З паршивої вівці: як майно країни-окупанта працює на перемогу України

З паршивої вівці: як майно країни-окупанта працює на перемогу України

Державне бюро розслідувань передає цінності та активи, що зберігалися як речові докази та/або належали громадянам/компаніям з росії, на забезпечення національної безпеки

Этот текст также доступен на русском
З паршивої вівці: як майно країни-окупанта працює на перемогу України

Під час війни внесок у перемогу вже не обмежується прямими робочими обов'язками або прописаним у трудовому контракті функціоналом. Цей принцип сповідують як прості українці, які волонтерять, записуються в тероборону або приймають біженців, так і державні інституції та структури, які давно забули про графік з 9 до 18 та вийшли за межі свого посадового навантаження. 

Державне бюро розслідувань – орган, що розслідує злочини вищих посадових осіб, суддів та правоохоронців, відшукав дотепний спосіб поповнити ресурси для потреб національної оборони. ДБР переводить на користь держави гроші та матеріальні цінності, що зберігалися як речові докази або належали країні-окупантові.

Як пояснюють у відомстві, у рамках розслідувань кримінальних проваджень, розпочатих, зокрема, ще до початку війни, слідчі ДБР у співпраці з органами прокуратури реалізують передачу на користь держави таких активів. Відбувається це не самовільно, а за рішенням судів і стосується матеріальних цінностей, необхідних для оборони та/або які можуть бути перетворені на такі. Загальна вартість переданого в такий спосіб державі майна – десятки мільйонів гривень.

Наприклад, працівники ДБР передали для потреб Збройних Сил України 21 спеціальний санітарний автомобіль, які були вилучені як речовий доказ у рамках кримінального провадження.

У такому самому форматі було передано вироби із золота, кошти на суму майже $1 млн і понад 400 тонн нафтопродуктів.

Також держава отримала 118 засобів індивідуального захисту, 24 тепловізори, оптичні прилади, 21 вантажний та легковий автомобіль, близько 60 000 патронів до стрілецької зброї, інших засобів ураження, 390 одиниць одягу, взуття та багато іншого.

Профільна діяльність ДБР на тлі цього волонтерства не лише не зупинилася, а й активізувалася – що не дивно, враховуючи, що до компетенції відомства належить і розслідування військових злочинів.

Так, з початку війни, у період з 24.02 по 17.03 було розпочато 251 кримінальне провадження у військових злочинах. З них 109 – за статтею державна зрада, 15 – колабораційна діяльність, 127 – злочини проти основ національної безпеки України.

Зауважимо, що ініціатива ДБР з передачі цінностей та активів державі на військові потреби –  не єдина. 

Раніше Державне підприємство «Державне Київське конструкторське бюро «Промінь» передало українській армії всю продукцію, виготовлену на експорт. Зокрема, йдеться про протитанкові ракетні комплекси «Скіф» і «Корсар». Перший може працювати за цілями до 5 км, другий – до 2,5 км.

У випадку, якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію. Або надішліть, будь-ласка, на пошту [email protected]
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло