Україна в європейських ЗМІ: Ангела Меркель про Мінський процес, Європарламент проти російської дезінформації, мітинги Шарія та коронавірус у Зеленської
Щотижневий огляд згадок про українські реалії в інформпросторі ЄС

Mind продовжує публікувати матеріали з циклу «Україна в європейських ЗМІ». Вони нададуть читачам розуміння того, у якому світлі наша країна постає перед європейцями та які з тутешніх проблем протягом тижня, що минає, найбільше хвилювали сусідів. Проєкт підготовлено в партнерстві з незалежною громадською організацією Promote Ukraine (Брюссель).
У п’ятницю, 19 червня, стало відомо, що санкції Європи проти Росії буде продовжено. На прес-конференції канцлер ФРН Ангела Меркель повідомила, що «Німеччина та Франція підбили підсумки продовження Мінських угод та переговорів, які проходили з цього приводу. Прогресу в цьому питанні нема, тому ми можемо рекомендувати не скасовувати санкції проти Росії. Сьогодні Європейська рада вирішила продовжити санкції ще на півроку».
Напередодні онлайн-зустрічі з приводу Східного Партнерства, що відбулася 18 червня, Euractiv поспілкувався із Представником України в ЄС – Миколою Точицьким. Три країни Східного партнерства, які підписали договори про асоціацію з ЄС, – Грузія, Молдова та Україна – закликають до створення спеціального формату, що відповідає їхнім амбіціям приєднатися одного дня до ЄС. «Є деяка підтримка Європейського парламенту та Євронесту, парламентської асамблеї, яка об'єднує депутатів Європарламенту та народних депутатів з країн-партнерів, але на найвищому рівні ЄС до ідеї поглиблення відносин ставляться обережно», – пише портал.
Окрім питань «інтеграції», Микола Точицький наголосив на важливості боротьби з дезінформацією. На його думку, «якщо ЄС хотів би дізнатися більше про російські методи дезінформації, він повинен подивитись, що Росія робить для дестабілізації України».
«Проти російської агресії. США постачають більше зброї в Україну» – такий заголовок статті у німецькій Spiegel. «Урядові війська ведуть боротьбу проти сепаратистів, яких підтримує Росія на сході України з 2014 року. Відтоді вбито близько 13200 людей. Західні країни забезпечують Київ технікою та військовими інструкторами. І в той час, коли Росії заважає тісне партнерство між НАТО та Україною, США оголосили, що продадуть протитанкові ракети та іншу зброю уряду України. Раніше НАТО оголосило, що Україна, яка перебуває в конфлікті з Росією, буде включена до Програми розширених можливостей. Це дасть Україні більше можливостей брати участь у маневрах та проектах співробітництва в НАТО. Країна також має доступ до вибраної секретної інформації про альянс», – пише Spiegel.
«Цього давно не було в столиці України, Києві: проросійські демонстранти зібралися на акцію протесту в середу перед президентським палацом. І опоненти націоналісти не могли їх зупинити, бо вони були в меншості». Про це пише німецька TAZ. Демонстрація, на яку закликала «Партія Шарія», – це реакція на напади прихильників Сергія Стерненка на київських журналістів. Наразі триває суд над Стерненком, якого звинувачують у вбивстві. Сам він заперечує ці звинувачення, оскільки він самооборонявся.
За даними українських ЗМІ, у проросійській демонстрації взяли участь близько 500 людей. Ольга Шарій, дружина лідера партії Анатолія Шарія, який проживає в одній із країн Європи, говорить про понад 2000 учасників. За змістом Анатолій Шарій тісно пов'язаний з проросійською «Опозиційною платформою – за життя». «Партія Шарія не є демократичною та ненасильницькою. Адже його заклики до демонстрації більше говорять про культ особистості серед членів партії. Однаковий червоний колір повітряних куль і червоно-білі прапори в ідентичному дизайні також дозволяють припустити, що демонстрація була організована централізовано», – зазначає видання.
Австрійська Krone написала про загибель учасниці марафону в Одеській області. 33-річну Катерину Катющеву організатори знайшли у зневодненому та переохолодженому стані. Незабаром вона померла в лікарні. Угорське інформаційне агентство «MTI» розповіло, що вона лежала на землі вісім годин, не отримуючи допомоги. Її шукали до пізньої ночі, а через 11 годин знайшли -приблизно в 10 км від фінішної лінії.
Також Krone повідомила про зараження коронавірусом дружини президента України – Олени Зеленської: «Її самопочуття стабільне, вона не страждає від задишки і не потребує кисневої терапії».
І вкотре ресурс Le Figaro згадав про сурогатне материнство в Україні. Цього разу питання було висвітлене з етичної точки зору: «Те, що ця практика є законною, перешкоджає розвитку та дискредитує Україну в очах європейського суспільства. До того ж, це суперечить міжнародним конвенціям, в Україна бере участь», – вважають автори матеріалу.

Матеріал підготовлено в партнерстві з НГО Promote Ukraine (Брюссель)
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].