Західна преса про війну в Україні: американські політики закликають надати більше зброї для ЗСУ, вже точно у нас будуть великі дрони-камікадзе, а в очікуванні А-10 українські пілоти вчаться на симуляторах

Західна преса про війну в Україні: американські політики закликають надати більше зброї для ЗСУ, вже точно у нас будуть великі дрони-камікадзе, а в очікуванні А-10 українські пілоти вчаться на симуляторах

Як закордонна журналістика бачить перебіг протистояння з путінською навалою

Західна преса про війну в Україні: американські політики закликають надати більше зброї для ЗСУ, вже точно у нас будуть великі дрони-камікадзе, а в очікуванні А-10 українські пілоти вчаться на симуляторах
Фото: УНІАН

Mind продовжує готувати дайджести найактуальніших публікацій про Україну в топовій іноземній пресі. Ми намагаємося визначити найбільш показові інформаційні тренди, здатні вплинути на рішення іноземних урядів і великих світових компаній щодо України, а також позицію цих урядів і корпорацій, яка може подаватися між рядків найрейтинговіших ділових видань. Попередній випуск можна прочитати тут.

The Hill: Провідні політики США закликають Байдена надати Україні достатньо зброї, поки не пізно. Перелік підписантів вражає

Відкритий лист, 17.08.2022

Війна в Україні досягла вирішального моменту. Попри те, що адміністрація Байдена успішно згуртувала союзників США та надала значну військову допомогу ЗСУ, їй не вдалося виробити задовільного стратегічного плану в довгостроковій перспективі. Через надмірну обережність щодо провокування ескалації ми фактично поступаємося ініціативою путіну та зменшуємо тиск на москву.

Агресивна війна москви проти народу України – це не просто воєнний злочин, спрямований на те, щоб стерти українську націю з карти світу. Це й явна загроза безпеці та процвітанню США.

Американські принципи та інтереси вимагають відповіді, достатньої, щоб змусити росіян повернутися до долютневих кордонів і утриматися від будь-якого нового вторгнення. Настав час зробити все можливе, надавши Україні засоби, необхідні для перемоги.

Це важливо, тому що путін проводить зовнішню політику, спрямовану на руйнування правил колективної системи безпеки, яка забезпечувала глобальну стабільність і процвітання після Другої світової війни. Агресивні плани путіна не обмежуються Україною. Якщо росія переможе в Україні, наші балтійські союзники по НАТО опиниться під загрозою, як й інші країни по сусідству, про що неодноразово заявляли російські офіційні особи.

Україна – велика країна, яка розуміє, що її вибір – або перемогти путіна, або втратити незалежність і навіть своє існування як окремої, орієнтованої на Захід нації. Маючи необхідну зброю та економічну допомогу, Україна переможе росію. Якщо це вдасться, нашим солдатам не доведеться ризикувати життям, захищаючи союзників США, яким росія загрожує також.

Який вигляд має поразка путіна? Це повернення під контроль України всіх територій, захоплених після 24 лютого, і, зрештою, земель, окупованих у 2014 році, включно з Кримом.

Натомість було б поразкою, якби Захід, поспішаючи припинити бойові дії, спонукав Україну поступитися територією в обмін на припинення вогню. Так вже відбулося після агресії проти Грузії в 2008 році, коли Захід наполягав на припиненні вогню, що фактично ратифікувало агресію кремля.

Припинення вогню не припинило б подальшу окупацію української землі, це просто дало б москві паузу, необхідну для консолідації своїх здобутків, щоб згодом відновити наступ.

Зараз план москви полягає в тому, щоб отримати якомога більше перемог на полі бою, провести фіктивні референдуми на окупованих територіях, заблокувати українські порти та викликати дестабілізуючий дефіцит продовольства у світі. Для всіх цих цілей москві потрібен час. Це означає, що США та їхні союзники в жодному разі не повинні послаблювати тиск на москву.

Адміністрація Байдена має діяти швидше, задовольняючи запити України щодо систем озброєння. Україні потрібні далекобійні системи ураження, щоб перешкодити російському наступу, включно з російськими запасами постачання, палива та боєприпасів. Це означає, що США повинні надіслати боєкомплекти ATACMS для артилерійських установок HIMARS із радіусом дії 300 км, необхідні для враження російських військових цілей будь-де, включаючи окупований Крим.

Україна потребує постійного поповнення боєприпасів та запчастин для артилерійських платформ, що постачаються з різних країн. Деякі з таких боєприпасів та запчастин не є взаємозамінними. Ці системи постійно використовуються, що робить технічне обслуговування та поставку запасних частин критично важливим. Також є актуальним забезпечення логістичної інфраструктури.

Україні потрібна досконаліша протиповітряна оборона малої та середньої дальності для протидії російським ракетним атакам. Дедалі більшою проблемою є необхідність розгорнути адекватні заходи, щоб перешкодити закупленим росією в Ірані бойовим дронам.

Адміністрація (Байдена. – Mind) поки не робить рішучих кроків через страх спровокувати росію. Як каже радник з нацбезпеки Джейк Салліван, «щоб уникнути Третьої світової війни». путін та інші високопоставлені російські чиновники неодноразово нагадували Заходу про небезпеку ядерної війни напередодні та після 24 лютого. Але ми забуваємо, що США також є ядерною державою, і було б стратегічною помилкою припускати, що ядерне стримування вже не працює.

путіну вигідно погрожувати світові ядерною війною, але не ініціювати її. І ми бачили, як кремль робив ядерні погрози, які виявилися пустими – наприклад, у зв’язку зі вступом Фінляндії та Швеції в НАТО.

Якщо ми дозволимо путіну далі нас шантажувати, щоб ми не надавали (українцям. – Mind) зброю, що ж тоді станеться, коли він розмахуватиме ядерним дубцем над країнами Балтії? І чому адміністрація припускає, що путін не наважиться зробити це з Естонією чи Польщею, якщо ця тактика вдасться йому в Україні?

Ставки зрозумілі для нас та наших союзників. Маємо усвідомити, що кожного дня, коли ми зволікаємо з наданням Україні необхідної для перемоги зброї, ми не уникаємо конфронтації з кремлем. Ми лише збільшуємо ймовірність того, що зіткнемося з цією небезпекою за менш сприятливих для нас умов у подальшому. Зупинити агресивні плани путіна в Україні слід саме зараз, доки не пізно.

 • Філіп Брідлав, генерал ВПС США у відставці, 17-й верховний головнокомандувач ОЗС НАТО в Європі;
 • Дебора Кейган, ексчиновниця Державного департаменту та Міністерства оборони США;
 • Уеслі К. Кларк, генерал у відставці, 12-й верховний головнокомандувач ОЗС НАТО в Європі;
 • Паула Дж. Добрянські, колишня заступниця державного секретаря США з глобальних справ;
 • Ерік Едельман, ексамбасадор США у Фінляндії та Туреччині, ексзаступник міністра оборони США з питань політики;
 • Евелін Фаркас, ексзаступниця помічника міністра оборони США у справах росії, України та Євразії, виконавча директорка Інституту Маккейна;
 • Деніел Фрід, колишній помічник державного секретаря США у справах Європи;
 • Джон Гербст, ексамбасадор США в Україні, директор Євразійського центру Атлантичної ради;
 • Бен Ходжес, генерал у відставці, екскомандувач армії США в Європі;
 • Джон Корнблюм, ексамбасадор США у Німеччині;
 • Дейвід Крамер, експомічник держсекретаря США з питань демократії, прав людини та праці;
 • Ян Лодал, колишній головний заступник міністра оборони США з питань політики, Центр стратегії та безпеки Скоукрофта Атлантичної ради;
 • Роберт МакКоннелл, експомічник генерального прокурора США, співзасновник Фундації США – Україна;
 • Стівен Сестанович, ексамбасадор США в СРСР з особливих доручень, професор Колумбійського університету;
 • Джон Кіфер, ексначальник підрозділу ЦРУ, співробітник Євразійського центру Атлантичної ради;
 • Вільям Тейлор, ексамбасадор США в Україні;
 • Александр Вершбоу, ексзаступник генерального секретаря НАТО, експомічник міністра оборони США, ексамбасадор НАТО в РФ;
 • Курт Волкер, експредставник США в НАТО;
 • Марі Йованович, ексамбасадор США в Україні.

Newsweek: Україні потрібна зброя, і НАТО підтримуватиме Україну стільки, скільки потрібно – Столтенберг

David Brennan, 23.08.2022

Генеральний секретар НАТО Йенс Столтенберг закликав західні країни швидше надати Україні більше зброї, щоб допомогти повернути території, окуповані росією, включаючи півострів Крим.

Виступаючи на саміті Кримської платформи (23.08.2022. – Mind), Столтенберг заявив, що попереду на Україну та її прихильників у НАТО чекає сувора зима. І цей фактор вимагатиме продовження підтримки Києва, попри очевидні витрати.

«Те, що ми бачимо зараз, – це жорстока війна на виснаження. Це битва волі та логістики. Тому ми повинні підтримувати Україну в довгостроковій перспективі, щоб забезпечити її перемогу», – заявив генсек.

Столтенберг приєднався до інших лідерів, які виступали на саміті з вимогою повернення Криму під контроль України.

«Вісім років тому росія незаконно анексувала Крим, перетворивши його на одну з найбільш мілітаризованих територій у Європі та використавши як стартовий майданчик для повномасштабного вторгнення в Україну. путін думав, що зможе розгромити український народ і збройні сили. Він думав, що зможе розділити наші демократичні нації. Він помилився».

Лідери НАТО також заявили, що політика «відкритих дверей» альянсу залишається незмінною, попри вимоги кремля виключити Київ із будь-якого майбутнього членства. «Ми підтримуємо Україну зараз. Ми будемо продовжувати підтримувати Україну стільки, скільки буде потрібно», – заявив Столтенберг.


Newsweek: Україна матиме американські важкі ударні дрони

Aila Slisco, 22.08.2022

Військові зусилля України незабаром будуть підкріплені постачанням на фронт нового типу великих дронів-камікадзе виробництва США. Черговий пакет допомоги включає щонайменше 10 апаратів SwitchBlade 600, заявила пресофіцер Пентагону Джессіка Максвелл.

Переваги безпілотників SwitchBlade 600 визначаються високим вибуховим ефектом, здатним вражати важку броньовану техніку, та більшою тривалістю баражування в районі бойових дій, зокрема під час виконання розвідувальних функцій.

За каденції президента Байдена США надіслали Україні військової допомоги на суму понад $10 млрд, включаючи безпілотники, бронетанкові транспортні засоби, ракети, гаубиці, боєприпаси та іншу зброю. Міністерство оборони США оголосило про розробку нового пакету військової допомоги Україні на суму $775 млн.


Time: Українські пілоти вчаться керувати літаком А-10 «Бородавочник» на симуляторах, сподіваючись на їх постачання в майбутньому

Brian Bennett & Simon Shuster, 19.08.2022

46-річний піхотний офіцер Олександр Горган працює з групою відставних американських пілотів над переданням ЗСУ застарілих фронтових штурмовиків А-10, відомих як «Бородавочник». Створений ним тренувальний центр використовує складні авіасимулятори, щоб підготувати майбутніх українських пілотів до моменту, коли США справді постачатимуть літаки Україні.

«Українці здивували нас тим, наскільки вони можуть бути інноваційними», – каже колишній посол США в Україні Білл Тейлор, який знає Горгана понад 15 років.

Зазвичай на підготовку пілота потрібні роки, що коштує військовим мільйони доларів лише на авіапальне. «Вони цінніші за генералів», – каже Горган. Ще до російського вторгнення інформація про діючих пілотів-винищувачів в Україні була суворо засекречена.

Філіп Брідлав (генерал ВПС США у відставці, 17-й верховний головнокомандувач ОЗС НАТО в Європі. – Mind) поділився з Горганом переліком перешкод, які поки що перебувають на шляху передачі Україні фронтових літаків. За його словами, повітряний простір над Україною недостатньо безпечний для А-10, а Україна не має достатньо великої групи пілотів, готових керувати літаками такого типу.

«А-10 – неймовірна машина для знищення танків, але найкраще він працює в умовах, де ворожі літаки та зенітні батареї уже нейтралізовані», – каже Брідлав.

Деякі чиновники в Києві не були здивовані тим, як швидко військові налагодили підготовку пілотів для літаків, які США навіть ще не погодилися надати. Українці спромоглися дати відсіч російським військам саме тому, що така креативність та ініціативність були для них звичним явищем.

Коли наприкінці липня командувача ВПС США Френка Кендалла запитали, чи розглядають США можливість надання Україні А-10, він не виключав це в довгостроковій перспективі.

Головними пріоритетами в розмовах між Пентагоном та українськими лідерами цього літа були забезпечення ракетних систем великої дальності, ракет AGM-88 HARM, які відстежують і знищують російські зенітні батареї та радари. Ці пакети допомоги не включали A-10 або винищувачі, такі як F-15 або F-16, йдеться в заяві речника Міністерства оборони США Роберта Дітчі.

Упродовж останніх кількох місяців українським пілотам допомагали в режимі онлайн відставні американські пілоти A-10. «Що стосується американських пілотів та інструкторів, то вони були надзвичайно обережні, коли допомагали нам, оскільки їм заборонено мати будь-які прямі контакти з іноземним військовим персоналом. Вони чітко дали зрозуміти, що не можуть і не будуть передавати будь-яку секретну інформацію», – каже Горган.

За його словами, нова реальність полягає в тому, що, проявивши трохи ініціативи та підключившись до інтернету, ви можете зв’язатися з ким завгодно.

Інструктор запросив репортера сісти за один із симуляторів і допоміг налаштувати гарнітуру віртуальної реальності. Функції симулятора були достатньо реалістичними, щоб викликати запаморочення через кілька хвилин після симуляції, і інструктор потягнув важіль катапультування, дозволивши віртуальному літаку впасти на трав’яне поле, а парашуту репортера розкритися над його головою.

«Зараз Європа і США розуміють, що путін є загрозою для всього світу. Сьогодні ця загроза розігрується на нашій території, і гинуть наші діти. Все, чого ми просимо, це зброя для їхнього захисту», – сказав інструктор.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua та стрічці Google NEWS
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло