Китайські полонені заявили, що хочуть повернутися «додому, в Китай»
Вони також повідомили на пресконференції, що жодного стосунку до уряду Китаю вони не мають

Взяті в полон на початку квітня цього року на Донеччині двоє громадян Китаю Чжан Женьбао та Ван Гуанцзюнь, які воювали на боці росії, хочуть піти на обмін і повернутися до Китаю.
Про це вони заявили в понеділок, 14 квітня, на пресконференції в Києві, передає агентство Укрінформ, яке проводило цей захід.
«Згодні взяти участь в обміні. Ми хочемо повернутися в Китай, на батьківщину», – сказали вони, відповідаючи на запитання журналістів.
Обидва полонені підтвердили, що знають про можливе покарання на батьківщині й готові до цього.
«У Китаї відповідно до законодавства, де б ви не брали участь у бойових діях, вас очікує покарання», – зазначив Чжан Женьбао.
Ван Гуанцзюнь додав: «Я розумію, що покарання може бути, і готовий до цього, тому що зрозуміло, що за участь у війні може бути покарання, але я все одно хочу повернутися додому, до рідних».
Пресконференцію організувала Служба безпеки України. Представник СБУ Артем Дехтяренко заявив, що китайських військовополонених утримують у належних умовах, пресконференцію проводили за їхньою згодою.
За його словами, слідчі СБУ вже провели перші допити цих полонених і можуть констатувати, що обоє громадян КНР долучилися до збройних сил рф, підписавши контракти.
Обидва полонені на брифінгу стверджували, що потрапили в полон одразу після того, як опинилися на лінії фронту, та не вбивали українських захисників.
Вони також повідомили, що опинилися на війні в Україні, підписавши відповідні контракти в росії, і жодного стосунку до уряду Китаю не мають.
«Уряд попереджав, що громадянам Китаю небажано їхати в місця, де йдуть бойові дії… Я хотів бути медиком. Був поранений і здався», – сказав один із полонених військових Ван Гуанцзюнь.
Інший китаєць, Чжан Женьбао, розповів, що натрапив у TikTok на ролик російських збройних сил, які запрошували на службу за контрактом. Він стверджує, що до цього не брав участі в бойових діях і не тримав зброю в руках.
Він уточнив, що 20 грудня 2024 року він прибув до Москви, де перебував тиждень. Після цього їх відправили в Донецьк, і там вже він був близько місяця, поки не почалися бойові дії.
«Були під постійними атаками дронів та обстрілами. 5 квітня вже потрапив у полон», – розповів китайський військовий.
8 квітня президент України Володимир Зеленський повідомив, що українські військові взяли в полон двох громадян Китаю на Донеччині.
9 квітня офіційний представник МЗС КНР Лінь Цзянь заявив, що Китай не направляв військовослужбовців для участі в українському конфлікті, влада країни вимагає від своїх громадян уникати залучення до бойових дій.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].