Захворіло у світі
11,279,465
Померло у світі
531,056
Вилікувалось у світі
6,069,717
Захворіло в Україні
48,500
Померло в Україні
1,249
Вилікувалось в Україні
21,376
Україна в європейських ЗМІ: Ангела Меркель про Мінський процес, Європарламент проти російської дезінформації, мітинги Шарія та коронавірус у Зеленської

Україна в європейських ЗМІ: Ангела Меркель про Мінський процес, Європарламент проти російської дезінформації, мітинги Шарія та коронавірус у Зеленської

Щотижневий огляд згадок про українські реалії в інформпросторі ЄС

Цей матеріал також доступний російською
Україна в європейських ЗМІ: Ангела Меркель про Мінський процес, Європарламент проти російської дезінформації, мітинги Шарія та коронавірус у Зеленської

Mind продовжує публікувати матеріали з циклу «Україна в європейських ЗМІ». Вони нададуть читачам розуміння того, у якому світлі наша країна постає перед європейцями та які з тутешніх проблем протягом тижня, що минає, найбільше хвилювали сусідів. Проєкт підготовлено в партнерстві з незалежною громадською організацією Promote Ukraine (Брюссель).


У п’ятницю, 19 червня, стало відомо, що санкції Європи проти Росії буде продовжено. На прес-конференції канцлер ФРН Ангела Меркель повідомила, що «Німеччина та Франція підбили підсумки продовження Мінських угод та переговорів, які проходили з цього приводу. Прогресу в цьому питанні нема, тому ми можемо рекомендувати не скасовувати санкції проти Росії. Сьогодні Європейська рада вирішила продовжити санкції ще на півроку».


Напередодні онлайн-зустрічі з приводу Східного Партнерства, що відбулася 18 червня, Euractiv поспілкувався із Представником України в ЄС – Миколою Точицьким. Три країни Східного партнерства, які підписали договори про асоціацію з ЄС, – Грузія, Молдова та Україна – закликають до створення спеціального формату, що відповідає їхнім амбіціям приєднатися одного дня до ЄС. «Є деяка підтримка Європейського парламенту та Євронесту, парламентської асамблеї, яка об'єднує депутатів Європарламенту та народних депутатів з країн-партнерів, але на найвищому рівні ЄС до ідеї поглиблення відносин ставляться обережно», – пише портал.

Окрім питань «інтеграції», Микола Точицький наголосив на важливості боротьби з дезінформацією. На його думку, «якщо ЄС хотів би дізнатися більше про російські методи дезінформації, він повинен подивитись, що Росія робить для дестабілізації України».


«Проти російської агресії. США постачають більше зброї в Україну» – такий заголовок статті у німецькій Spiegel. «Урядові війська ведуть боротьбу проти сепаратистів, яких підтримує Росія на сході України з 2014 року. Відтоді вбито близько 13200 людей. Західні країни забезпечують Київ технікою та військовими інструкторами. І в той час, коли Росії заважає тісне партнерство між НАТО та Україною, США оголосили, що продадуть протитанкові ракети та іншу зброю уряду України. Раніше НАТО оголосило, що Україна, яка перебуває в конфлікті з Росією, буде включена до Програми розширених можливостей. Це дасть Україні більше можливостей брати участь у маневрах та проектах співробітництва в НАТО. Країна також має доступ до вибраної секретної інформації про альянс», – пише Spiegel.


«Цього давно не було в столиці України, Києві: проросійські демонстранти зібралися на акцію протесту в середу перед президентським палацом. І опоненти націоналісти не могли їх зупинити, бо вони були в меншості». Про це пише німецька TAZ. Демонстрація, на яку закликала «Партія Шарія», – це реакція на напади прихильників Сергія Стерненка на київських журналістів. Наразі триває суд над Стерненком, якого звинувачують у вбивстві. Сам він заперечує ці звинувачення, оскільки він самооборонявся.

За даними українських ЗМІ, у проросійській демонстрації взяли участь близько 500 людей. Ольга Шарій, дружина лідера партії Анатолія Шарія, який проживає в одній із країн Європи, говорить про понад 2000 учасників. За змістом Анатолій Шарій тісно пов'язаний з проросійською «Опозиційною платформою – за життя». «Партія Шарія не є демократичною та ненасильницькою. Адже його заклики до демонстрації більше говорять про культ особистості серед членів партії. Однаковий червоний колір повітряних куль і червоно-білі прапори в ідентичному дизайні також дозволяють припустити, що демонстрація була організована централізовано», – зазначає видання.


Австрійська Krone написала про загибель учасниці марафону в Одеській області. 33-річну Катерину Катющеву організатори знайшли у зневодненому та переохолодженому стані. Незабаром вона померла в лікарні. Угорське інформаційне агентство «MTI» розповіло, що вона лежала на землі вісім годин, не отримуючи допомоги. Її шукали до пізньої ночі, а через 11 годин знайшли -приблизно в 10 км від фінішної лінії.


Також Krone повідомила про зараження коронавірусом дружини президента України – Олени Зеленської: «Її самопочуття стабільне, вона не страждає від задишки і не потребує кисневої терапії».


І вкотре ресурс Le Figaro згадав про сурогатне материнство в Україні. Цього разу питання було висвітлене з етичної точки зору: «Те, що ця практика є законною, перешкоджає розвитку та дискредитує Україну в очах європейського суспільства. До того ж, це суперечить міжнародним конвенціям, в Україна бере участь», – вважають автори матеріалу.

Україна в європейських ЗМІ: пожежі біля ЧАЕС, випробування Зеленського загрозою дефолту, повернення Саакашвілі та неспокійна «рука Москви»

Матеріал підготовлено в партнерстві з НГО Promote Ukraine (Брюссель)

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті