Дохідна нерухомість. Як не загрузнути в ремонті, швидше вийти на окупність і зберегти ліквідність

Дохідна нерухомість. Як не загрузнути в ремонті, швидше вийти на окупність і зберегти ліквідність

Юлія Кирилюк, CEO компанії alterhaus – про ремонт інвестиційного житла, вартість, дизайни та поради для власників

Этот материал также доступен на русском языке
Дохідна нерухомість. Як не загрузнути в ремонті, швидше вийти на окупність і зберегти ліквідність

Сьогодні, попри кризу через продовження пандемії, інвестиції в нерухомість залишаються досить популярними серед українців, особливо яскраво це виражено у Києві. І не дивно, адже Київ є однією з найбільших столиць Європи, а також центром ділової активності України, а нерухомість в ньому є досить ліквідним активом, незважаючи на різні економічні потрясіння. Ми на своєму досвіді змогли простежити цю тенденцію в еквіваленті зростання попиту на наші послуги – комплексні ремонти житлових і комерційних приміщень.

alterhaus – це сервісна компанія з ремонту квартир, офісів, будинків та інших приміщень від «А» до «Я», тобто від дизайн-проєкту і до меблів.

Ми задумали свій сервіс як такий, що полегшить життя пересічним клієнтам, які хочуть отримати облаштоване і затишне житло за зрозумілі гроші і в точний строк. Так була виведена формула – ремонт за 50 робочих днів і за фіксованою ціною. Але з часом ми помітили, що наші послуги мають попит серед людей, що інвестують у нерухомість з метою отримання прибутку. Ми спробували розібратися, з чим це може бути пов'язано, адже зазвичай, для приміщень, які готують під здачу, намагаються знайти підрядника «подешевше» і заощадити на матеріалах, а це вже точно не наш ціновий сегмент і не наші методи. Після спілкування з нашими клієнтами, а також вивчення їхнього досвіду нам стало очевидно, що попри збільшення витрат на проведення ремонту у співпраці з нами, замовники мінімізують свої ризики і комплексно знижують втрати в процесі реалізації всього проєкту.

Відповідальність і терміни

Якщо розглядати інвестування в дохідну нерухомість як проєкт, то його можна розбити на етапи реалізації. Одним з етапів буде проведення ремонту, а саме розробка дизайн-проєкту і безпосередньо самі роботи. У більшості випадків замовник наймає окремо дизайн-студію і окремо підрядника, що ускладнює комунікацію і негативно впливає на проведення робіт. Іноді дизайн-студія та підрядники можуть рекомендувати один одного як партнери, але в будь-якому випадку відповідальність за результат буде ділитися, що збільшить ризики реалізації проєкту. alterhaus був першою компанією, яка на професійному рівні почала надавати послуги «під ключ» від дизайну до меблів і взяла на себе відповідальність не тільки за весь спектр робіт, але і за гарантовані строки. Чіткі терміни також є дуже важливим фактором, який впливає на успішність проєкту, бо кожен додатковий місяць ремонту позбавляє замовника прибутку, який він міг би вже отримувати від оренди своєї нерухомості.

Дохідна нерухомість. Як не загрузнути в ремонті, швидше вийти на окупність і зберегти ліквідність

Вартість

Більшість клієнтів, з якими ми обговорювали їх попередній досвід відзначали, що фактичні витрати на ремонт та облаштування приміщень завжди перевищували прогнозовані, що негативно впливало на підсумкові фінансові показники проєкту і призводило до розчарування. І дійсно, зупинити ремонт вже не можна і доводиться залучати все нові кошти для завершення проєкту, а іноді навіть йти на зміну недобросовісного підрядника. Багато зізнаються, що якби з самого початку знали, у скільки їм виллється подібний проєкт в підсумку, то можливо, прийняли б інше рішення щодо своїх капіталовкладень. Щоб уникнути подібних ситуацій, ми пропонуємо своїм клієнтам фіксовану ціну за квадратний метр, яка прив'язана до певного дизайнерському стилю. Більш того, ми інвестували гроші в розробку алгоритму, який дозволяє клієнту скориставшись онлайн-калькулятором, що інтегрований в наш сайт, самостійно зробити розрахунок вартості свого проєкту з похибкою не більше 2%. Це не тільки дозволяє нам автоматизувати деякі ланки спілкування з клієнтом, але і самому замовнику допомагає чітко визначити рівень своїх витрат, сформувати бюджет і виправдати в майбутньому свої фінансові очікування від реалізації проєкту.

Дизайни

Що стосується самих дизайнів, то alterhaus підходить з точки зору комфорту, затишку й ергономіки. Нам важливо, щоб нашим клієнтам було приємно переступати поріг своїх осель. Наші дизайнери проходять постійне навчання і беруть участь в реалізації проєктів за кордоном, що дозволяє збирати кращі практики і відповідати сучасним тенденціям. Ми розробили кілька стандартизованих типів дизайну, які спрямовані на максимальне задоволення потреб людини у фізичному та емоційному комфорті, і це, як виявилося, відобразилося на ліквідності тих квартир, які пішли на здачу. Як зізналися нам наші замовники та рієлтори, які працюють з їх нерухомістю, ці квартири не мали простою навіть у найбільш кризові місяці, тому що якісні оздоблювальні матеріали та витриманий нейтральний дизайн дозволяють довше зберегти товарний вигляд нерухомості і затримати її у преміальному ціновому сегменті, а також скоротити витрати на амортизацію.

Весь отриманий досвід у новому клієнтському сегменті дозволив нам організувати свою структуру таким чином, що ми можемо працювати з «гуртовими» покупцями нерухомості та закривати для них більше ніж 10 проєктів одночасно за нашою формулою – 50 робочих днів і фіксована ціна.

Дохідна нерухомість. Як не загрузнути в ремонті, швидше вийти на окупність і зберегти ліквідність

5 порад з організації ремонту для інвесторів у дохідну нерухомість

 Дохідна нерухомість. Як не загрузнути в ремонті, швидше вийти на окупність і зберегти ліквідність
Юлія Кирилюк, CEO компанії alterhaus

1. Підрядник, який закриває весь спектр робіт і несе результуючу відповідальність, знизить ризики щодо реалізації проєкту.
2. Фіксована ціна дозволить планувати бюджет проєкту і не виходити за його межі.
3. Гарантовані та мінімальні терміни виконання робіт допоможуть швидше здати нерухомість і почати отримувати прибуток.
4. Якісні матеріали та послуги професіоналів забезпечать збереження привабливого товарного вигляду нерухомості.
5. «Розумні» дизайни дозволять збільшити ліквідність.

Ми почали свій бізнес у 2015 році під час кризи та віримо в те, що ефективне управління, відповідальне ставлення до своєї роботи і повага до потреб клієнта дозволяють досягти успіху в будь-якій ніші, якою б конкурентною вона не була.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло