Артем Биковець

CEO/Organizational & Agile Coach в Simplesense

Один з найдосвідченіших практиків і тренерів Agile та Scrum в Україні. Має сертифікати CSM, CSPO, CSP, CSP-SM, CSP-PO, CAL-1 (ScrumAlliance), CLP by LeSS.works, PSM I (Scrum.org) & KMP1 (LKU).

Допомагає з трансформацією процесів таким компаніям, як INTERTOP, Наш Формат, Competera, ProZorro, McDonald’s Ukraine, Rozetka, Levi9, Owox, StarlightMedia Production, Skylum та багатьом іншим. Викладає у Києво-Могилянській бізнес-школі. Вміє і дуже любить ділитись досвідом та сам продовжує навчатись.

Експертиза

Менторство

Що таке Agile та його цінності

В перекладі з англійської Аgile означає «гнучкий». Цей підхід походить з царини розробки програмного забезпечення.

Аgile – це не методологія. Він не має чіткого порядку дій, прописаних ролей тощо. Аgile – в першу чергу про те, як ми думаємо і як приймаємо рішення. Це образ мислення, агрегований на основі досвіду, який накопичувався роками в різних компаніях від практиків, які самі займалися створенням продуктів і долали складнощі, які виникали. 

Сутність Аgile описано в Маніфесті, що визначає 4 цінності та 12 принципів. До них «в полях», емпіричним шляхом винайдено багато різних інструментів, підходів і практик, згрупованих у framework’и (робочі рамочні каркаси процесу), які можна просто брати і впроваджувати. Найвідоміші з них – Scrum, Kanban, Lean, XP. 

Докладніше про цінності, принципи та інструменти Аgile Артем Биковець розкаже під час менторської сесії.

Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло