Граємо по-крупному: інвестиційні ідеї до $100 000

Граємо по-крупному: інвестиційні ідеї до $100 000

Вкладаємо в страхування життя, агробізнес та електромобілі

Цей матеріал також доступний російською
Граємо по-крупному: інвестиційні ідеї до $100 000
Фото: pixabay

Змусити великий капітал працювати набагато складніше, ніж вкладення в сумі $2000–3000. Усе тому, що інвестпортфель на $50 000–100 000 потрібно не лише вигідно «прилаштувати», а й грамотно керувати ним, а також мінімізувати ризики втрат, які ростуть разом із прибутковістю. Mind пропонує кілька варіантів, як вкласти заощадження обсягом до $100 000, щоб зберегти і наростити їх з найменшими ризиками.

Страхування життя

Напевно, найконсервативніший інструмент, який дозволяє не лише зберегти заощадження, а й примножити їх, – це лайфове страхування. Причому порівняно з банками компанії зі страхування життя більш надійні. Якщо кількість учасників банківського сектора України з 2014 року скоротилася вдвічі, то з ринку страхування життя не пішов жоден великий гравець. І при погляді на лідерів цього сектора стає очевидним, що практично всі провідні лайфові компанії працюють в Україні вже не один десяток років і належать іноземним акціонерам: MetLife, «Граве Україна Страхування Життя», «PZU Україна Страхування Життя» тощо.

Так, у теорії і компанія зі страхування життя може стати банкрутом. Але для страхувальників це майже нічим не загрожує. Справа в тому, що ті кошти, які сплачують страховику клієнти, являють собою так звані математичні резерви. Вони не можуть використовуватися ні на які інші цілі, окрім як для виконання зобов'язань за договорами страхування. У разі ж розорення компанії або її ліквідації, математичні резерви передаються іншому страховикові або застрахована особа отримує назад ті гроші, що сплатила компанії.

У чому переваги договору страхування життя?

Крім накопичення певної суми протягом 10-15-20 років, поліс може захищати від ризиків смерті, інвалідності, критичних захворювань, отримання серйозних травм. І найголовніше – при настанні страхового випадку клієнт має право претендувати на виплату повної або частини страхової суми за договором. До того ж виплата за страхуванням життя може бути успадкована, а пенсіонер, наприклад, після закінчення терміну дії договору може отримувати виплату у вигляді довічного ануїтету.

Крім того, за накопичувальним договором страхова компанія нараховує інвестиційний дохід – так звані бонуси. Це дохід від розміщення резервів у депозитах, держоблігаціях, золоті. При цьому відповідно до законодавства страховик зобов'язаний щорічно нараховувати не менше 4% інвестдоходу. В реальності ж розмір бонусів може досягати і 10–12% на рік.

Які особливості?

Страхування життя виправдовує себе лише в довгостроковій перспективі. Оптимальний термін дії поліса – 15–20 років. За цей час вкладення в сумі, наприклад, $70 000 с урахуванням нарахованих бонусів можна подвоїти – і отримати на виході $140 000–150 000. Таким чином виходить дуже непогана надбавка до пенсії або подарунок на повноліття дитини.

Нішевий агробізнес

Сільське господарство в Україні, як і раніше, в тренді. Звичайно, з сумою в $100 000 безглуздо змагатися з агрохолдингами, які в промислових масштабах займаються вирощуванням зерна або олійних культур, розведенням птиці та великої рогатої худоби. Але можна знайти меншу нішу, яка великим конкурентам буде не надто цікава.

Це вирощування ягід, горіхів і бобових, харчових трав і пряних культур, органічне тваринництво і бджільництво, які мають високу рентабельність і окупаються протягом 3–5 років. Вирощування харчових трав (кропу, петрушки, м'яти, шпинату, листового салату) дає рентабельність до 100–150%, ягід і горіхів – на рівні 50–100%, розведення домашньої птиці на органічних кормах – 80–100%, рентабельність бджільництва становить 20–30%.

У чому переваги такого бізнесу?

Всі ці напрямки відрізняються тим, що у них є хороші перспективи як на внутрішньому, так і зовнішньому ринках. Експорт заморожених ягід з України у 2018 році приніс фермерам рекордну виручку в розмірі $78 млн. Обсяг експорту волоського горіха за перше півріччя 2018/2019 маркетингового року – на 40% більше, ніж роком раніше. А поставки українського меду в інші країни за січень – квітень 2019 року зросли порівняно з аналогічним періодом 2018 року на 36%.

Ще агробізнес має хороший потенціал для масштабування, зокрема в суміжні сфери. Наприклад, за рахунок не тільки вирощування, а й глибокої переробки продукції рослинництва і тваринництва можна отримати «надбавку» до рентабельності на рівні 15–30%. Крім цього, збільшити обсяги збуту і маржу дозволяє наявність екологічної складової, оскільки еко-food – це, як і раніше, тренд у всьому світі.

Таксопарк з електромобілів

Автомобілі на електричній тязі здатні не лише берегти екологію, але ще й приносити прибуток. Благо ціни на електрокари поступово падають, тому інвестиції в $100 000 вистачить на те, щоб створити невеликий парк з 6–7 машин. Нехай це буде Nissan Leaf віком близько п'яти років і з пробігом 60 000 км. Тобто цілком «живі» автомобілі з ресурсом батареї не менше 80%.

За день автомобіль, який працює в таксі, наїжджає близько 300–400 км. Це 10 000–12 000 км на місяць. Середній тариф за кілометр пробігу в столиці – 7,5 грн. Тобто місячний «брудний» дохід з одного автомобіля складе 75 000–90 000 грн. З цієї суми слід відняти витрати на зарядку авто. При собівартості 1 км в межах 0,3 грн це буде «мінус» 3000–36000 грн. Також необхідно врахувати і зарплату водіїв. Вона становить 40% каси. Якщо на одному електромобілі працює два водія, то їхній заробіток зменшить дохід ще на 30 000–36 000 грн.

У чому переваги такого бізнесу?

Разом чистий дохід з одного автомобіля на місяць складе в середньому 46 000 грн. З усього таксопарку з семи електромобілів – 322 000 грн. А за рік у цілому 3,8 млн грн, або $140 000.

Зрозуміло, в ці розрахунки не закладені витрати на запчастини і покришки, на ремонт автомобілів у результаті ДТП, а також збитки від простоїв, які виникають через поломки або аварії. Але навіть якщо на всі ці статті списати $40 000, інвестиція все одно повернеться вже через рік. А далі можна розширювати автопарк, оновлювати його і таким чином збільшувати свій заробіток.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті