Сила у єдності: як захистити від кібератак цифровий світ

Сила у єдності: як захистити від кібератак цифровий світ

Глава Microsoft Бред Сміт на Web Summit 2017 на прикладі України вкотре нагадав про необхідність підвищення безпеки людства

Цей матеріал також доступний російською
Сила у єдності: як захистити від кібератак цифровий світ
Бред Сміт
Фото Getty Images / Global Images Ukraine

Одним із спікерів третього дня Web Summit 2017 у Лісабоні став Бред Сміт, CEO Microsoft. У своєму виступі він наголосив на тому, що зараз ми живемо у цифровому світі. На його переконання, майбутнє освіти та охорони здоров’я – у цифрових технологіях. Майбутнє професій – у цифровому форматі. Спікера турбує, як нам, людям, захистити наш світ? Він закликає шукати відповіді на це важливе питання. Mind пропонує вашій увазі головні тези виступу Бреда Сміта, який надихає кожного робити виважені кроки для покращення нашого світу.

Україна як вражаючий приклад наслідків кібератаки. На сучасному етапі розвитку людства ми бачимо навколо себе нову гонку націй, нову невидиму зброю – кіберзброю. Якщо повернутися до подій травня 2017 року – стає зрозуміло, що наш світ змінився за один цей день. Саме тієї, здавалося б, звичайної суботи була викрадена із агентства у Сполучених Штатах Америки одна з найбільш небезпечних кіберзброй. При її застосуванні у ході хакерської атаки несправними стали більш ніж 200 000 комп’ютерів у 150 країнах світу.

Місяць потому, у червні, відбулася наступна атака. Вона мала лише одну принципову відмінність – постраждала тільки одна країна, Україна. Ця атака торкнулася близько 80% комп’ютерів на території усієї держави. Постраждали міністерства, банки, головні аеропорти країни, залізниці, метро, фабрики, заводи, атомні станції.

Під час війни солдати захищають життя мирних жителів. А зараз, коли у світі прагнуть миру, проводяться атаки, від яких не можуть або не хочуть захищатися. Чи була в історії хоч одна така атака, яка у один і той самий час торкнулася такої великої кількості країн, і чи не час замислитись над серйозністю загрози?

Реакція урядів країн. Хакерські атаки не мають певного географічного фактора розташування, вони трапляються по усьому світу та мають колосальний вплив на людство. І коли ведуться переговори щодо цього питання з урядом, то єдина відповідь, яку можна почути: «Ми знаємо про цю проблему, але хороша новина у тому, що атаки проводяться не на людей, а на техніку».

У момент скоєння кібератаки у Великій Британії у госпіталі перебували 7920 пацієнтів, яким відмінили операції та планові обстеження через несправність медичного обладнання.

В ХХІ столітті все під’єднано до інтерету: кондиціонери, медичне обладнання, автомобільна навігація, літаки, залізниці. І у випадку, якщо спрацює ефект доміно, у світі можуть статися непоправні речі. Стає усе зрозуміліше, що наслідки атак на техніку мають чималий вплив і на людське існування.

Microsoft не буде допомагати урядам, які намагатимуться атакувати користувачів по усьому світу. Ми за те, щоб подивитися назад, у 1949 рік, коли була підписана Женевська конвенція. Що потребує людство у ХХІ столітті? Зараз нам необхідно, щоб уряди усіх країн зрозуміли, що світ потребує нових порядків та законів. Ми чекаємо на той день, коли припиняться атаки на лікарні, державні структури, міністерства та приватний сектор. Кібератаки на виборчі процеси та демократію у нашому житті неприйнятні.

Що необхідно для кібербезпеки. Кожен має задатися питанням, що можна зробити для того, аби убезпечити наш світ? По-перше, слід вимагати від усіх компаній відповідальності. Вони повинні робити усе необхідне для покращення життя людини.

Наприклад, Microsoft притримується політики повної інтегрованості компаній, інженерної безпеки та прагне до захисту продукції по абсолютно усім напрямкам. У будь-якій сфері володіння певним об’ємом даних – це той фактор, який може повністю змінити поведінку гравця на ринку. Компанія кожного місяця опрацьовує близько 400 млрд електронних листів, за допомогою цього зв’язку відбувається спілкування з клієнтами. Можна відмітити цікавий факт – близько 90% кібератак мають однаковий початок: на пошту приходить лист із посиланням, і за статистикою, хоча б один співробітник компанії за ним переходить. Це вже людській фактор, і на нього ніхто не може вплинути.

Було виявлено 75 доменів у 91 країні, з яких постійно відбуваються хакерські атаки. Microsoft намагатиметься контролювати ці домени та надавати повний захист своїм користувачам. Але це та робота, яку не зможе повністю виконати одна компанія. Її дії направлені на підвищення безпеки людини. А найголовніший крок на шляху до захисту світу – це згуртованність. Слід працювати разом та створювати той ІТ-сектор, який мріємо бачити у майбутньому.

Варто замислитись, які неймовірні можливості ми маємо кожного дня. Працювати та створювати нові технології, які вже завтра можуть покращити життя людей. Слід розуміти, що ці старання – це кроки до безпечнішого світу.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті