Рада підтримала проєкт про механізм санкцій щодо «тіньового флоту» рф
Його ухвалено за основу

Верховна Рада України прийняла за основу законопроєкт №13020, який передбачає внесення змін до законодавства у сфері національної безпеки щодо застосування санкцій до морських і повітряних суден. «За» проголосували 269 депутатів.
Про це повідомив нардеп Ярослав Железняк.
Як зазначають автори ініціативи, чинне законодавство дозволяє накладати санкції на фізичних та юридичних осіб, однак не передбачає окремих механізмів для санкціонування суден і повітряних суден, що можуть використовуватися в загрозливій для України діяльності.
Прийняття законопроєкту дозволить запроваджувати індивідуальні санкції щодо конкретних суден і літаків, які беруть участь у діяльності, що становить реальну чи потенційну загрозу національним інтересам, безпеці, територіальній цілісності та суверенітету України. Зокрема це стосується російських суден і повітряних суден, які можуть бути задіяні у схемах «тіньових» перевезень, спрямованих на збагачення та підтримку агресивних дій кремля.
Законопроєкт передбачає:
- внесення змін до закону «Про санкції» для розширення переліку об’єктів санкцій;
- надання Службі безпеки України повноважень виявляти та фіксувати факти використання суден і повітряних суден у діяльності, що загрожує безпеці держави;
- доповнення закону «Про розвідку» новими завданнями щодо ідентифікації таких загроз через роботу відповідних служб.
Бекграунд. Раніше Mind повідомляв, що СБУ заарештувала судно «тіньового» флоту рф. Наприкінці 2024 року суховантаж вивіз із порту Севастополя 5000 тонн пшениці, викраденої на тимчасово окупованій території півдня України.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].