13 неочікуваних фактів про французький ринок нерухомості

13 неочікуваних фактів про французький ринок нерухомості

Чим відрізняється ринки нерухомості України та Франції для покупця й орендаря

13 неочікуваних фактів про французький ринок нерухомості
Фото: depositphotos.com

Якщо стороння людина проникла у вашу квартиру і прожила там деякий  час, то.... ви не зможете її виселити ні самостійно, ні за допомогою поліції. Ви зможете подати на неї до суду. І чекати на рішення місяцями. Цей сценарій абсолютно реальний у Франції. І це не єдина відмінність ринків нерухомості Франції та України. Про це, а також про особливості оренди та купівлі житла у французьких реаліях розповів консультант із нерухомості та викладач університету EFAB Віанней Барон (Vianney Baron) на своїй безкоштовній лекції для українців, організованій Association Solidarite Ukraine Saint-Omer.

На прохання Mind, Віанней Барон підготував основні тези зі своєї лекції.

Оренда житла

  • У Франції кожна сьома квартира є соціальним житлом. Це найвищий показник у Європі.
  • У Франції попит значно перевищує пропозицію. Особливо гостро ця ситуація відчувається на ринку оренди житла. Знайти квартиру поруч із місцем роботи – непросте завдання. Але чим менше місто, тим більше шансів знайти помешкання. У великому місті квартира переходить до наступних орендарів протягом декількох годин. Наприклад, у центрі Лілля – столиці північного регіону О-де-Франс (населення приблизно 300 000 осіб), якщо квартира здається вранці, то договір оренди підписується до обіду.
  • Щомісячна орендна плата не повинна перевищувати 33% від загального доходу сім'ї. Це не прописано в жодному законі, але агенти з нерухомості спираються на цю цифру. І так, коли ви орендуєте квартиру, ви повинні надати документи, що підтверджують ваш дохід.
  • Щоб орендувати квартиру, вам потрібен поручитель. Це може бути громадянин Франції (друг, родич) або організація, наприклад VISALE.
  • Орендуючи квартиру, людина, як правило, сплачує агенту з нерухомості комісійні в розмірі місячної орендної плати, а також заставу, яка також дорівнює місячній орендній платі.
  • Орендар і орендодавець підписують документ, у якому зазначається технічний стан квартири. Той самий документ підписується знову, коли орендар залишає квартиру. Будь-які несправності або пошкодження зазвичай усуваються на кошт орендаря.
  • Французьке законодавство дуже справедливе до орендаря. Якщо ви не платите, орендодавець подає на вас до суду. І суд намагатиметься знайти найкомфортніше рішення для орендаря. Суди особливо лояльні до сімей із дітьми. А взимку орендодавці не мають права виселяти орендарів із житла.
13 неочікуваних фактів про французький ринок нерухомості

Купівля-продаж

  • На ринку купівлі-продажу житла також спостерігається дефіцит пропозиції. Тому ціну диктує продавець. Чим більше місто, тим швидше купують квартири.
  • Щоб придбати нерухомість, потрібна кредитна пропозиція від банку, якщо тільки нерухомість не купується виключно власним коштом покупця.
  • Купуючи житло, можна взяти кредит. Це доступно як для громадян Франції, так і для іноземців. На цей час середня річна ставка за кредитом становить 4,5%. Мінімальний депозит зараз приблизно 20% від загальної вартості нерухомості. Кредити можна брати на тривалий строк, до 25 років.
  • Середня вартість квартири площею 100 кв. м у Парижі становить 1 млн євро.
  •  У Франції існує низка програм, які допомагають відремонтувати житло. Зокрема, Національне агентство з питань житла (Agence Nationale pour l'Habitat) може надати фінансову допомогу.
  • Деякі будівлі занесені до списку об'єктів спадщини ЮНЕСКО. Переважно це замки. У цих випадках існують програми фінансування ремонту. Але це досить складно, тому що є багато обмежень. Наприклад, потрібно використовувати технології, реконструкції того періоду, коли замок був побудований. Також заборонено змінювати зовнішній вигляд будівлі тощо.
13 неочікуваних фактів про французький ринок нерухомості

Автори матеріалів OpenMind, як правило, зовнішні експерти та дописувачі, що готують матеріал на замовлення редакції. Але їхня точка зору може не збігатися з точкою зору редакції Mind.

Водночас редакція несе відповідальність за достовірність та відповідність викладеної думки реальності, зокрема, здійснює факт-чекінг наведених тверджень та первинну перевірку автора.

Mind також ретельно вибирає теми та колонки, що можуть бути опубліковані в розділі OpenMind, та опрацьовує їх згідно зі стандартами редакції.

У випадку, якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію. Або надішліть, будь-ласка, на пошту [email protected]
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло