Зв'язок поколінь: які сервіси допоможуть літнім людям з користю провести карантин
 
Матеріал у партнерстві з Київстар

Зв'язок поколінь: які сервіси допоможуть літнім людям з користю провести карантин

Як навчити пенсіонерів користуватися смартфоном і скрасити вимушену самотність

Этот материал также доступен на русском языке
Зв'язок поколінь: які сервіси допоможуть літнім людям з користю провести карантин
Фото: kyivstar.ua

Коронавірус найбільш небезпечний для старшого покоління. Ті, хто і раніше не були в лавах найбільш соціально активних, зараз змушені утриматися від будь-яких соціальних контактів, щоб мінімізувати ризики. Якщо міленіали і покоління Z переживають ізоляцію в смартфонах і ноутбуках, за допомогою відеозустрічей або за переглядом улюбленого серіалу, то їхні бабусі-дідусі поки освоїли лише кнопкові «дзвонилки».

За даними минулорічного опитування Research & Branding Group, лише 12% населення країни у віці 60 років мають смартфони. У віковій категорії 50–59 років «розумними» телефонами користуються лише 40%. І тільки половина власників гаджетів визнають, що вони стали важливою частиною їхнього життя.

Скільки разів особисто вам доводилося вмовляти своїх батьків взяти в руки смартфон, навчитися дзвонити за допомогою месенджера або подивитися за допомогою гаджета улюблений фільм, який так подобався в молодості? Можливо, настав час знову нагадати про аргументи. Адже сьогодні деяким речам неможливо знайти альтернативу через обмеження, накладені карантином.

Mind у партнерстві з онлайн-школою «Смартфон для батьків» від «Київстар» зробив добірку корисних сервісів і застосунків, які допоможуть людям похилого віку вирішувати побутові проблеми, знайти нові захоплення і навіть заробити.

Зв'язок поколінь: які сервіси допоможуть літнім людям з користю провести карантин
Фото: pixabay.com

Безпечне спілкування

Після 50 років спілкування з друзями і родичами – реальний спосіб продовжити життя і зміцнити здоров'я. Це підтверджують різні дослідження, зокрема, проведене близько року тому фахівцями Університетського коледжу Лондона. Ті, хто хоча б раз на тиждень відвідують будь-які заходи, спілкуються з друзями, є членами громадських організацій, живуть краще і довше. Ймовірно, тому що відчувають свою значущість. Але живі контакти під час карантину небезпечні, тож їх може замінити віртуальний зв'язок: голосові або відеодзвінки. До того ж вони безкоштовні і нескладні з точки зору освоєння сервісів.

Месенджери для текстового, голосового та відеоспілкування:

  • Viber,
  • Telegram,
  • Whatsapp,
  • Facebook Messenger.

Якщо ваші рідні ще не знають, як користуватися застосунками для зв'язку, просто покажіть їм видеоурок №3 від онлайн-школи «Смартфон для батьків».

Старі зв'язки

У Facebook – найпопулярнішої і найдорослішої (якщо порівнювати з аудиторією Instagram і TikTok) соціальної мережі в Україні – близько 13 млн користувачів. Це означає, що майже кожен третій українець має свій FB-акаунт. Якщо відкинути зовсім юну аудиторію, вийде, що шанси зустріти у Facebook своїх однокласників, однокурсників, колишніх колег, давніх сусідів або знайомих досить високі. І не тільки зустріти, але і дзвонити один одному, списуватися і дізнаватися про найважливіші події завдяки викладеним фото і постам, ділитися своїми переживаннями. Для цього достатньо одного смартфону.

Побутові питання

Смартфон допомагає вирішувати побутові проблеми навіть на карантині. Поповнити рахунок, сплатити комуналку, замовити доставку продуктів, викликати таксі. Все це зручніше робити через фінансові сервіси, застосунки магазинів і служб доставки.

Популярні платформи для поповнення рахунку, оплати комунальних послуг та інших операцій:

  • «Смарт-Гроші» від «Київстар», Portmone – фінансові послуги;
  • застосунок «Мій Київстар» – управління тарифом, рахунком;
  • Приват24, Ощад 24/7 – оплата покупок і послуг;
  • Apple Pay, Google Pay – безконтактна оплата.

Застосунки для покупки, доставки і приготування їжі:

  • «Що готуємо», Cookpad, RecipeBook, «Кращі рецепти світу» – застосунки з рецептами під Android та iOS;
  • Zakaz.ua, Eda.ua, UberEats, Auchan, Glovo, Raketa – сервіси замовлення їжі.
Зв'язок поколінь: які сервіси допоможуть літнім людям з користю провести карантин
Фото: facebook.com/doctoronline24

Інші корисні в побуті сервіси:

  • Kabanchik – пошук майстрів для роботи вдома;
  • OLX, Prom – торговельні майданчики, де можна продавати і купувати різні товари, зокрема й першої необхідності;
  • Hotline.ua – прайс-агрегатор, де можна порівнювати ціни на товари і знаходити найвигідніші та найнадійніші пропозиції;
  • Doctor Online від «Київстар» – доступ до онлайн-консультацій професійних медиків, які, до речі, на час карантину зробили безкоштовними;
  • Liki24 – доставка ліків додому (працює на час карантину).

Якщо у людей похилого віку мало грошей на власній банківській картці – не біда. Оплачувати покупки в інтернеті зможуть їхні діти, а батьки – робити замовлення за допомогою єдиного акаунта.

Нові захоплення

В інтернеті є чим зайнятися не тільки молодим користувачам. Деякі відкрили себе вже в солідному віці. Справа не тільки в нових захопленнях (наприклад, на YouTube можна знайти відеоінструкції до будь-якої діяльності, від рукоділля до складання меблів), але і в способах заробітку.

Наприклад, в останні пару років набирає обертів Instagranny – це жінки у віці, які стали зірками Instagram завдяки своїй неординарності. Так, 86-річна BaddieWinkle яскраво виглядає, багато жартує про своє життя, подорожує і рекламує одяг для молодих. 62-річна Галя Беретта, що дає поради синові в Instagram, здобула популярність завдяки своєму почуттю гумору. 83-річна Баба Валя просто показує своє життя. А 64-річна Ліна Слейтер стала іконою стилю для дорослих жінок.

Зв'язок поколінь: які сервіси допоможуть літнім людям з користю провести карантин
Baddie Winkle
Фото: instagram.com/baddiewinkle

Сервіси на зразок українського Preply також можуть стати джерелом доходу, якщо ваші літні родичі захочуть спробувати себе в ролі репетитора для школярів.

На YouTube є великий пласт каналів пенсіонерів, які переїхали жити до інших країн і розповідають про свій побут. Інтернет дає величезний простір для самовираження. Якщо ж вам не до душі розповідати про своє життя, то знайти щось цікаве для себе в чужих відео зможе кожен.

У розділі «Хобі і стиль» можна знайти величезну кількість інструкцій з рукоділля і для інших хобі. Також на YouTube є наукові канали: «Популярна механіка», National Geographic тощо в розділі «Наука і освіта».

У застосунку Wikipedia Zero користувачі «Київстар» можуть отримати доступ до найбільшої електронної енциклопедії у світі без оплати за інтернет-трафік.

Освітні платформи – Prometheus тощо – дають нові знання всім бажаючим. Якщо раніше на освоєння нових знань не вистачило часу, то за допомогою смартфону це легко можна виправити прямо зараз. Утім, черпати нові знання можна навіть зі старої доброї «Вікіпедії» та великої кількості енциклопедій, які стали доступні онлайн. До речі, для абонентів «Київстар» занулений трафік на Prometheus і «Вікіпедії». А у вивченні мов допоможуть сервіси LinguaLeo, Duolingo та інші.

В застосунках «Підкасти» під Android та iOS є велика кількість шоу на будь-які теми в аудіоформаті.

У застосунку AppClub від «Київстар» зібрана велика база застосунків та ігор, які точно не заподіють шкоди смартфону.

Надійна інформація

Інтернет розширює можливості для отримання інформації. Це не завжди добре, коли йдеться про категорії людей, що зазнають труднощі з розпізнаванням фейків. На жаль, люди похилого віку часто стають жертвами обману.

Підписка на надійні джерела в смартфоні дозволить дати доступ до більшої кількості контенту і думок і захистити від потенційно шкідливих джерел. Наприклад, можна навчити батьків підписуватися на перевірені ЗМІ у Facebook, налаштувати застосунки Google News або Apple News, Flipboard, Feedly, «Microsoft Новини» або інші агрегатори, додати в закладки сайти українських ЗМІ.

Зв'язок поколінь: які сервіси допоможуть літнім людям з користю провести карантин
Фото: pixels.com

Розваги

Фільми, книги, аудіокниги, аудіовистави і багато іншого також скрасять життя батьків на карантині та після нього.

  • Розділи на YouTube, «Київстар TV», Megogo, Oll.TV, Divan.TV, Sweet.TV – сервіси з відеоконтентом і телешоу;
  • Fbreader, Coolreader, Pocketbook Reader, eBoox – застосунки для читання книг;
  • «Радіо Київстар» – застосунок з чотирма музичними каналами без плати за трафік у застосунку;
  • «Київстар футбол» – застосунок з онлайн-трансляціями матчів;
  • Музичний клуб – каталог музичних треків, які можна завантажити на свій смартфон.

Віртуальний помічник

Якщо ваші літні родичі готові освоїти можливості смартфону, вам необов'язково навчати їх самостійно. Компанія «Київстар» розробила спеціальний курс «Смартфон для батьків». Він включає в себе 10 безкоштовних базових лекцій, які навчать батьків налаштовувати смартфон, підключати до інтернету, завантажувати застосунки та захищати свій пристрій від зловмисників. З 26 лютого курс також доступний на національній онлайн-платформі цифрової грамотності «Дія. Цифрова освіта».

 
Матеріал у партнерстві з Київстар
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло