POLITICO: Стармер і Макрон мають різні підходи в спілкуванні з Трампом, що заважає переговорам щодо України
Лондон покладає ключову роль на гарантії безпеки від США, Париж хоче більшої незалежності від Штатів

Прем'єр-міністр Великої Британії Кір Стармер і президент Франції Еммануель Макрон демонструють різні підходи у спілкуванні з американським президентом Дональдом Трампом. Цей фактор впливає на їхню співпрацю з українського питання.
Джерело. Про це пише Politico з посиланням на британські та французькі дипломатичні джерела напередодні державного візиту Макрона до Лондона.
Згідно з заявами британських дипломатів, Лондон вибрав тактику проведення складних переговорів із Трампом у приватній обстановці, тоді як французький лідер дотримується більш відкритої та критичної позиції. Один із колишніх британських дипломатів зазначив:
«Даунінг-стріт, 10 ухвалив чітке тактичне рішення вести складні розмови у приватному порядку. Це не зовсім стиль Макрона».
Макрон продемонстрував більшу готовність ставити під сумнів політику Трампа, відвідавши Гренландію на знак солідарності з острівною автономією та Данією і викликавши гнів президента США. Макрон заявив журналістам, що Трамп достроково залишає саміт G7, щоб домовитися про припинення вогню між Ізраїлем та Іраном. Це розлютило Трампа, який пізніше в своїй соцмережі написав, що «Еммануель завжди помиляється», а причини, через які він поїхав, «набагато важливіші».
Один із французьких академіків, який має зв'язки з Макроном, охарактеризував британського прем'єра Стармера як «набагато обережнішого» у відносинах з Білим домом.
За його словами, Стармер дотримується «м'якої» стратегії у спілкуванні з американським президентом, яку британські джерела називають «безсоромною, але необхідною».
Відмінності у підходах вже позначаються на координації зусиль щодо переговорів про мир в Україні за участю Трампа.
Два французькі чиновники визнали, що в «Коаліції охочих» відсутнє чітке спрямування. Зокрема, проблема в тому, що Британія надає ключову роль гарантіям безпеки від США, які поки що від американської сторони так і не отримали.
Франція виступає за досягнення більшої незалежності від Сполучених Штатів.
Зазначається, що попри все Даунінг-стріт планує зустріч «Коаліції охочих» під час візиту Макрона, щоб розвіяти подібні побоювання.
Джерела з обох сторін наголошують, що лідери зберігають теплі особисті стосунки, хоча їхні різні стилі спілкування з Трампом можуть створювати тимчасові тертя у стратегічних питаннях.
Раніше Пентагон призупинив постачання зброї до української армії, включаючи ЗУР та інші боєприпаси, незважаючи на висновки військових щодо безпеки для резервів США надання допомоги Україні. Пізніше, однак, Трамп і Зеленський домовилися про продовження діалогу щодо зенітних ракет і розблокування військової допомоги.
Бекграунд. Як повідомлялося, Макрон і Стармер проведуть в Лондоні саміт щодо України, в якому візьме участь і Зеленський. Обговорення зосередяться на тому, «як посилити тиск на росію, щоб вона погодилася на безумовне припинення вогню».
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].