Discuss Discuss
Створено українцями: як Kick Your Tech допомагає отримувати гранти та стипендії по всьому світу

Створено українцями: як Kick Your Tech допомагає отримувати гранти та стипендії по всьому світу

Скільки фаундери вклали в розробку і причому тут космодром у Бразилії

Этот материал также доступен на русском языке
Створено українцями: як Kick Your Tech допомагає отримувати гранти та стипендії по всьому світу
Фото: depositphotos.com

Платформу Kick Your Tech запустили Наталія Наконечна, Іван Затопляєв та Сергій Іщенко в травні 2020 року. Сьогодні портал уже має близько 7000 передплатників з України та інших країн. Цей агрегатор підбирає для користувачів потрібне фінансування. Зараз у базі даних – близько 9000 нових грантів, 2000 стипендій і 600 пропозицій від інвестфондів.

Чому вихідці з космічної галузі ризикнули запустити проєкт у непрофільній ніші? Як доступ до грантів перетворюється на успішний бізнес? Фінансування яких розробок найчастіше шукають українські стартапери? Про це та багато іншого Mind розповіла співзасновник і СЕО Kick Your Tech Наталія Наконечна.

Створено українцями: як Kick Your Tech допомагає отримувати гранти та стипендії по всьому світу

Спільно з платформою Reactor.ua ми продовжуємо рубрику «Створено українцями», у якій розповідаємо про перспективні та корисні продукти, розроблені нашими співвітчизниками. Раніше Mind писав про технологію для оцінки ефективності відеоконтенту Wantent, «розумний» санітайзерплатформи для власників домашніх тварин – Animal ID, Spokk, VetOnline, екостартапи – «Хэмпаер», Effa, Ochis Coffee, MedTech-гаджети – Cardiomo, Raccoon.Recovery, Pure Pur, smart-жалюзі SolarGaps, «розумні» бездротові системи безпеки Ajax, аварійне сповіщення про наближення стихійного лиха GeoStorm і сервіси для рекламодавців – RetargetApp, Scalarr, BloggerMall.

Як виникла ідея? «Я вихідець із космічної галузі. «Познайомилася» з грантами, коли працювала у КБ «Південне» в середині – кінці 2000-х. Це держпідприємство – флагман космічної галузі України. Тоді ми тісно працювали в напрямі комерціалізації космічних технологій. Найчастіше це відбувалося через залучення грантового фінансування», – згадує Наталія Наконечна.

Пізніше вона виїхала за кордон, де також стикалася із грантами. У США працювала зі студентами програми MBA Rensselaer Polytechnic Institute із комерціалізації космічних технологій. А у Бразилії – у компанії, яка будувала космодром для запуску української ракети.

«Коли повернулася до України, побачила, що практично нічого не змінилося: проєкти, команди, стартапи, технології постійно виникають, а з грантовим фінансуванням їхні засновники ще мало знайомі. Тоді і виникла ідея створити інструмент, який принаймні дасть доступ до інформації», – розповідає СЕО Kick Your Tech.

Ідею ризикнули підтримати Іван Затопляєв, з яким Наталія працювала у КБ «Південне», і бізнесмен Сергій Іщенко.

Функціонал платформи. «Ми вирішили створити портал, який агрегуватиме грантові конкурси з усього світу й надаватиме користувачам інформацію про те, на які гранти, куди саме та як подаватися. Далі подумали, що на портал варто додати базу стипендій у зарубіжних інститутах. Адже це можливість здобуття якісної освіти», – пояснює Наконечна.

Для повноти картини на платформу внесли ще дві бази даних: зі свіжими пропозиціями інвестфондів для стартапів і контакти винахідників, науковців і бізнесменів, які шукають партнерів.

«Під час розробки платформи з'ясували, що далеко не всі претенденти знають, як правильно обирати конкурси тощо. Тому додали послугу консалтингового супроводу по роботі з грантовими фондами. Допомагаємо готувати документи на подачу, розробляємо грантову стратегію», – розповідає СЕО Kick Your Tech.

Створено українцями: як Kick Your Tech допомагає отримувати гранти та стипендії по всьому світу

Як агрегатор знаходить дані? Щоночі вбудовані парсери контактують із сайтами державних та приватних фондів і збирають інформацію. Далі команда менеджерів перевіряє дані та викладає їх на платформу. Інформація про завершені конкурси автоматично переноситься до архіву.

А користувачі зі свого боку підбирають потрібні їм гранти, стипендії, використовуючи різні фільтри (географія, галузь, бюджет, країна-ініціатор тощо).

«У середньому на порталі є 9500 – 10 000 актуальних грантів. Не можу сказати, що це 100% від усіх світових конкурсів. Насправді їх значно більше. Але поки що ми здебільшого працюємо на ринку України, намагаємося відбирати ті конкурси, у яких вітчизняні компанії можуть брати участь або безпосередньо, або через партнерство на локальних ринках», – пояснює Наталія Наконечна.

Створено українцями: як Kick Your Tech допомагає отримувати гранти та стипендії по всьому світу

Скільки фаундери вклали в розробку платформи? Близько $150 000. «Точну суму назвати складно, вона містить і вартість технічної розробки платформи, і вартість нашої роботи», – каже СЕО проєкту. Партнери створювали портал за власні кошти, не залучаючи інвестиції чи гранти.

Хто конкуренти? СЕО проєкту каже, що аналогів Kick Your Tech у Європі та Америці немає: «Є схожі платформи. Наприклад, у США працює портал grants.gov, який збирає інформацію про федеральні грантові програми. У Європі також є кілька платформ, заточених на конкурси Єврокомісії. На відміну від нас вони не збирають інформацію про грантові програми приватних компаній і фондів. Плюс ми не обмежені географічно. У нас на порталі є американські, азіатські, японські, казахстанські, європейські, канадські, латиноамериканські та інші грантові конкурси, а також стипендії.

Монетизація. Kick Your Tech заробляє на передплаті за доступ до даних. Користувачі вибирають із трьох варіантів передплати: тримісячна, річна та доступ до одного гранту.

За словами СЕО компанії, найбільш затребуваним є тримісячний пакет: «Також є безкоштовна підписка. Після реєстрації користувач отримує доступ до загальної інформації та може вибрати цікаві йому конкурси чи стипендії. А повна інформація про умови конкурсу й таке інше відкривається після передплати».

Як залучали клієнтів? «Нам було цікаво подивитися, скільки передплатників прийде на портал органічним шляхом, тому вирішили не запускати рекламу», – згадує Наталія Наконечна.

Як залучали клієнтів? «Нам було цікаво подивитися, скільки передплатників прийде на портал органічним шляхом, тому вирішили не запускати рекламу», – згадує СЕО компанії.

Команда використовувала два канали для просування: медіа та сарафанне радіо. «Коли запустили платформу – відправили до ЗМІ пресрелізи. Багато хто зацікавився і опублікував новину про старт проєкту. А сарафанне радіо спрацювало, оскільки я та Іван відомі в технологічному середовищі, продовжуємо співпрацювати з науковими інститутами, компаніями», – розповідає Наталія Наконечна.

Хто зараз користується базами Kick Your Tech? Більшість передплатників – стартапери з технологічними розробками та науковці з університетів та інститутів. Найчастіше претенденти цікавляться грантовими програмами у сферах медицини, реабілітації, психології, космосу, енергетики та IT.

Що далі? «У нас багато ідей, як доопрацювати портал, щоб він став ще більш зручним інструментом. Також хочемо вийти на ринки США та Європи. Там команди й окремі розробники активно цікавляться грантами, розуміють увесь їхній потенціал. До речі, просуватися в Україні нам часом заважали стереотипи про «грантоїдів». У нашій країні з різних причин ця тема раніше була з флером непорядності», – пояснює СЕО компанії.

Ще один плюс західних ринків: там цільова аудиторія позитивно сприймає передплату, потенційні клієнти звикли платити за доступ до інформації.

Команда збиралася масштабувати проєкт ще торік, але пандемія скоригувала плани. «Цього року точно виходитимемо на міжнародні ринки. Нас уже там упізнають. Наприклад, нещодавно до нас звернулися італійці. Наразі обговорюємо укладання договору про співпрацю щодо надання інформації порталу й консалтингових послуг для італійських компаній та інститутів», – уточнює Наталія Наконечна.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua