Знецінення прикрас: Діамантбанк визнано банкрутом

Знецінення прикрас: Діамантбанк визнано банкрутом

На думку експертів, лише близькість до владних кіл дозволяла установі так довго залишатися на плаву

Знецінення прикрас: Діамантбанк визнано банкрутом
Фото diamantbank.ua

Фонд гарантування вкладів фізосіб увів тимчасову адміністрацію в ПАТ «Діамантбанк». Про це повідомляє прес-служба Фонду. «Банк визнано неплатоспроможним рішенням Національного банку України №264-рш/БТ від 24 квітня 2017 року. Тимчасовим уповноваженим адміністратором банку призначено Старцеву Тетяну Володимирівну. Термін її повноважень закінчується 23 травня 2017 року», – йдеться в повідомленні. Причина віднесення банку до категорії неплатоспроможних у релізі не уточнюється.

«Банк знаходився в поганому стані, але акціонери намагалися для нього щось зробити. Зокрема, було рішення про підвищення статутного капіталу на 750 млн грн, тому НБУ вичікував. Зараз регулятор не схильний до того, щоби виводити [з ринку] всіх підряд», – пояснив Віталій Шапран, головний аналітик рейтингового агентства «Експерт-Рейтинг».

У число акціонерів Діамантбанку входять Микола Мартиненко і Давид Жванія. Минулого тижня, а саме 20 квітня, Національне антикорупційне бюро затримало Мартиненка (міноритарний акціонер з часткою в 2,5%) за звинуваченням в отриманні хабарів у ході державних закупівель НАЕК «Енергоатом».

Олег Ходачук, голова правління Діамантбанку, підтверджує інформацію, що в банк увійшла тимчасова адміністрація, оскільки не було виконано вимогу щодо збільшення капіталу на 750 млн грн. «Я особисто планував брати участь у докапіталізації і поклав на свої рахунки в банку суму, еквівалентну 83 млн грн. Звичайно, тепер вона теж «під [тимчасовою] адміністрацією», і для мене це суттєві втрати», – написав він у соцмережі Facebook.

За словами голови правління банку, за останні два роки банк пережив низку інформаційних атак. «Під час цих атак ми втратили приблизно 1,5 млрд грн ліквідності, – говорить він. – За період (з середини 2013 року), що я тут працюю, команді вдалося стабілізувати ситуацію, взяти великий обсяг майна на баланс банку, зупинити видачу інсайдерських кредитів, змусити акціонерів докапіталізувати банк живими грошима на 300 млн грн... Навіть на момент введення [тимчасової] адміністрації на коррахунках залишалося 150 млн грн. У нас великий обсяг майна і активів на балансі, нерухомість, бази відпочинку, бізнес-центри, готелі», – розповів Ходачук.

На думку учасників ринку, проблеми у банку спостерігалися вже давно, а ліквідність була негативною ще минулого року.

«Історія Діамантбанку – це типова історія українських банків із місцевим капіталом, яка тягнеться ще з часів минулої кризи 2008–2009 років. Тоді багато банків вмерли, але їх не поховали «за християнським звичаєм», а дозволили функціонувати у зомбі-вигляді. Нинішня криза вже не залишає вибору, окрім як ховати такі залишки. Та ж сама історія відбувається і в Росії, і в інших республіках колишнього Радянського Союзу», – вважає інвестбанкір Іван Угляниця.

За його словами, те, що Діамантбанк, як і, наприклад, Платинумбанк, не було виведено з ринку раніше – це не просто збіг обставин. Єдина причина такого довгожительства – близькість до чинної влади. «Проте, навіть і така близькість – відносно недовгостроковий фактор, оскільки за складних економічних умов і такої важкої кризи, в якій знаходиться країна, навіть і навколодержавні зв'язки та різні схеми із минулого не дозволяють генерувати достатню кількість грошей та витрачати їх на латання дірок в балансах своїх банків», – резюмує Угляниця.

За даними НБУ, 96% (39 000 осіб) усіх вкладників ПАТ «Діамантбанк» отримають свої вклади в повному обсязі, оскільки їхній розмір не перевищує гарантовану Фондом гарантування вкладів фізичних осіб суму у 200 000 грн.

Клієнти з великими обсягами вкладів отримають їх в межах суми, гарантованої Фондом. ФГВ забезпечить виплати гарантованої суми вкладів обсягом близько 1,1 млрд грн.

Станом на 24 квітня 2017 року фізособами-власниками істотної участі в ПАТ «Діамантбанк» є Давид Жванія, Ігор Керезь, Андрій Щукін і В'ячеслав Циганенко.

Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло