Стартап по-київськи: які нові сервіси можуть з'явитися в столиці

Стартап по-київськи: які нові сервіси можуть з'явитися в столиці

Яким чином можна відправити у «мережу» зарядні станції для електромобілів, школярські будні та громадські вбиральні

Цей матеріал також доступний російською
Стартап по-киевски: какие новые сервисы могут появится в столице
Фото з особистого архiву

1 лютого у Kiev Smart Citу Hub пройшов конкурс проектів, спрямованих на поліпшення якості життя в Києві. З майже двох десятків представлених розробок журі відібрали сім. Переможці отримають підтримку від акселератора – Kiev Smart City – і КМДА: технічну допомогу, допомогу в просуванні, адміністративну підтримку і консультації на всіх етапах реалізації. Mind коротко розповідає про кожну з ідей.

Альтернативна заправка: OnCharge

Стартап по-киевски: какие новые сервисы могут появится в столице
Фото Shutterstock

Що це? Хмарний сервіс з управління зарядними станціями для електротранспорту. Працює з Open Charge Point Protocol (ОСРР) сумісними станціями версій 1.2, 1.5 і 1.6. Компанія розробила не лише софт, а й готова поставляти самі зарядні станції. Це програмне забезпечення сумісне з будь-якими зарядними станціями під протоколом OCPP – тобто практично з усіма, що продукуються в Європі.

Як працює? Споживач через мобільний застосунок може знайти найближчі вільні заправки, прокласти до них маршрут, переглянути тариф, доступність, тощо. Програма також зберігає всю статистику користувача і всі транзакції. Муніципалітету і комунальним підприємствам вона показуватиме загальний баланс і витрати електроенергії. І дозволить управляти балансуванням навантаження в піковий час.

Стадія. Проекту два роки. Він уже запущений в мережі заправок «КЛО». Також на хмарному сервісі працює в Києві перший публічний FastCharger (зарядний пристрій для швидкої зарядки електромобіля).

Завдання. До кінця 2018 року встановити близько 100 зарядних станцій стандарту Type2 (найпоширеніший тип в автопромі країн ЄС). «Проблем із залученням інвесторів немає, багато хто хоче побудувати свій бізнес в еко-темі, тим більше електромобільність – мегатренд. Від міста нам потрібен доступ до місць, де можна розташувати зарядні станції, і допомога в аналізі дислокації», – каже Юрій Дмитришен, співзасновник компанії Charge Group LLC.

Скільки коштує? Застосунок – безкоштовний. Вартість однієї зарядної станції з усім програмним забезпеченням – близько $2000.

Культурний водій: «Геній парковки»

Стартап по-киевски: какие новые сервисы могут появится в столице
Фото Shutterstock

Що це? Мобільний застосунок, який інформуватиме владу міста і громадськість про факти порушення правил парковки.

Як працює? Спеціальна програма – свого роду міні-соціальна мережа для користувачів застосунку, де зберігатиметься вся інформація про водіїв, які паркуються неправильно. Для того, щоб внести в базу такого порушника, користувачеві потрібно сфотографувати авто і опублікувати його в цій програмі. Також це повідомлення можна буде репостити в інших соцмережах. Геомітки, час і дата додаватиметься автоматично.

Стадія. Розроблено прототип.

Завдання. «У планах – почати працювати з муніципальними службами великих міст. У Києві запит на це є. Такий застосунок допоможе боротися з автогрубіянами», – каже Олег Чеславський, головний ідеолог проекту.

Скільки коштує? Для того щоб доопрацювати програму, потрібно близько $15 000 і трьох місяців. «Три місяці – це включно із запуском роботи цього застосунку в Києві», – уточнює Чеславський. Для користувачів програма буде безкоштовною.

Потрапити в потік: Green Road

Стартап по-киевски: какие новые сервисы могут появится в столице
Фото Shutterstock

Що це? Мобільний застосунок, що дозволяє визначити оптимальну швидкість пересування на автомобілі, щоб потрапити в «зелену» хвилю на дорозі.

Як працює? Застосунок синхронізується з міськими базами даних, єдиною транспортною системою і датасетом світлофорів. Програма автоматично вказує місцезнаходження користувача і швидкість, з якою він їде. На підставі аналізу отриманих даних система рекомендує користувачеві оптимальну швидкість, яка допоможе проїхати на «зелений».

Стадія. На рівні концепції.

Завдання. У планах – почати співпрацю з муніципалітетом у питаннях контролю дорожнього руху. Пізніше творці проекту планують навчити штучну нейронну мережу, яка самостійно збиратиме інформацію і аналізуватиме її. Також користувачі зможуть поділитися даними з нейронною мережею.

Бюджет. Застосунок буде безкоштовним. Під час презентації автори проекту не озвучували необхідний розмір інвестицій.

Міський нюанс: EcoBrd

Стартап по-киевски: какие новые сервисы могут появится в столице
Фото Shutterstock

Що це? Мобільний застосунок, що показує киянам і гостям міста розташування громадських вбиралень, баків для вторсировини, місця прийому вторсировини, пунктів прийому батарейок, державних установ.

Як працює? Програма сама визначає на карті місцезнаходження користувача і підбирає йому маршрут до найближчої шуканої точки.

Стадія. Проект вісім місяців працює в Бердянську. Програму розробляли команда «Пінгвіни» Бердянської спеціалізованої школи №16.

Завдання. Почати активно співпрацювати з муніципалітетами, а також компаніями, які займаються вивезенням і переробкою побутових відходів. «Це допоможе зробити місто чистішим, а людей – більш відповідальними», – вважає Ярослав Шептій, куратор проекту.

Скільки коштує? Застосунок – безкоштовний. У Бердянську реалізація проекту обійшлася в $25 – стільки коштував аккаунт у Google. Ще 2000 грн витратили на промо застосунку. «У Києві нам витрати знадобляться лише на промо. А від міста – потрібні координати туалетів, держустанов, пунктів прийому вторсировини тощо», – каже Ярослав Шептій.

В одній точці: єдина диспетчерська Overvis

Стартап по-киевски: какие новые сервисы могут появится в столице
Фото Shutterstock

Що це? Система, яка поєднує об'єкти комунального господарства в єдину службу контролю. Вона консолідує інформацію про споживання ресурсів, розробку сценаріїв енерго- і ресурсозбереження.

Як працює? Спеціальне обладнання передаватиме інформацію про роботу технологічного обладнання підприємства ЖКГ на хмарний сервер. «Це дозволить підприємству зменшувати навантаження на обладнання, коли споживання ресурсу зменшується», – пояснює Олександр Поденний, керівник розвитку проекту.

Також система буде сповіщати про аварії: через смс, e-mail і голосове додзвонювання.

Стадія. Проект уже працює з міськими системами освітлення, тепловими мережами і водоканалами в декількох містах (Нікополь, Первомайськ, Чорноморськ, Одеса та ін).

Завдання. У планах – почати співпрацю з усіма комунальними службами Києва.

Скільки коштує? Для приватного клієнта (наприклад, власника насосної станції) – обладнання та програмне забезпечення коштуватиме $180, для великого підприємства (наприклад, тепломережі або водоканалу) – $180 за облаштування спеціальним датчиком кожного об'єкта плюс $3500 на рік за обслуговування, для муніципалітету (низка великих підприємств) – близько $15 000.

Електронна школа: Evolution

Стартап по-киевски: какие новые сервисы могут появится в столице
Фото Shutterstock

Що це? Електронний щоденник школяра. У ньому також буде встановлено ​​систему тестування, яка дозволить індивідуалізувати учня. На підставі результатів тестування система запропонує учневі рекомендації щодо подальшого навчання і розвитку.

Як працює? Спеціальна програма, яку можна встановити на комп'ютер, смартфон та інші гаджети. Для кожного учня відкривається персоналізований онлайн-кабінет, де він зможе бачити свої оцінки, отримувати рекомендації та ін. Учитель отримає можливість відстежувати успішність кожного учня і бачити загальний портрет учня.

Стадія. Прототип в розробці.

Завдання. У планах – охопити всі школи Києва. У квітні цього року розробники хочуть протестувати прототипи на кількох навчальних закладах.

Скільки коштує? Планується, що для шкіл і учнів застосунок буде безкоштовним. Платним буде розширений функціонал. Суму інвестицій у проект розробники не розкривають.

Віртуальний гаманець: Smart City Wallet

Стартап по-киевски: какие новые сервисы могут появится в столице
Фото Shutterstock

Що це? Мобільний застосунок, який дає можливість швидко проводити транзакції в системі міської цифрової інфраструктури – наприклад, оплачувати комунальні послуги, штрафи, тощо. До нього також можна підключити функціонал електронного квитка на транспорт.

Як працює? Користувачеві потрібно прив'язати до застосунку банківську картку. У нього з'явиться свій онлайн-кабінет, куди йому надходитимуть рахунки від комунальних підприємств і муніципальних служб. Муніципальні служби через спеціальну програму зможуть розсилати рахунки онлайн і відстежувати рівень розрахунків.

Стадія. Пілотний проект.

Завдання. У цьому році – налагодити роботу з київським КП «Головний інформаційно-обчислювальний центр».

Скільки коштує? Для користувачів застосунок буде безкоштовним. Суму інвестицій у проект розробники не розкривають.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті