиватиме культуру України до 2030 року

Затверджено стратегію та план заходів з її реалізації

Уряд вирішив, як розвиватиме культуру України до 2030 року
Фото: ілюстративне

28 березня 2025 року Кабінет Міністрів України ухвалив Стратегію розвитку культури на період до 2030 року. Разом зі стратегією затверджено операційний план її реалізації на 2025–2027 роки.

Про це інформує пресслужба Мінкульту.

Зазначається, що це перший комплексний стратегічний документ у сфері культури, що пропонує її нове бачення в широкому контексті державотворення, у тому числі як важливого елементу національної безпеки та сталого розвитку держави.

«Мета Стратегії полягає в утвердженні культури як базису національної ідентичності, потужного чинника соціальної згуртованості, розвитку людського капіталу та впізнаваності України у світі», – йдеться в повідомленні.

За даними міністерства, це визначатиме стратегічну візію подальшого розвитку української культури, яка базується на чотирьох ключових цілях:

  1. Зміцнення людського капіталу через культурні практики.
  2. Захист, збереження, примноження та використання потенціалу культурної спадщини та культурних цінностей.
  3. Підвищення стійкості культури як суспільної системи.
  4. Інтеграція української культури як активного учасника й рівноправного партнера глобальних культурних процесів.

Наголошується, що стратегія враховує виклики, спричинені війною, і пропонує системний підхід до відновлення культурного простору, підтримки креативних індустрій та розширення доступу до культурних послуг для всіх громадян.

За даними Мінкульту, вона також передбачає оновлення системи управління, розвитку державно-приватного партнерства, цифровізацію культурного простору, механізми захисту спадщини в умовах війни, створення умов для локальних ініціатив та інклюзії вразливих груп. Особлива увага приділятиметься ветеранам, внутрішньо переміщеним особам, дітям, молоді.

«У стратегії є три основні завдання: зберегти, розвинути й поширити. Перше завдання – збереження культурної спадщини. Ми особливо відчули нагальність цього завдання в умовах послідовних дій зі знищення агресором нашої ідентичності. Друге – це розвиток культури, що вимагатиме зміцнення системи підготовки кваліфікованих кадрів: реставраторів, музейників, бібліотекарів і, звісно, потужних управлінців. І нарешті, третє – донести до світу усвідомлення тисячолітньої історії України та її культури як невіддільної частини», – зазначив міністр культури та стратегічних комунікацій Микола Точицький.

Згідно з повідомленням, розробка стратегії базувалася на положеннях Закону «Про культуру» та є частиною виконання міжнародних зобов’язань у межах Угоди про асоціацію з ЄС та Ukraine Facility Plan. У процесі її створення відбулися широкі публічні консультації – з грудня 2024 до лютого 2025 року – за участі понад 770 представників громадянського суспільства, аналітичних центрів, закладів культури, освіти, науки, міжнародних організацій, митців та активістів з усієї країни.

«Проєкт стратегії також було активно обговорено з партнерами з Європейського Союзу. Це дозволило врахувати кращі європейські практики, які базуються, зокрема, на положеннях Робочого плану ЄС у сфері культури на 2023–2026 роки», – додали в міністерстві.

Бекграунд. Раніше Mind писав, що Кабмін вирішив, як впроваджуватиме гендерну рівність у сфері освіти до 2030 року. Затверджено операційний план заходів на 2025–2027 роки.

У випадку, якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію. Або надішліть, будь-ласка, на пошту [email protected]
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло