Граємо по-крупному: інвестиційні ідеї до $100 000
Вкладаємо в страхування життя, агробізнес та електромобілі

Змусити великий капітал працювати набагато складніше, ніж вкладення в сумі $2000–3000. Усе тому, що інвестпортфель на $50 000–100 000 потрібно не лише вигідно «прилаштувати», а й грамотно керувати ним, а також мінімізувати ризики втрат, які ростуть разом із прибутковістю. Mind пропонує кілька варіантів, як вкласти заощадження обсягом до $100 000, щоб зберегти і наростити їх з найменшими ризиками.
Страхування життя
Напевно, найконсервативніший інструмент, який дозволяє не лише зберегти заощадження, а й примножити їх, – це лайфове страхування. Причому порівняно з банками компанії зі страхування життя більш надійні. Якщо кількість учасників банківського сектора України з 2014 року скоротилася вдвічі, то з ринку страхування життя не пішов жоден великий гравець. І при погляді на лідерів цього сектора стає очевидним, що практично всі провідні лайфові компанії працюють в Україні вже не один десяток років і належать іноземним акціонерам: MetLife, «Граве Україна Страхування Життя», «PZU Україна Страхування Життя» тощо.
Так, у теорії і компанія зі страхування життя може стати банкрутом. Але для страхувальників це майже нічим не загрожує. Справа в тому, що ті кошти, які сплачують страховику клієнти, являють собою так звані математичні резерви. Вони не можуть використовуватися ні на які інші цілі, окрім як для виконання зобов'язань за договорами страхування. У разі ж розорення компанії або її ліквідації, математичні резерви передаються іншому страховикові або застрахована особа отримує назад ті гроші, що сплатила компанії.
У чому переваги договору страхування життя?
Крім накопичення певної суми протягом 10-15-20 років, поліс може захищати від ризиків смерті, інвалідності, критичних захворювань, отримання серйозних травм. І найголовніше – при настанні страхового випадку клієнт має право претендувати на виплату повної або частини страхової суми за договором. До того ж виплата за страхуванням життя може бути успадкована, а пенсіонер, наприклад, після закінчення терміну дії договору може отримувати виплату у вигляді довічного ануїтету.
Крім того, за накопичувальним договором страхова компанія нараховує інвестиційний дохід – так звані бонуси. Це дохід від розміщення резервів у депозитах, держоблігаціях, золоті. При цьому відповідно до законодавства страховик зобов'язаний щорічно нараховувати не менше 4% інвестдоходу. В реальності ж розмір бонусів може досягати і 10–12% на рік.
Які особливості?
Страхування життя виправдовує себе лише в довгостроковій перспективі. Оптимальний термін дії поліса – 15–20 років. За цей час вкладення в сумі, наприклад, $70 000 с урахуванням нарахованих бонусів можна подвоїти – і отримати на виході $140 000–150 000. Таким чином виходить дуже непогана надбавка до пенсії або подарунок на повноліття дитини.
Нішевий агробізнес
Сільське господарство в Україні, як і раніше, в тренді. Звичайно, з сумою в $100 000 безглуздо змагатися з агрохолдингами, які в промислових масштабах займаються вирощуванням зерна або олійних культур, розведенням птиці та великої рогатої худоби. Але можна знайти меншу нішу, яка великим конкурентам буде не надто цікава.
Це вирощування ягід, горіхів і бобових, харчових трав і пряних культур, органічне тваринництво і бджільництво, які мають високу рентабельність і окупаються протягом 3–5 років. Вирощування харчових трав (кропу, петрушки, м'яти, шпинату, листового салату) дає рентабельність до 100–150%, ягід і горіхів – на рівні 50–100%, розведення домашньої птиці на органічних кормах – 80–100%, рентабельність бджільництва становить 20–30%.
У чому переваги такого бізнесу?
Всі ці напрямки відрізняються тим, що у них є хороші перспективи як на внутрішньому, так і зовнішньому ринках. Експорт заморожених ягід з України у 2018 році приніс фермерам рекордну виручку в розмірі $78 млн. Обсяг експорту волоського горіха за перше півріччя 2018/2019 маркетингового року – на 40% більше, ніж роком раніше. А поставки українського меду в інші країни за січень – квітень 2019 року зросли порівняно з аналогічним періодом 2018 року на 36%.
Ще агробізнес має хороший потенціал для масштабування, зокрема в суміжні сфери. Наприклад, за рахунок не тільки вирощування, а й глибокої переробки продукції рослинництва і тваринництва можна отримати «надбавку» до рентабельності на рівні 15–30%. Крім цього, збільшити обсяги збуту і маржу дозволяє наявність екологічної складової, оскільки еко-food – це, як і раніше, тренд у всьому світі.
Таксопарк з електромобілів
Автомобілі на електричній тязі здатні не лише берегти екологію, але ще й приносити прибуток. Благо ціни на електрокари поступово падають, тому інвестиції в $100 000 вистачить на те, щоб створити невеликий парк з 6–7 машин. Нехай це буде Nissan Leaf віком близько п'яти років і з пробігом 60 000 км. Тобто цілком «живі» автомобілі з ресурсом батареї не менше 80%.
За день автомобіль, який працює в таксі, наїжджає близько 300–400 км. Це 10 000–12 000 км на місяць. Середній тариф за кілометр пробігу в столиці – 7,5 грн. Тобто місячний «брудний» дохід з одного автомобіля складе 75 000–90 000 грн. З цієї суми слід відняти витрати на зарядку авто. При собівартості 1 км в межах 0,3 грн це буде «мінус» 3000–36000 грн. Також необхідно врахувати і зарплату водіїв. Вона становить 40% каси. Якщо на одному електромобілі працює два водія, то їхній заробіток зменшить дохід ще на 30 000–36 000 грн.
У чому переваги такого бізнесу?
Разом чистий дохід з одного автомобіля на місяць складе в середньому 46 000 грн. З усього таксопарку з семи електромобілів – 322 000 грн. А за рік у цілому 3,8 млн грн, або $140 000.
Зрозуміло, в ці розрахунки не закладені витрати на запчастини і покришки, на ремонт автомобілів у результаті ДТП, а також збитки від простоїв, які виникають через поломки або аварії. Але навіть якщо на всі ці статті списати $40 000, інвестиція все одно повернеться вже через рік. А далі можна розширювати автопарк, оновлювати його і таким чином збільшувати свій заробіток.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].