«Немає сенсу чекати»: Трамп оголосив, що скорочує термін ультиматуму для путіна до 12 днів

«Немає сенсу чекати»: Трамп оголосив, що скорочує термін ультиматуму для путіна до 12 днів

«Я більше не зацікавлений у розмовах», - відповів Трамп на питання про можливі контакти з путіним

«Немає сенсу чекати»: Трамп оголосив, що скорочує термін ультиматуму для путіна до 12 днів
фото DR

Президент США Дональд Трамп повідомив, що починаючи з понеділка, 28 липня, у путіна буде не більше ніж 12 днів на припинення вогню в Україні, передає Fox News.

Спочатку термін становив 50 днів і мав закінчитися 3 вересня.

«Я встановлюю новий дедлайн – 10-12 днів, починаючи з сьогодні. Більше немає сенсу чекати. Я намагався бути щедрим і дав 50 днів, але ми не бачимо жодного прогресу», – сказав Трамп.

Він додав, що з любов'ю ставиться до росії і не хотів би вдаватися до нових санкцій, але доведеться піти на це, якщо путін не погодиться завершити війну з Україною.

«Ми запровадимо вторинні санкції проти росії. Або, можливо, укласти угоду. Я не знаю… Щотижня гинуть по 5000 росіян та українців. Вони гинуть без причини», – зазначив Трамп.

Він знову заявив, що «дуже розчарований» путіним, оскільки щонайменше чотири рази розмовляв з ним і щоразу думав, що той припинить вогонь, але натомість російська армія продовжувала завдавати ударів по містах України та вбивати мирних жителів.

«Я більше не зацікавлений у розмовах», – резюмував Трамп, відповідаючи на питання про можливі контакти з путіним.

Президент США планував запровадити 100% мита проти країн, які закуповують нафту й газ у росії, за відсутності прогресу в питанні завершення війни в Україні після закінчення ультиматуму. У тому числі, під нові тарифи можуть потрапити Китай, Індія та Туреччина.

Заходи фактично відріжуть росію від світового ринку нафти, який забезпечує кремлю 25% доходів бюджету та майже половину всіх валютних доходів економіки.

Раніше в кремлі дали зрозуміти, що точно не зупинять війну до осені.

За словами співрозмовників Reuters, путіна не лякає ультиматум Трампа, як і перспектива нових санкцій, і він не має наміру відмовлятися від своїх максималістських вимог. Серед них – визнання російськими захоплених регіонів України, скорочення ЗСУ та юридичні гарантії нерозширення НАТО на схід.

У випадку, якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію. Або надішліть, будь-ласка, на пошту [email protected]
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло