Війна не вічна: 7 кроків до відбудови України

Війна не вічна: 7 кроків до відбудови України

Як залучити іноземний капітал та спеціалістів

Війна не вічна: 7 кроків до відбудови України
Фото: КМДА/Олексій Самсонов

Ворог зруйнував багато будівель та об'єктів інфраструктури в Україні. Тільки в Києві від початку повномасштабного вторгнення ворога пошкоджено 154 житлові будинки, 20 приватних садиб, 27 садочків та 44 школи, підрахувала Київська міська державна адміністрація 

Сьогодні лунають думки як із-за кордону, так і з державних кабінетів про готовність та необхідність залучення до відбудови держави іноземних спеціалістів. От тільки чи готова держава до повноцінної співпраці з приватним іноземним капіталом? І чи існують справедливі конкурентні умови роботи іноземних і вітчизняних компаній? Олег Приходько, CEO у GREENOL, розповів Mind, що можна зробити в цьому напрямку вже сьогодні. 

До початку всебічної відбудови країни потрібно здійснити декілька кроків, і деякі з них можна починати робити вже сьогодні.

1. Зміна оподаткування

Максимальна лібералізація в податковій системі. Цим самим держава має заохочувати бізнес-структури будь-якого рівня до ведення бізнесу на території України. Чому б не створити безподаткові зони, наприклад, для усіх компаній, що братимуть участь у відбудові Маріуполя, нульові податки, ну або близько нуля.

Необхідно створити оази для відкриття та ведення бізнесу на таких умовах, щоб  заздрили всі офшорні зони планети.

Максимально сприятливі умови роботи для іноземних будівельних, архітектурних та дизайнерських бюро – це запорука їхньої участі у відбудові.

2. Зміни до митного кодексу

Необхідно максимально знизити на певний період часу митні платежі на матеріали та устаткування, які призначені для відбудови країни. Все, що не виробляє та не виготовляє Україна, має імпортуватися на максимально вигідних умовах для подальшого використання у господарській діяльності підприємств.

3. Судова реформа як частина відродження держави

Це надзвичайно важливий елемент до захисту права власності іноземних інвесторів та компаній. Довіра до судів – це не лише віра у справедливість українців, а й стимулюючий механізм до інвестиційного клімату з подальшим розвитком бізнесу. Захист приватної власності іноземних інвесторів та компаній, можливо навіть з держгарантіями, – мотивація до виходу на український (сподіваємося, вже скоро офіційно і європейський) ринок.

4. Розвиток власного виробництва будівельних матеріалів

Сприяння держави збільшенню обсягів виробництва будівельних матеріалів. Будівництво нових заводів, можливо, іноземних виробників, із сучасними технологіями виробництва екологічних та сучасних матеріалів.

5. Баланс інтересів вітчизняних та іноземних забудовників

Створення справедливих конкурсних умов для залучення професійних компаній на кожному етапі створення проєктів. Аби журналісти-розслідувачі не мали жодного приводу для того, щоб звинуватити тендерну комісію в необ’єктивності результатів конкурсу. Блат, кумівство, відкати тощо – нехай залишаться у минулому.

6. Генеральні плани міст

Необхідно забути слова «коригування детального плану території», «зміна цільового призначення», «експериментальне будівництво» тощо.

Спочатку затверджений план, потім будівельні роботи. Спочатку плани будівництва інфраструктурних об’єктів, потім житлове будівництво. Спочатку плани будівництва соціальної інфраструктури, потім усе інше.

7. Фінансові механізми для іноземних інвестицій

Необхідно максимально спростити механізми надходження у країну інвестицій. Крім того що держава має гарантувати безпеку інвестицій, для них ще мають існувати прості та прозорі механізми залучення. Уся фінансова державна машина має створити такі умови для інвестиційного капіталу, щоб у Швейцарії нам трішечки заздрили.

Сьогодні неможливо уявити, скільки всього попереду потрібно буде зробити у державі. Але одне вже точно зрозуміло – це буде оновлена, надзвичайно красива і емоційно прекрасна країна.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.ua

Автори матеріалів OpenMind, як правило, зовнішні експерти та дописувачі, що готують матеріал на замовлення редакції. Але їхня точка зору може не збігатися з точкою зору редакції Mind.

Водночас редакція несе відповідальність за достовірність та відповідність викладеної думки реальності, зокрема, здійснює факт-чекінг наведених тверджень та первинну перевірку автора.

Mind також ретельно вибирає теми та колонки, що можуть бути опубліковані в розділі OpenMind, та опрацьовує їх згідно зі стандартами редакції.

Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло