Чорна п'ятниця: чого очікувати від розпродажів в Україні вже завтра

Чорна п'ятниця: чого очікувати від розпродажів в Україні вже завтра

І як заощадити на покупках у цей день

Чорна п'ятниця: чого очікувати від розпродажів в Україні вже завтра
Фото: depositphotos.com

Чорна п’ятниця – день, коли більшість магазинів і брендів влаштовують розпродажі. Напередодні цього великого розпродажу менеджерка з комунікацій маркетплейса Prom.ua Валерія Черненко розповіла Mind, чого в цей період очікувати від продавців та як заощадити власні кошти.

Така традиція прийшла до нас з Америки, де саме в цей час починається сезон святкових сейлів. Започаткував її Френк Вулворт, який вирішив розпродати сезонний товар за єдиною ціною – 5 центів. За день магазин заробив в декілька разів більше, ніж зазвичай.

Сам же Вулворт трохи пізніше започаткував власну мережу Woolworth. Щодо назви дня найбільших розпродажів, то його пов’язують з ідіомою in the black, що значить позитивний баланс / прибуток у бухгалтерії.

В Америці знижки на Чорну п’ятницю доходять до 90%, а середній чек може становити близько $400. Українські покупці вже також звикли до дня великих розпродажів й активно вичікують слушного часу, щоб придбати потрібні товари за кращою ціною. 

Що шукають українці цього року? 

За даними Prom.ua, цього року найбільшим попитом користуватимуться товари, необхідні для життя під час перебоїв з електроенергією, водою та теплом. Це портативні зарядні пристрої, туристичні плити, термобілизна, електрогенератори, ручні та налобні ліхтарі, туристичні газові балони.

Середній чек в Україні може становити:

на портативні зарядні пристрої – 2400 грн, термобілизну – 1200 грн, електрогенератори – 23 500 грн, ліхтарі – 960 грн, туристичні плити – 1500 грн.

Також затребуваними будуть жіноча та чоловіча парфумерія, жіночий одяг та взуття, навушники та гарнітури, художня література. У середньому на парфумерію українці витрачають –  890 грн, на одяг та взуття – 1500 грн, на художню літературу – 370 грн.

Як зекономити під час розпродажів?

За декілька днів до Чорної п’ятниці подивіться скільки коштує бажана річ. Так ви зможете зрозуміти, якою насправді буде знижка і чи вигідно вам купувати товар. Зазвичай, найбільші знижки на одяг минулих сезонів – до 70%, минулорічні колекції – до 40%, техніку та електроніку – 20%.

Щоб не витратити заявих грошей, краще скласти список того, що вам насправді необхідно. Так у вас точно буде змога порівняти ціни.

Замовляти краще якомога раніше, бо популярні товари разбирають дуже швидко.

Коли краще купувати?

Цьогоріч Чорна п’ятниця відбудеться 25 листопада, але багато магазинів і брендів починають розпродажі заздалегідь. Тому краще замовити товар якомога раніше, бо речі зі знижками розбирають достатньо швидко. Або можна скласти товар, який вас зацікавить, у кошик і придбати його вже безпосередньо 25-го.

Як не натрапити на шахраїв?

Вивчите продавця, особливо, якщо раніше ви не купували в цьому магазині. Звертайте увагу на розмір знижки, наприклад, якщо ноутбуки розпродають на 30% дешевше, ніж вони коштували – перевірте продавця.

На Prom.ua  діє система рейтингу та відгуків про продавців. Тобто ви можете дізнатися, який досвід мали інші покупці. Памятайте, краще всього оплачувати через безпечні системи оплат на маркетплейсах.

Який товар можна повернути і як? 

Іноді ціна здається такою привабливою, що в пориві можна придбати річ не того розміру чи зовсім непотрібну.

Зазвичай, якщо товар не підійшов, його можна повернути впродовж 14 днів. Однак варто вивчити, які умови про повернення вказує продавець.

Згідно із законом, поверненню не підлягають: продукти та напої, ліки, предмети гігієни, косметика та парфумерія, м’які дитячі іграшки, білизна.

Автори матеріалів OpenMind, як правило, зовнішні експерти та дописувачі, що готують матеріал на замовлення редакції. Але їхня точка зору може не збігатися з точкою зору редакції Mind.

Водночас редакція несе відповідальність за достовірність та відповідність викладеної думки реальності, зокрема, здійснює факт-чекінг наведених тверджень та первинну перевірку автора.

Mind також ретельно вибирає теми та колонки, що можуть бути опубліковані в розділі OpenMind, та опрацьовує їх згідно зі стандартами редакції.

У випадку, якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію. Або надішліть, будь-ласка, на пошту [email protected]
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло