Трамп вимагає в Європи купити в США нафти й газу на суму, яка перевищує поставки всім країнам світу
Насправді дефіцит США в торгівлі товарами з ЄС становить далеко не $350 млрд, а в чотири рази менше

Президент США Дональд Трамп відхилив пропозицію Єврокомісії скасувати взаємні мита між США і ЄС на продукцію промисловості.
Натомість Трамп вимагає в Європи купити у США енергоресурсів на $350 млрд. Це майже відповідає вартості всіх товарів, які країни блоку придбали минулого року у США. І перевищує вартість енергоресурсів, які США продали всім країнам світу, повідомляє Politico.
«У нас дефіцит [у торгівлі] з Європейським союзом $350 млрд, і він має швидко зникнути, – сказав Трамп. – Один із способів, як він може легко та швидко зникнути, – це їм доведеться купувати у нас наші енергоресурси... Вони можуть купити їх, і ми зможемо скинути $350 млрд за тиждень. Вони мають купити та взяти на себе зобов'язання купити таку саму кількість енергоресурсів».
На питання, чи достатньо пропозиції ЄС щодо взаємного скасування мит у торгівлі промисловою продукцією, щоб зняти введений ним тариф у 20%, Трамп відповів:
«Ні, недостатньо».
Насправді дефіцит США в торгівлі товарами з ЄС становить далеко не $350 млрд.
У 2024 році, за даними Бюро економічного аналізу США, ця цифра дорівнювала $235,6 млрд: імпорт з ЄС склав $605,8 млрд, експорт до країн блоку – $370,2 млрд.
Частка американської нафти у загальному обсязі європейських закупівель становила, за інформацією Євростату, 16,1%, а газу – 5,8%.
Тобто сукупний імпорт нафти та газу зі США до ЄС був 21,9%, або $81,1 млрд – у 4,3 рази менший, ніж вимагає купити Трамп.
Стільки енергоресурсів, скільки він хоче продати Євросоюзу, США не змогли продати навіть усьому світу: минулого року сукупний експорт вуглеводнів та продукції з них становив $315,06 млрд.
Голова Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн повідомила, що ЄС запропонував США обнулити мита на промислові товари, «бо Європа завжди готова до гарної угоди», проте це не змінило думку Трампа.
Цифра $350 млрд не вперше виникає у заявах Трампа. Саме на таку суму, за його словами, США надали допомогу Україні з початку російського вторгнення.
Насправді ж, за підрахунками Кільського інституту світової економіки на підставі офіційних даних, загальний обсяг допомоги склав 114,15 млрд євро ($125,5 млрд за поточним курсом), включаючи 64,13 млрд євро ($70,5 млрд) у вигляді військових поставок.
Бекграунд. Як повідомлялося, зараз ЄС закінчує складання списку американських товарів, які підпадуть під 25%-не мито у відповідь на введений Трампом збір із сталі та алюмінію, які постачаються в США.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].