Видобуток нафти в росії впаде в найближчі десятиліття

Видобуток нафти в росії впаде в найближчі десятиліття

Вже до 2050 року, за офіційними підрахунками російського уряду, експорт нафти стане неможливим

Видобуток нафти в росії впаде в найближчі десятиліття
Енгельс, нафтобаза
скріншот

Без значних інвестицій, технологічного прориву, змін у регулюванні та скасуванні західних санкцій росія вже найближчими десятиліттями може зіткнутися з обвальним падінням видобутку нафти, а в гіршому випадку – повністю зникнути зі світового нафтового ринку.

Це випливає з прогнозу «Енергостратегія до 2050 року», яку затвердив прем'єр-міністр рф Міхаіл Мішустін, і на який посилається The Moscow Times.

Згідно з документом, в «інерційному сценарії», який «передбачає збереження трендів, що склалися, і діючих підходів у галузях ПЕК», видобуток нафти з поточних 530-540 млн тонн на рік знизиться до 477 млн тонн до 2036 року, а до 2050-го – до 287 млн, тобто впаде вдвічі.

Експорт нафти при цьому доведеться скоротити в 3 рази – з 234 до 79 млн тонн на рік.

У «стрес-сценарії», який включає посилення західних санкцій та прискорену відмову світу від вуглеводнів, до 2050 року росія видобуватиме лише 171 млн тонн нафти щороку – втричі менше, ніж зараз. А експорт взагалі припиниться.

Нафтогазовий сектор забезпечує третину доходів бюджету, третину всіх інвестицій у рф та дві третини валютної виручки економіки.

Але «у частині видобутку та експорту нафти за збереження поточних тенденцій є значні ризики скорочення обсягів виробництва», йдеться у стратегії.

Старі, відкриті ще за часів СРСР родовища поступово виснажуються, а нових з дешевою і легкою у видобутку нафтою виявити не вдається.

Згідно зі стратегією, всього в російських надрах знаходиться 31 млрд тонн розвіданих запасів нафти, якої б вистачило на 65 років видобутку. Проте третина, або понад 10 млрд тонн, зараз «нерентабельні».

Щоб підтримувати поточний рівень нафтовидобутку, потрібні значні інвестиції, згідно з документом.

Поки що російська сировинна галузь зберігає майже тотальну залежність від іноземних технологій. Частка імпортного бурового обладнання, а також аналітичного програмного забезпечення для видобутку корисних копалин зараз перевищує 90%.

Імпортними залишаються 50% гірських машин та 30% наземного геофізичного обладнання.

Бекграунд. Нагадаємо, Трамп ненавмисно завдав удару по російській економіці. Через введення мит проти майже всіх країн світу ціни на нафту впали, а для росії це основне джерело наповнення бюджету.

У випадку, якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію. Або надішліть, будь-ласка, на пошту [email protected]
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло