Майже 7,6 млрд євро від ЄС: як українським стартапам отримати гранти від Digital Europe Programme

Майже 7,6 млрд євро від ЄС: як українським стартапам отримати гранти від Digital Europe Programme

Та чому Україні взагалі відкрили доступ до цієї програми, яка стартувала ще у 2021 році

Майже 7,6 млрд євро від ЄС: як українським стартапам отримати гранти від Digital Europe Programme
Фото: depositphotos.com

5 вересня Європейська комісія підписала угоду про приєднання України до програми «Цифрова Європа». Відтепер українські стартапи та сталі підприємства можуть подавати заявки, щоб отримати гранти. Mind пояснює, що це за програма та як залучити кошти.

У чому суть? Digital Europe Programme стартувала в 2021 році та продовжиться до 2027-го. ЇЇ мета – заповнити прогалину між дослідженнями цифрових технологій й їх впровадженням. У пріоритеті – фінансування проєктів, які спеціалізуються на штучному інтелекті, хмарах, Big Data, кібербезпеці, передових обчисленнях тощо, та розгортання цих технологій для розв'язання проблем в енергетиці, зміні клімату, промисловості, сільському господарстві й охороні здоров'я.

Деталізована тематика найцікавіших ЄС ніш для фінансування описана в трьох окремих програмах:

До чого тут Україна? «Ваша країна продемонструвала надзвичайну стійкість і технологічну майстерність у боротьбі з вторгненням росії й у цифровому просторі. Завдяки цій угоді ЄС та Україна отримають вигоду від ноу-хау одне одного та розширять наші цифрові можливості», – так пояснила суть угоди виконавча віцепрезидентка ЄК з питань цифрової епохи Маргрет Вестагер.

Єврокомісар з питань внутрішнього ринку Тьєррі Бретон уточнив, що угода сприятиме наближенню українських компаній, дослідників та органів державної влади до ЄС у плані побудови спільних цифрових інфраструктур. А також зміцнить спільні цифрові можливості та зменшить збої, спричинені російською агресією.

Який бюджет програми? ЄС виділяє 7,58 млрд євро. З них:

  • 2,2 млрд євро – на розвиток потужностей суперкомп’ютерів та обробки даних;
  • 2,1 млрд євро – на штучний інтелект, хмари, Big Data;
  • 1,6 млрд євро – на кібербезпеку;
  • 1,1 млрд євро – на розгортання цих технологій, створення мережі європейських центрів цифрових інновацій у кожному регіоні, щоб допомогти компаніям скористатися цифровими можливостями;
  • 580 млн євро – на розробку та проведення спеціалізованих програм і стажувань для майбутніх експертів у ключових сферах, підвищення кваліфікації фахівців.

Як стартапу знайти «свій» конкурс для отримання гранту? ЄК публікує оголошення та пропозиції на порталі Funding & Tenders. Ні, величезного переліку на головній сторінці там немає. Кандидатам пропонують:

  • ввести на сторінці пошуку ключові слова, які характеризують їхню сферу інтересів, та скористатися додатковими фільтрами. (Наприклад, за запитом artificial intelligence портал видає 880 оголошень конкурсів, cloud trust & security – 217, Big Data – 159. Десь 20% з них ще відкриті, тобто можна подавати заявку на участь);
  • або на цій же сторінці (у меню ліворуч – Filter by Programme/Programme group) вибрати одну з програм фінансування ЄС. Сервіс видасть посилання до конкурсів.

Що ще треба для подання заявки? Зробити чотири «кроки».

Перший (необов'язковий): знайти партнерів по проєкту. Якщо стартапу дійсно потрібні партнери з певними компетенціями, обладнанням або досвідом, можна скористуватися опціями пошуку партнерів.

Другий: створити обліковий запис EU Login для повноцінного входу на портал. Незареєстрованим користувачам доступна тільки загальна інформація.

Третій: зареєструвати свою організацію. Щоб взяти участь у конкурсі, компанія має мати 9-значний ідентифікаційний код учасника (PIC). Цей ідентифікатор використовуватиметься ЄК як орієнтир у всіх взаємодіях з конкурсантами.

Четвертий: зібрати документи за умовами певного конкурсу та надіслати свою заявку на його сторінці.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua та стрічці Google NEWS
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло