Дрони, якими росія атакує Україну, на 60-65% складаються з китайських компонентів – ГУР

Дрони, якими росія атакує Україну, на 60-65% складаються з китайських компонентів – ГУР

На другому місці за кількістю деталей – Сполучені Штати, на третьому – Швейцарія

Дрони, якими росія атакує Україну, на 60-65% складаються з китайських компонентів – ГУР
фото DR

Згідно зі звітом Головного управління розвідки України, опублікованим Радіо Свобода 7 липня, китайське виробництво зараз становить 60–65% компонентів, знайдених у безпілотниках, які росія використовує проти України.

Компоненти зі Сполучених Штатів та Швейцарії посідають друге та третє місця відповідно.

Українські аналітики дослідили уламки російських безпілотників, знайдених у травні, та відзначили помітне збільшення кількості друкованих плат, навігаційних модулів та пристроїв зв'язку китайського виробництва.

У звіті також описується нещодавня модернізація антен супутникової навігації на російських варіантах безпілотників, яка замінила стандартні 4- та 8-елементні решітки на 12- та 16-елементні решітки для покращення стійкості до засобів РЕБ та зменшення вразливості до перешкод.

«Одним із нововведень є використання 3G-модемів, інтегрованих у телеметрію БПЛА, які передають дані про місцезнаходження та політ боту Telegram, щоб ворог міг аналізувати розгортання наших систем радіоелектронної боротьби та протиповітряної оборони», – пояснив представник розвідки.

Посадовці розвідки також повідомили про випробування нового ударного дрона з реактивним двигуном та розробку вологостійких боєголовок для більш надійної роботи в несприятливих погодних умовах.

Раніше в уламках безпілотника Shahed-136, який вдарив по Києву 4 липня, було знайдено компоненти китайського виробництва – атака відбулася через кілька годин після того, як російський ракетний удар пошкодив китайське консульство в Одесі.

Міністр закордонних справ України Андрій Сибіга назвав це «найкращою метафорою».

Між тим стало відомо, що росія ставить на шахеди нові бомби уповільненої дії для максимального збільшення смертоносності. Боєголовки вибухають через 2-6 годин після вибуху основного пристрою.


У випадку, якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію. Або надішліть, будь-ласка, на пошту [email protected]
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло