Захворіло у світі
142,733,068
Померло у світі
3,043,955
Вилікувалось у світі
121,252,385
Захворіло в Україні
1,961,956
Померло в Україні
40,367
Вилікувалось в Україні
1,499,752
Payoneer виходить на біржу через злиття зі SPAC-компанією. Що це означає?

Payoneer виходить на біржу через злиття зі SPAC-компанією. Що це означає?

Розповідає Ігор Ковальов, генеральний менеджер Payoneer в Україні та Білорусі

Этот материал также доступен на русском
Payoneer виходить на біржу через злиття зі SPAC-компанією. Що це означає?
Ігор Ковальов, генеральний менеджер Payoneer в Україні та Білорусі

3 лютого глобальна платіжна платформа Payoneer оголосила про злиття зі SPAC-компанією FTAC Olympus Acquisition Corporation. Таким чином, Payoneer стане публічною компанією, а її вартість зросте до $3,3 млрд. Угода закриється в першому півріччі 2021 року, після чого компанію перейменують в Payoneer Global Inc.

Що таке SPAC?

SPAC розшифровується як Special Purpose Acquisition Company (у перекладі – «компанія з придбання спеціального призначення»). Такі компанії створюються спеціально для виведення непублічного підприємства на біржу. Іншими словами, злиття зі SPAC-компанією – альтернатива тривалій та дорогій процедурі IPO. Цей спосіб почали використовувати ще в 1990-х роках, але найбільшу поширеність він отримав лише в останні кілька років. Піку популярності SPAC досяг у 2020 році – тоді ним скористалися 248 компаній, які залучили понад $83 млрд.

Payoneer виходить на біржу через злиття зі SPAC-компанією. Що це означає?

Розберімось, що таке SPAC, і як саме компанії можуть виходити на біржу через процедуру злиття. SPAC-компанія (в нашому випадку це FTAC Olympus Acquisition Corporation) створюється як публічне підприємство з нульовими активами. У такої компанії є лише юридична структура. Вона подає заявку на IPO та шукає інвесторів. Останні купують акції SPAC-компанії за фіксованою ціною – $10 за штуку. Ціна визначена американською Комісією з цінних паперів (SEC). У майбутньому інвестори розраховують заробити гроші на цьому вкладенні.

Далі SPAC шукає приватну компанію, яка хоче вийти на біржу без IPO. Знайти її та провести злиття потрібно протягом 24 місяців. Якщо за два роки SPAC не знаходить таку компанію, вона розпускається, а інвестори отримують свої гроші назад. Вони в будь-якому випадку нічого не втрачають.

Якщо злиття відбувається, приватна компанія стає публічною без дорогого IPO-процесу. Для порівняння – вихід на біржу через SPAC займає до чотирьох місяців, а з IPO може розтягнутися більш ніж на рік. Крім того, для проведення IPO потрібно заплатити інвестбанкірам, оплатити промокампанію – адже акції повинні добре продаватися, плюс заплатити відсотки та комісії. Все це коштує чимало, а зі SPAC цих витрат можна уникнути. Додатковим бонусом для компанії при злитті зі SPAC може стати залучення коштів, які можна вкласти в розвиток.

Як злиття відіб'ється на Payoneer?

Вихід на біржу дозволить Payoneer залучити грошові ресурси, які допоможуть прискорити розвиток нашої платформи, розробляти більше продуктів і покращувати клієнтський сервіс. В рамках угоди про злиття Payoneer залучить $300 млн приватних інвестицій від Wellington Management, Dragoneer Investment Group, Fidelity Management & Research Company LLC, Franklin Templeton та інших компаній.

Усі сервіси Payoneer залишаться незмінними, управляти компанією продовжить наша команда. Фахівці із FTAC Olympus – одні з найбільш досвідчених експертів галузі – стануть нашими довіреними радниками.

Сама SPAC-компанія теж у виграші. Після злиття вона може змінити назву, уже зараз її акції ростуть у ціні, інвестори продають їх і заробляють. Наприклад, після новин про злиття з Payoneer акції FTAC Olympus Acquisition Corporation подорожчали до $15 за штуку – тобто на 50% всього за рік. У майбутньому вони можуть коштувати ще дорожче.

Як тільки угода завершиться, Payoneer стане публічною компанією. Це відкриє нові перспективи для нас і наших клієнтів. Ми обов'язково будемо ділитися всіма актуальними новинами, які можуть бути цікавими нашим користувачам і партнерам.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті