Як зекономити бізнесменам-початківцям при відкритті власної справи: поради

Як зекономити бізнесменам-початківцям при відкритті власної справи: поради

І де знайти кошти, якщо бюджет обмежений

Як зекономити бізнесменам-початківцям при відкритті власної справи: поради
Фото: shutterstock.com

Розпочати власну справу непросто, навіть якщо за спиною достатній капітал і досвід. Ще складніше це зробити, маючи обмежені ресурси. Запуск бізнесу часто вимагає значних інвестицій і неправильне планування може призвести до фінансових проблем. Про те, як зекономити на початку підприємницької діяльності, спеціально для Mind розповів Андрій Багрін, керівник команд продажів платформи «OLX Україна».

Як зекономити на техніці та обладнанні

Якщо ваш бізнес пов’язаний із виробництвом або послугами громадського харчування, вам неодмінно знадобиться відповідне обладнання. Найкращим варіантом стане купівля вживаної техніки. Наприклад, за даними OLX, медіанні ціни на вживану техніку нижчі на 30–40% за аналогічні нові варіанти. Холодильні камери можна придбати в середньому за 5250 грн, у той час, як нові – за 17 500 грн. Це ж стосується апаратів-гриль для шаурми, морозильних камер або, наприклад, техніки для клінінгу – пароочисників, підлогомийних машин, професійних порохотягів.

Ще одним варіантом стане оренда відповідного обладнання. Чимало компаній – постачальників техніки для HORECA пропонують варіанти лізингу на термін від кількох місяців до кількох років, а також сервісне обслуговування.

Також ви можете звернутися до постачальників або виробників, які пропонують програми trade-in. Використовуйте старе обладнання максимально довго, а потім обміняйте його за програмою, щоб компенсувати частину вартості нового обладнання.

Як обрати надійного та відповідального постачальника

Вибір правильних постачальників може суттєво вплинути на успіх бізнесу, забезпечуючи як вигідні умови, так і стабільність постачання.

  • Переговори та особисті зустрічі. Будьте готові до переговорів щодо цін, умов оплати або доставлення. Особисті зустрічі допоможуть вам безпосередньо встановити контакт та побудувати довірливі стосунки, а також отримати індивідуальні умови.
  • Гнучкість та адаптивність постачальника. Перевірте, наскільки постачальник готовий до гнучких умов, таких, як зміна обсягу замовлень, термінів доставлення або адаптації під ваші потреби.
  • Формати оплат. Деякі постачальники можуть запропонувати розстрочку або відстрочку платежу, що допоможе зменшити фінансове навантаження на бізнес.
  • Оцінка якості та надійності. Шукайте відгуки та рекомендації від інших клієнтів. Кількість відгуків є показником надійності та допомагає знизити ризик при покупці.
  • Довгострокове партнерство. У довгостроковій співпраці можна домовитися про ексклюзивні продукти або особливі умови, які постачальник не надає іншим клієнтам.
  • Місцеві постачальники. Місцеві постачальники можуть запропонувати нижчі витрати на доставлення та швидші терміни постачань. Це знижує ризики затримок і додаткових витрат. 

Типові помилки підприємців-початківців та як їх уникнути

Підприємці-початківці часто стикаються з проблемами при розподілі бюджету через відсутність досвіду й неправильні пріоритети. Ось типові помилки: недооцінка витрат, переоцінка доходів, надмірні витрати на імідж, неправильне визначення пріоритетів, неправильне використання кредитних коштів та ігнорування постійних витрат.

Кілька порад, що дозволять уникнути помилок при розподілі бюджету:

  1. Створіть детальний бюджет, враховуючи всі можливі витрати (операційні, податкові, комунальні, маркетингові, непередбачені витрати). Завжди передбачайте резервний фонд у бюджеті для несподіваних ситуацій.
  2. Складайте простий консервативний прогноз доходів і розраховуйте витрати з урахуванням можливого затримання надходження коштів.
  3. Вкладайте кошти у критично важливі речі, що забезпечать розвиток бізнесу.
  4. Візьміть лише ті кошти, які ви зможете повернути з прогнозованого прибутку.

Використовуючи різноманітні стратегії економії під час відкриття власної справи, ви можете значно зменшити витрати. Ефективне планування та раціональне використання ресурсів допоможуть вам уникнути непотрібних витрат і створити міцну основу для розвитку вашого підприємства.

Де взяти кошти, якщо бюджет обмежений

Основними варіантами залучення стороннього фінансування є гранти, мікрокредити, пільгові кредити, лізинг, спільні підприємства, відстрочка платежів, стартап-конкурси та бізнес-премії. Наприклад, на порталі «Дія.Бізнес» є розділ з усіма чинними програмами фінансової підтримки для підприємців.

Важливо активно шукати можливості, бути відкритим до партнерств та інноваційних рішень, а також постійно вдосконалювати свій бізнес-план для залучення сторонніх ресурсів.

Автори матеріалів OpenMind, як правило, зовнішні експерти та дописувачі, що готують матеріал на замовлення редакції. Але їхня точка зору може не збігатися з точкою зору редакції Mind.

Водночас редакція несе відповідальність за достовірність та відповідність викладеної думки реальності, зокрема, здійснює факт-чекінг наведених тверджень та первинну перевірку автора.

Mind також ретельно вибирає теми та колонки, що можуть бути опубліковані в розділі OpenMind, та опрацьовує їх згідно зі стандартами редакції.

У випадку, якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію. Або надішліть, будь-ласка, на пошту [email protected]
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло