Курт Волкер: «Я не думаю, що путін колись погодиться на мирну угоду»
Він вважає, що ситуація може змінитися до осені, якщо союзники введуть жорсткі санкції проти росії

Курт Волкер, колишній спеціальний представник США з питань України, не вірить, що путін колись погодиться на мирну угоду, укладену шляхом переговорів, сказав він під час відкритої дискусії 9 травня в Американському університеті в Києві, передає кореспондент Kyiv Independent.
Волкер сказав, що зараз між адміністрацією Трампа і українською владою «існує більше узгодженості», ніж на початку 2025 року, коли відбулася сварка в Овальному кабінеті.
За словами Волкера, переговори між США, Україною та росією показали, що кремль не бажає припиняти війну, а тому точку тиску мають зміститися з Києва на москву.
«Я не думаю, що путін коли-небудь погодиться на мирну угоду, – сказав Волкер. – Я думаю, що протистояння буде продовжуватися».
Дипломат також сказав, що путін навряд чи погодиться на припинення вогню до осені.
«Він (путін) хоче грати в ігри. Він хоче побачити, що він може отримати від адміністрації Трампа та Заходу безкоштовно. Він хоче спробувати літній наступ і подивитися, чи зможе він захопити більше територій. Він хоче побачити, чи покращиться його фінансове становище. Тож він збирається грати в це якийсь час», – сказав Волкер.
Політик припустив, що путін погодиться на припинення вогню пізніше восени, якщо союзникам вдасться запровадити більш жорсткі санкції на російський газ, нафту та фінансові операції, фінансове становище кремля погіршиться, а потенційний літній наступ провалиться.
«І якщо це так, я думаю, що це буде добре», – сказав він.
«Тоді ми повинні працювати старанніше та швидше, ніж росія. Ми повинні допомогти Україні відновити свій військовий потенціал, повернути людей додому, зміцнити економіку, залучити іноземні інвестиції та прискорити переговори з ЄС», – додав дипломат.
Волкер зазначив, що не вірить у продуктивність прямих переговорів з росією та Україною, додавши, що вони можуть бути ефективними лише такими контактами, як обмін полоненими, обмежені припинення вогню в певному районі та утримання від нападів на енергетичну інфраструктуру з обох сторін.
«Хоча це й дратує та турбує українців, що саме США ведуть переговори з росією, я вважаю, що це краще, ніж просто росія та Україна окремо. Я думаю, що це обмежує те, що може вимагати росія», – сказав дипломат.
Бекграунд. Нагадаємо, наприкінці квітня стало відомо, що путін відмовився від замороження по лінії фронту і знову вимагає всі чотири українські області.
Немає жодних ознак, що путін відступить від своїх амбіцій і прийме американські пропозиції, сказали знайомі з питанням європейські чиновники.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].