Майте на увазі: головні події 8 – 16 жовтня
Спецпоказ стрічки Валентина Васяновича «Атлантида», спогади та перегляд фільму «Зірка Давида Черкаського» та інші події найближчого часу, на які варто звернути увагу

У суботу, 8 жовтня в Українському Домі (вул. Хрещатик, 2) відбудеться спеціальний показ стрічки Валентина Васяновича «Атлантида» за участю режисера та з дискусією про фільм, ціну перемоги і майбутнє Донбасу. Окрім режисера в дискусії візьмуть участь журналіст Денис Казанський та політолог Євген Магда.
Події фільму розгортаються 2025-го року, «через рік після закінчення російсько-української війни». Україна перемогла і повернула Донбас. Проте територія вже визнана непридатною для проживання, а навколишнє середовище настільки спустошене, що зміни здаються неможливими.
«Атлантида» відзначена нагородами багатьох міжнародних кінофестивалів. Фільм став переможцем програми «Горизонти» Венеційського кінофестивалю.
Початок о 15:00. Вартість квитків 70 грн.
У неділю, 9 жовтня у Будинку Кіно (вул. Саксаганського, 6) пройде захід «Давид Черкаський та його друзі. Спогади та перегляд фільму «Зірка Давида Черкаського»».
До дня народження видатного українського режисера-аніматора Кіноспільнота влаштовує вечір пам’яті, – хоча веселому, талановитому, енергійному «Яничу», як його називали, – більше би сподобалося слово «вечірка».
Давид Черкаський – творець улюблених анімаційних мультсеріалів «Пригоди капітана Врунгеля», «Доктор Айболіт», «Острів скарбів», але шанувальники знають і про його менш відомі широкому загалу філософські стрічки.
Цей унікальний режисер не мав диплома художника, але відчував усе настільки професійно, що надихав колег. Своїм другим батьком Черкаського вважає і актор Віктор Андрієнко, який буде ведучим творчого вечора.

Початок о 16:00. Вартість квитків 120-200 грн.
Також у неділю, 9 жовтня в МЦКМ «Жовтневий палац» (Алея Героїв Небесної Сотні, 1) відбудеться Підпільний Стендап Насті Зухвалої під назвою «Рафінована лють».
Це година відрефлексованої ненависті до наймерзенніших ворогів у галактиці, де доказова база – сформована і вивірена. Що ще? Історія нової реальності, дерусифікації та стрімкого підвищення національної самосвідомості, яким так посприяли повітряні тривоги і крилаті ракети.
Початок о 17:00. Вартість квитків 300-450 грн.
У середу, 12 жовтня у кінотеатрі «Жовтень» (вул. Костянтинівська, 26) можна відвідати показ фільму «Бездоріжжя» (1961) видатного італійського режисера Мауро Болоньїні.
Це драматична історія з блискучим акторським складом про боротьбу за владу і землю в багатій родині після смерті патріарха наприкінці XIX століття. Його син Фердінандо викуповує ділянки родичів, щоб закріпити контроль над всіма наділами, та його племінник Амеріґо не поступається своїм. Однак позиція Амеріґо послаблюється, коли він їде до Флоренції та зустрічає повію Б’янку.
Показ організовано Кінофестивалем «Молодість» за підтримки Ambasciata d'Italia a KIEV та Istituto Italiano di Cultura Kiev.
Фільм демонструється мовою оригіналу з українськими субтитрами

Початок о 18:55. Вартість квитків 105 грн.
Також у середу, 12 жовтня в Театрі на Печерську (вул. Немировича-Данченка, 5) гратимуть виставу «Покоління пепсі» за мотивами творів Сергія Жадана.
Швидкий, безжальний час 90-х, з його спокусами та викликами, промайне перед глядачем колажем з кількох історій, герої яких – вже дорослі діти чи підлітки, які слухали касетні магнітофони, жували гумку, мріяли про плеєри і носили палені джинси. Цей час відбився на їх майбутньому і розкидав у різні куточки світу, на різні соціальні щаблі.

Початок о 18:00. Вартість квитків 220 грн.
У четвер, 13 жовтня у галереї Dymchuk Gallery (вул. Ярославська, 21) відкривається виставка «MYPH. Миколаївська молода фотографія», присвячена школі концептуальної і арт-фотографії, заснованої Сергієм Мельниченком у Миколаєві в 2018 році. З того часу школа перетворилася на велике ком’юніті, яке об’єднало учнів і випускників з усієї України та поза її межами. Після повномасштабного воєнного вторгнення в Україну школа активно бере участь у волонтерському русі та допомагає збирати кошти для потреб ЗСУ та на гуманітарну допомогу.
Виставка супроводжуватиметься презентацією книги «MYPH» видавництва «Родовід», до якої увійшли роботи 63 авторів школи.

Початок о 18:00. Подробиці щодо відвідування виставки.
У четвер, 13 жовтня в прокат також виходить «Українська Нова Хвиля» – щорічний кіноальманах Довженко-Центру, який презентує в національному прокаті найкращі короткометражні кінороботи молодих українських режисерів. Серед них переможці провідних українських кінофестивалів, володарі головних кінонагрод та короткометражні фільми, про які за останній рік говорили більш за все. Покази проходитимуть в кінотеатрах «Жовтень» та KINO42.
Цьогорічна добірка «Обережно крихке» – це щемкі історії про дорослішання, стосунки, пошуки себе та реальність, яка змінюється на наших очах. Це історії про тут і зараз, або про минуле, в якому легко відшукати паралелі з сьогоденням. Це історії про настрої й тенденції, а подекуди тривожні передчуття в українському суспільстві та кіно 2021-2022 рр. Про щось справді крихке, що може бути зруйноване одним незграбним рухом чи однією помилкою.

До цьогорічного альманаху «Українська нова хвиля: Обережно крихке» увійшли такі короткометражні стрічки:
- «Глибока вода», реж. Анна Дудко, анімаційний
- «Потерпи трошки» реж. Любов Гончаренко, ігровий
- «20-11-7.mp4», реж. Аліна Панасенко, ігровий
- «Тигр блукає поруч», реж. Анастасія Фалілеєва, анімаційний
- «Папині кросівки», ігр., реж. Ольга Журба, ігровий
- «Земля крутиться», реж. Олена Кириченко, документальний
- «Нетерпимість», реж. Станіслав Битюцький, ігровий
- «Мир і спокій», реж. Миро Клочко, Анатолій Татаренко, документальний
Розклад на вартість квитків варто уточнювати на сторінках кінотеатрів.
У неділю, 16 жовтня можна відвідати «підземну» екскурсію Києвом під назвою «Підземна річка Хрещатик». Зустріч відбувається біля станції метро Олімпійська (біля Планетарію).
Річка Хрещатик – велична та протяжна підземна річка. Один із найбільших водотоків на території Києва. Своєю історією річка сягає ще язичницьких часів, коли в цих водах проводили різні обряди та магічні ритуали. Незабаром після прийняття християнства на берегах річки спорудили Кловський (зрідка його називають Стефаничів) монастир, щоб забути про язичницьке капище, але зберегти намолене місце.
Згодом монастир було зруйновано монголо-татарами. Через роки люди знову повернулися сюди… Води річки обертали жорна млинів, тут розміщувалися мальовничі ставки, повні риби… А один великий київський чиновник навіть облаштував у верхів'ях річки свою резиденцію. У Хрещатику плескалися чорні та білі лебеді. Але з часом, як місто забудовувалось – річка ставала для нього все більшою і більшою перешкодою. Річку Хрещатик планомірно та невблаганно «заганяли» під землю, відвойовуючи нові землі під будівництво…
Організатори попереджають, що цей похід для людей, які не страждають на клаустрофобію. Якщо ви боїтесь замкнутих просторів, на жаль, вам не підходить ця екскурсія. Радять мати на собі одяг, який не шкода злегка забруднити, а резинове взуття та ліхтарики видаються.

Початок о 16:00. Тривалість – 2,5 години. Вартість квитків 300 грн. Потрібна попередня реєстрація.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].