Ми з IT: куди піти вчитися на програміста у 2019 році

Ми з IT: куди піти вчитися на програміста у 2019 році

І чому ця професія така популярна

Этот материал также доступен на русском
Ми з IT: куди піти вчитися на програміста у 2019 році
Фото: Pixabay.com

Програміст – це фахівець, який створює алгоритми і комп'ютерні програми на основі спеціальних математичних моделей. Усе, з чим людина щодня стикається, – результат багатьох років напруженої праці сотень тисяч людей. Ця професія вважається перспективною і дуже затребувана в усьому світі, а зарплати приємно відрізняються від середньоринкових.

Mind з'ясовував, як йдуть справи всередині професії у 2019-му і чи не варто всій редакції терміново перевчитися на перспективних програмістів.

Чи складно стати програмістом?

Почати роботу як програміст можна в будь-якому віці. Професія підходить як чоловікам, так і жінкам, які цікавляться програмуванням, математикою, іноземними мовами і мають розвинені аналітичні здібності та логіку.

Ми з IT: куди піти вчитися на програміста у 2019 році
Фото: Pixabay.com

Професія програміста: плюси і мінуси

Безперечними плюсами професії програміста є високий попит на фахівців і розмір заробітної плати. До того ж у цій спеціальності іноді можна отримати роботу, ще не маючи вищої освіти, але знаючись на предметі.

Очевидними мінусами професії програміста є те, що працювати часто доводиться в режимі авралу і в стресовій ситуації. Часто фахівці стикаються з необхідністю пояснювати оточуючим одне й те саме, оскільки не всі пересічні користувачі відразу розуміють, що говорить програміст. Також існує думка, що професія накладає специфічний відбиток на характер, проте на практиці це явище зустрічається дуже рідко.

Як вибрати напрямок роботи?

Програмуванню навчають вузи, курси та коледжі, але освоїти ази можна і самостійно. Високо цінуються програмісти, що мають вищу технічну освіту. Сучасне програмування – трудомісткий процес. З огляду на широкий спектр діяльності, професію прийнято ділити на три основних напрямки:

Прикладний напрямок

Фахівці, що займаються розробкою і впровадженням ПЗ для функціонування організацій. У їхні обов'язки входить оновлення, налаштування та доопрацювання програм під специфіку компанії і потреби її співробітників.

Системний напрямок

Фахівці, які розробляють операційні системи, інтерфейси, розподіляють бази даних і керують роботою мереж. Системні фахівці завжди затребувані: вважається, що це найскладніше відгалуження професії.

Спеціаліст Web

Фахівці, що працюють з глобальними мережами. Вони займаються розробкою інтерфейсів, динамічних сайтів. Саме ця спеціалізація особливо популярна останнім часом за рахунок повсюдної діджіталізації.

Яку спеціальність обрати програмісту

Результати дослідження порталу CareerCast показали, які професії важливі для роботодавця в США і високо цінуються на IT-ринку. В Україні, як відомо, тенденції приходять із запізненням, що дає бажаючим «вікно» для опанування нової професії.

Web-розробник

Найбільш затребуваною залишиться професія web-розробника (Web developer), яка вже зараз знаходиться в перших рядах за актуальністю. За прогнозами сайту CareerCast, затребуваність цих фахівців зросте на 24% до 2024 року.

Аналітик у сфері обчислювальної техніки (Computer Systems Analyst)

На другому місці рейтингу опинилися фахівці, що займаються аналітикою в галузі обчислювальної техніки. Попит на їхні послуги до 2024 року має зрости на 21%. Індустрії необхідні фахівці, які виправлятимуть баги, поки мільйони людей використовують комп'ютери і розробляють ПЗ.

Аналітик з інформаційної безпеки (Information Security Analyst)

На комп'ютерах зберігається багато особистої та комерційної інформації. Її зникнення може стати трагедією для компанії. Втрата комерційних таємниць, внутрішньої документації та клієнтських баз загрожує фінансовими і репутаційними неприємностями. Попит на фахівців, які можуть забезпечити збереження інформації, підвищиться на 18%.

Розробники програмного забезпечення, програмісти (Software Engineer)

Згідно з дослідженням, таких вакансій стане більше на 17%, а самі програмісти будуть затребувані в кожній компанії і сфері діяльності.

Спеціаліст з аналізу та обробки даних (Data Scientist)

Причина зростання популярності цих фахівців – розвиток Big Data. Кількість вакансій із зазначеними навичками збільшуватиметься. Прогнозоване зростання – 16%.

Ми з IT: куди піти вчитися на програміста у 2019 році
Фото: Pixabay.com

Скільки заробляють програмісти

Програміст – одна з найбільш затребуваних і високооплачуваних професій в Україні. Навіть не самий просунутий фахівець може знайти роботу у відповідності зі своїм рівнем знань, а потім поступово вчитися і набиратися досвіду.

За даними Держкомстату за червень 2018 року, середня зарплата в Києві становить близько $500. При цьому, згідно з даними DOU.UA, зарплата програміста в Києві переважно коливається від $1800 до $6000 залежно від посади і напрямку роботи.

Де вчитися на програміста в Україні?

В Україні на сьогодні існують сотні курсів, університетів і коледжів, які навчають майбутніх IT-фахівців. Вибрати навчальний заклад для себе можна, орієнтуючись на вартість навчання, зручність розташування, рівень досвіду і відгуки.

Куди піти вчитися на програміста після 9-го класу?

Не завжди майбутні фахівці, що вже вибрали свою професію, готові «досиджувати» в школі 10-й і 11-й класи. Якщо ви – один з них, то,  швидше за все, попрямуєте до коледжу чи технікуму з профільним ухилом. Такі є практично у всіх великих містах України.

Думка про якість освіти в коледжах у середовищі фахівців неоднозначна, але якщо не сподіватися лише на навчальну програму і паралельно займатися самоосвітою, то освоєння професії йтиме великими кроками. До того ж, після завершення навчання ви матимете практичні навички, що вигідно відрізнить вас від однокурсників у виші.

Серед найвідоміших освітніх закладів такі: Економіко-технологічний коледж КІБіТ, Київський коледж комп'ютерних технологій та економіки Національного авіаційного університету, Київський коледж зв'язку (ККЗ) і Комп'ютерна академія ШАГ. Якщо ви плануєте отримати вищу освіту, варто звернути увагу на коледж при обраному виші.

Куди піти вчитися на програміста після 11-го класу?

Видання DOU.UA раз на рік публікує рейтинг українських вузів, які відрізняються високим рівнем навчання з IT-напрямків. Рейтинг було складено на основі опитування майже трьох тисяч випускників, які працюють в IT-сфері.

З 2016 до 2018 року лідером за оцінками студентів і випускників залишається київський НаУКМА: готовність рекомендувати цей заклад оцінюється в 8,9 бала з 10. Відразу за ним йдуть харківські університети: ХНЕУ ім. С. Кузнеця (8,2 бала) і ХНУРЕ (7,9 бала).

Мы из IT: куда пойти учиться на программиста в 2019 году
Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті