Створено українцями: три розумні платформи для рекламодавців

Створено українцями: три розумні платформи для рекламодавців

Як заощадити на рекламі в Facebook та Instagram, відключити трафік шахраїв і знайти «своїх» блогерів

Этот материал также доступен на русском языке
Створено українцями: три розумні платформи для рекламодавців
Фото: depositphotos.com

2020 року компанії витратили на рекламу в Україні 24,517 млрд грн. Цього року оборот рекламного ринку може зрости на 16% – до 28,456 млрд грн. Такі дані та прогнози VRK. Як більш точково розподіляти рекламні бюджети, не витрачати гроші на шахраїв, як не «драконити» широку авдиторію нецікавими їй месседжами? Для розв'язання цих та інших проблем рекламодавців у світі створюються різноманітні технологічні платформи. Вітчизняні розробники – теж у справі та темі. Mind вибрав три українських стартапи, які «знімають» різний головний біль рекламодавців. Два з них вже успішно просуваються на іноземних ринках.

Видання продовжує рубрику «Створено українцями», у якій розповідає про перспективні та корисні продукти, розроблені нашими співвітчизниками. Раніше Mind писав про платформи для власників домашніх тварин – Animal ID, Spokk, VetOnline, екостартапи –  «Хемпаер», Effa, Ochis Coffee, MedTech-гаджети – Cardiomo, Raccoon.Recovery, Pure Pur, smart-жалюзі SolarGaps, розумні бездротові системи безпеки Ajax, аварійне сповіщення про наближення стихійного лиха GeoStorm.

RetargetApp

Створено українцями: три розумні платформи для рекламодавців

Рік створення: 2015

Засновники: Павло Матвієнко, Володимир Воробей

Місцезнаходження офісів: Київ

Кількість працівників: 40

Суть продукту. RetargetApp – сервіс для автоматизації реклами, що спрощує запуск рекламної кампанії інтернет-магазинами на майданчиках Facebook, Instagram, Google, YouTube, Gmail і Audience Network.

Функціонал сервісу:

  • синхронізує інтернет-магазини на платформах Shopify, Bigcommerce і WooCommerce з інструментами Facebook або Google;
  • замінює роботу розробника або експерта, економлячи ресурси рекламодавця;
  • створює рекламні кабінети, налаштовує мету та необхідні параметри рекламної кампанії;
  • визначає, які дії користувач робив, перейшовши за рекламою на сайт;
  • після запуску рекламної кампанії стежить за настройками та допомагає автоматично оптимізувати ефективність РК.

«Для того щоб використовувати цей функціонал, користувачеві нічого не потрібно робити додатково, крім як встановити застосунок на одну з трьох платформ: Shopify, Bigcommerce або WooCommerce. Із кастомними вебсайтами RetargetApp не працює. Юзер погоджується або не погоджується запустити рекламну кампанію лише після ознайомлення з параметрами бюджету й деталями РК», – уточнює співзасновник, СТО RetargetApp Володимир Воробей.

Після завершення РК система може оцінити результат і запропонувати інші оновлення в кампанії. «Це може бути включення проспектингу у Facebook, підвищення бюджету, додавання крос-селу, апселу або додавання додаткових рекламних кампаній у Google. За кожним клієнтом за замовчуванням закріплюється аккаунт-менеджер, який стежить за процесом РК. Якщо виникають якісь проблеми, оперативно дає поради користувачеві на основі своєї експертизи. Це персональна техпідтримка, яку отримує кожен клієнт», – додає Воробей.

«Інвестиції користувачів окупаються вдвічі ефективніше, ніж при залученні експерта з рекламного агентства. Наприклад, якщо рекламні агентства зазвичай заявляють, що клієнт, вклавши в РК $100, отримає $300 на продажах, то в RetargetApp очікують дохід у $600», – розповідає співзасновник і головний виконавчий директор проєкту Павло Матвієнко.

Монетизація. Розмір платежів клієнтів варіюється залежно від обсягу рекламного бюджету – від 6% до 10%. «Ми працюємо за щомісячною передплатою: клієнт запускає кампанію, витрачає рекламний бюджет і отримує 14 безкоштовних днів, щоб сервіс міг визначити за цей час, наскільки магазин у принципі готовий до реклами. Це допомагає уникнути ризиків у тому разі, якщо РК буде неефективною через специфіку інтернет-магазину. Після тесту (якщо він пройшов успішно) починається платний період, сформований за usage-based підходом. Це означає, що користувач не платить за сервіс, якщо він ним не користується», – розповідає СЕО компанії.

Чому вирішили вийти в цю нішу? За словами партнерів, e-commerce – один із найбільших у світі ринків, який показував стабільне зростання (15–25% на рік) за останні 15 років. 2020 року – під час пандемії – він злетів на рекордні 28%. За прогнозами експертів eMarketer, у 2021–2024 роках зростання не знизиться.

«Один із «болів» представників e-commerce – реклама. Технології розвиваються так швидко, що внутрішня рекламна експертиза за ними банально не встигає. Таргетологи знають, що за оновленнями правил Facebook і Google потрібно стежити буквально кожного дня. Компаніям, здавалося б, нічого не залишається, як наймати рекламне агентство або експерта, що дорого та довго. Ми ж вирішили надати їм автоматичне рішення, яке працює швидко, доступно й стежить за всіма апдейтами правил Facebook і Google», – пояснює Матвієнко.

Створено українцями: три розумні платформи для рекламодавців

Як стартували? Партнери розповідають, що ідея створення RetargetApp виникла на акселераторі для стартапів Lisbon Challenge у Лісабоні. «Приїхали туди з вебсайтом, через який продавці в Україні завантажували фото й опис хенд-мейд товарів і продавали їх в інтернеті. В Україні наш стартап сприйняли на «ура». А в Європі та США тоді вже були популярні Shopify, Bigcommerce або Woocommerce, і вебсайт їм був не потрібен. З урахуванням запиту в США та Європі й коментарів українських клієнтів ми придумали новий продукт. Так з'явився сервіс, який пропонував автоматично запускати рекламні кампанії», – згадує Воробей.

За його словами, за два-три дні партнери визначили концепт і розписали, як виглядатиме MVP. За два тижні зробили редизайн старого рішення, а через тиждень уже запустили готовий продукт у Лісабоні на ринок США: «Досі 80% наших клієнтів – власники інтернет-магазинів із США й Канади, решта 20% – з Європи (Великобританії, Франції, Німеччини, Італії, Іспанії) та Австралії. RetargetApp почав приносити дохід з перших днів роботи. Без маркетингу та продажів ми досягли $1млн ARR за перші півтора року».

Які канали використовували для просування на закордонних ринках? «Ми запустили маркетинг лише торік, у межах seed-інвестицій. До цього працювали без нього. Каналами комунікації були блоги на Shopify та у Facebook-групах власників інтернет-магазинів. Ми розповідали про рішення й отримували органічний трафік. Охоплення та конверсія цих блогів були високими. Одного разу відразу 1500 клієнтів за добу встановили наш застосунок», – згадує Матвієнко.

Інвестиції. Перші сторонні кошти команда стала залучати  2019 року, щоб вийти на нову платформу Google і розширити вплив у Facebook. «Це дозволило вирости з ретаргетингового застосунку в мультиплатформений інструмент. За 2020 рік ми закрили seed-раунд на $2,4 млн. Інвесторами стали TA Ventures Вікторії Тігіпко, TMT Investment і BeeVentures. У планах – підняти ще $10 млн, щоб вийти на перспективні платформи Twitter, Pinterest, TikTok, Snapchat і маркетплейси Amazon і Etsy, а також розширити присутність на ринках Іспанії, Італії, Німеччини, Франції, Великобританії. Потім хочемо протестувати оновлений сервіс і вийти в Японію та Китай», – ділиться планами Матвієнко.

Проміжні результати. За словами партнерів, 2020 року RetargetApp допоміг клієнтам заробити близько $50 млн, що вдвічі більше, ніж у 2019-му. LTV щорічно збільшується втричі. «Це результат того, що ми активно розвиваємо продукт і додаємо нові рекламні інструменти та майданчики», – вважає СЕО компанії.

Scalarr

Створено українцями: три розумні платформи для рекламодавців

Рік створення: 2017

Засновники: Інна Ушакова, Юрій Яшунін

Місцезнаходження офісів: Харків, Київ, Уілмінгтон, Сан-Франциско, Сінгапур.

Кількість працівників: понад 35

Суть продукту. Scalarr – сервіс для виявлення шахрайства на всіх стадіях рекламної кампанії. «Зі збільшенням  попиту і витрат на мобільну рекламу зростає і кількість шахрайських дій, динаміка яких у кілька разів випереджає зростання ринку. Шахрайство різноманітно: від примітивних ботоферм до складних шахрайський дій із використанням АІ та машинного навчання, внаслідок яких маркетингові бюджети витрачаються на фейкові дії (CPI, CPA тощо), відповідно ефективність рекламних кампаній значно знижується», – пояснює Ушакова.

Команда Scalarr розробила софтверне рішення на основі АІ, яке визначає різні шахрайські дії. «Наш клієнт отримує інформацію про всі види шахрайства в закупленому трафіку. Ці дані відображаються на дашборді, що дає можливість своєчасно відключати «погані» джерела. Також співробітники компанії надають допомогу в перемовинах, часто самі їх проводять від імені клієнтів із провайдером трафіку для відшкодування вже витрачених коштів. У більш ніж 90% випадків замовник отримує відшкодування. 2020 року клієнтам повернули понад $22 млн», – розповідають у Scalarr.

Компанія розробила два продукти з різною ЦА. Одне з рішень призначене для компаній, які закуповують великі об'єми трафіку та проводять масштабні рекламні кампанії із залучення клієнтів поза Facebook і Google. Друге створено для DSP, SSP, Ad Exchange і допомагає перевіряти трафік усередині екосистеми.

Чому вирішили вийти в цю нішу? Ідея створення Scalarr виникла через невдачі першого бізнесу Ушакової та Яшуніна – агентства мобільного маркетингу Zenna. У певний момент компанія стикнулася з проблемою: 78% трафіку рекламної кампанії виявилися шахрайськими. «Це стало серйозним викликом для агентства: втрата коштів і розрив із клієнтом. Так прийшла ідея розробити власне рішення з боротьби з шахрайством на основі АІ. Спочатку воно було для внутрішнього користування. Надалі виявили, що на ринку немає аналогічного рішення і є потенціал для розвитку», – пояснює Ушакова.

Створено українцями: три розумні платформи для рекламодавців

Як стартували? Стартап відразу вийшов на західний ринок. «Добре знаючи локальний і міжнародний ринок реклами, Scalarr було не складно залучити клієнтів. Ринок мобільної реклами тоді активно розвивався в Європі та країнах Північної Америки, це й визначило напрям розвитку компанії», – розповідають у Scalarr.

Першими клієнтами стали великі міжнародні компанії Aviasales, Pixonic, Goodgame Studios. Зараз Scalarr обслуговує замовників із 20 країн.

Інвестиції. У лютому 2021 року Scalarr залучила $7,5 млн від Європейського банку реконструкції та розвитку, TMT Investments, OTB Ventures і SpeedInvest. Стартап має намір пустити інвестиції на розширення присутності в Азії та розвиток продукту. Раніше компанія отримала $500 000 від SpeedInvest.

Проміжні результати. За оцінкою Dealroom.co, Scalarr оцінюється від $27 млн ​​до $41 млн. У компанії повідомляють, що 2020-го дохід зріс удвічі в порівнянні з попереднім роком, абсолютні цифри не уточнюють. Сервісом проти шахраїв користується багато великих компаній: MobilityWare, Playstudios, Joom, DraftKings, BigFish, Zimad тощо.

BloggerMall

Створено українцями: три розумні платформи для рекламодавців

Рік створення: 2020

Засновники: Богдан Штилик, Богдан Єрьомін.

Місцезнаходження офісу: Київ

Кількість працівників: 7

Суть продукту. BloggerMall – своєрідна біржа блогерів.

«Сервіс дозволяє рекламодавцям знайти блогерів за необхідними критеріями: кількістю абонентів, тематикою, статтю, геолокацією, цільовою аудиторією. Також на платформі можна відразу купити рекламу у блогера, який зацікавив, за системою «безпечна угода», – розповідає співзасновник стартапу Богдан Штилик.

Що таке безпечна угода? Кошти рекламодавця резервуються на платформі. Блогер їх отримує тільки після виконання зобов'язань.

Монетизація. BloggerMall бере по 10% з блогера й рекламодавця за кожну успішну операцію.

Чому вирішили вийти в цю нішу? «Два роки тому, працюючи у сфері онлайн-продажів дитячих товарів, ми шукали нові канали просування. Орієнтування та контекст не приносили бажаних результатів. Вирішили спробувати співпрацю з блогерами. Почали шукати дитячих блогерів, щоб просувати наш товар через їхні акаунти. Але зіткнулися з проблемою: продукту, який би міг задовольнити наші потреби, просто не було. Не було навіть бази блогерів, не кажучи вже про платформу, де можна знайти блогера з певної тематики, з його статистикою, ціною послуг і можливістю безпечно купити в нього рекламу», – пояснює Штилик.

Створено українцями: три розумні платформи для рекламодавців

А як же сервіси аналітики акаунтів блогерів? За словами співзасновника BloggerMall, ключова відмінність їхньої платформи від конкурентів у тому, що вони об'єднали функціонал сервісів аналітики та маркетплейсів. Ще одна відмінність: рекламодавець може безкоштовно ознайомитися з аналітикою акаунтів.

«До того ж зараз ми працюємо над нейромережею для оцінки та прогнозування ефективності реклами в конкретного блогера. Сподіваюся, що вона дозволить рекламодавцям співпрацювати з блогерами ще ефективніше», – каже Штилик.

Як стартували, «добували» перших клієнтів? Перших блогерів команда залучила завдяки особистим знайомствам. Потім використовували стандартні інструменти digital-маркетингу. А перших рекламодавців отримали за допомогою PPC-реклами.

Чи збираються виходити в інші країни? Поки проєкт працює тільки в Україні. «Плануємо виходити на ринки, у яких найпопулярнішим є Instagram і розвинений influencer-маркетинг», – пояснює Штилик.

Інвестиції. У проєкт вкладено близько $60 000, з них $25 000 – грант від Українського фонду стартапів.

Проміжні результати. BloggerMall повноцінно стартував восени минулого року. Зараз на платформі зареєстровано близько 750 блогерів і 2000 рекламодавців. Активно використовують сервіс близько 300 клієнтів. Серед них Lenovo, Avon, Biothal, Zakupka тощо.

Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло