Майте на увазі: головні події 15–23 жовтня

Майте на увазі: головні події 15–23 жовтня

Вистава «Колискова для лисиці, яку ще ніхто не бачив», кінофестиваль Київський тиждень критики та інші події найближчого часу, на які варто звернути увагу

У суботу, 15 жовтня в Театрі на Подолі (Андріївський узвіз, 20А) відбудеться один з прем’єрних показів вистави «Колискова для лисиці, яку ще ніхто не бачив» у постановці литовської режисерки Андри Каваліускайте.

Три історії. Три долі. Три любові. Пристрасть, що спалює вщент, видирає душу та розкриває чорну прірву божевілля, накрила Дору, коханку, дружину без обручки, музу генія Пікассо. Любов, що дає: піклування, віру, підтримку. Любов, що, як свята вода, змиває усі печалі та приносить гармонію. Тоді й десять років за межею бідності, у чотирьох білих стінах, ти відчуваєш себе найщасливішим у цілому світі.

Після кожної любові на нас чекає спустошення і сум, і тихий спів колискових для самотньої Лисиці, яку справжньою ніхто не бачив. Поки що.

Майте на увазі: головні події 15 – 23 жовтня

Початок о 17:00. Вартість квитків 200-600 грн.


У суботу, 15 жовтня також можна переглянути кінопрем’єру – першу в Україні екранізацію коміксу – знятий за мотивами твору Ігоря Баранька фільм «Максим Оса та золото Песиголовця» режисера Мирослава Латика.

Стрічка поєднує у собі елементи трилеру, готичного фентезі та детективу. Події відбуваються в 1636 році. Хоробрий козак Максим Оса дізнається, що загін із його побратимами загинув, а золото, яке вони везли – зникло. Він відправляється у небезпечну пригоду, щоб з’ясувати, що могло згубити цілу ватагу січовиків та куди поділися гроші.

Оса – воїн. Він харизматичний, волелюбний, благородний, брутальний і, найголовніше, – живий. Як вдалося досягти такого результату, вибудувати правильний образ й втілити його на екрані – розповідає виконавець головної ролі у стрічці «Максим Оса та золото Песиголовця» Василь Кухарський.

Розклад сеансів та вартість квитків варто уточнювати на сайтах кінотеатрів.


У неділю, 16 жовтня на Софійській площі у Києві триватиме вулична виставка «Полк Азов – Янголи  Маріуполя», присвячена захисникам і захисницям із підрозділу «Азов» Національної гвардії України.

Захисники України, патріоти, герої Нації гинуть за свободу і незалежність держави. Наш обов’язок – шанувати пам’ять про них. Маріуполь – місто Марії – одна з найтрагічніших і водночас найгероїчніших сторінок російсько-української війни.  Протягом місяця кожен охочий може прийти на Софійську площу  і дізнатися більше про життєписи полеглих воїнів полку «Азов», найменшому з яких було 18 років, а найстаршому – 63. 

Авторка ідеї виставки –  Віра Литвиненко, мати бійця полкової розвідки полку «Азов» Владислава Литвиненка з позивним «Вектор». Виставка складається з інформаційних планшетів, які містять портрет та текст про життєпис Героя. 154 світлини. 154 короткі біографії. 154 історії перерваних війною життів.

Майте на увазі: головні події 15–23 жовтня

Виставка триватиме до 14 листопада. Вхід вільний.


У понеділок, 17 жовтня триватиме прокат детективний трилера «Рішення піти» режисера та сценариста Пак Чхан Ука («Олдбой», «Служниця», «Жага»). Цей фільм він зняв після шестирічної перерви. Прем'єрний світовий показ відбувся у рамках Канського кінофестивалю 2022 року, де робота виборола приз за кращу режисуру. Південна Корея висунула цей фільм на здобуття премії «Оскар» у номінації «Кращий іноземний фільм».

За сюжетом, біля підніжжя гір знаходять понівечене тіло альпініста. Розбитий годинник, покинуті речі  та інші деталі вказують на нещасний випадок або самогубство. За таких обставин слідчі мають допитати найближчих родичів. Дружина загиблого має алібі, проте непрямі докази та дивна реакція вдови спонукає слідчого почати стежити за нею. І чим довше він спостерігає, тим сильніше починає захоплюватись…

Майте на увазі: головні події 15–23 жовтня

Розклад сеансів та вартість квитків варто уточнювати на сайтах кінотеатрів.


У четвер, 20 жовтня у кінотеатрі «Жовтень» (вул. Костянтинівська, 26) стартує 6-й кінофестиваль Київський тиждень критики. Фільмом-відкриттям стане «Трикутник смутку» – володар «Золотої пальмової гілки» цьогорічного Каннського кінофестивалю. Також серед гедлайнерів міжнародної програми: стрічка Джеймса Ґрея «Час Армагеддону» з Ентоні Гопкінсом й Енн Гетевей і «Срібний ведмідь» Берлінале – «Фільм письменниці» Хона Сан Су.

Цьогорічна ретроспективна програма Київського тижня критики отримала назву Gamechangers. Вона присвячена фільмам та режисер(к)ам, які змусили світ по-іншому подивитись на кінематографії своїх країн. Представлені стрічки свого часу «змінили гру», вписали у великий світ кіно Іран, Тайвань, Данію, Нову Зеландію та Румунію. Зокрема, будуть показані «Свято» Томаса Вінтерберґа – перший фільм «Догми 95», «Піаніно» від Джейн Кемпіон, одного з головних жіночих голосів сучасного кіно, а також відбудеться спецпоказ «Ім'я: Кармен» у пам’ять про Жана-Люка Ґодара, одного з головних представників Французької нової хвилі.

Майте на увазі: головні події 15–23 жовтня

Початок о 10:00. Вартість квитків від 100 грн.


У п’ятницю, 21 жовтня у Театрі на Печерську (вул. Немировича-Данченка, 5) відбудеться прем'єра вистави «Я, війна і пластикова граната» за п‘єсою Ніни Захоженко. Проєкт реалізується за підтримки Goethe-Institute в Україні.

П’єса написана на початку повномасштабного вторгнення 24 лютого 2022 року та вийшла у фінал міжнародного драматургічного конкурсу «Аврора» (м. Бидгощ, Польща), результати якого будуть оголошені 29 жовтня. Чотири із семи текстів увійшли до «Антологія-24» від Parade-fest. Сценічні читання п’єси відбулися в Києві, Львові, Ужгороді, Празі. Окремі новели були поставлені в Харкові та Амстердамі. В Театрі на Печерську вперше будуть інсценізовані майже всі новели.

«Жодна з цих новел не є документальною в прямому сенсі. Наприклад, у першій новелі я відштовхувалася від свого досвіду і досвіду моїх найближчих знайомих сімейних пар у Львові. Тому мені було найлегше його написати, бо я прямо була в цій ситуації. Хоча я не хотіла б, щоб героїв асоціювали зі мною та моїм чоловіком, це все ж таки художня побудова». – говорить авторка п’єси.

Майте на увазі: головні події 15–23 жовтня

Початок о 18:00. Вартість квитків 250 грн.


У неділю, 23 жовтня біля Золотих воріт та пам’ятника Ярославу Мудрому розпочнеться сімейна екскурсія-квест «Київ – земля козаків».

«Козацькому роду нема переводу» – співається у відомій пісні. Але чи так це є насправді? Чи кожен українець має гени козаків – безстрашних та волелюбних лицарів? Чи пам’ятаємо ми славетні звитяги, чи вміємо аналізувати невдачі та впевнено йти до перемоги?

Організатори запрошують пробудити свою генетичну пам’ять та, зокрема, почути про стратегії ведення козацького бою та хитрощі володіння зброєю, а також помилуватись архітектурою найвідоміших київських споруд, збудованих за сприяння козаків. Екскурсія завершується біля Михайлівського Золотоверхого монастиря.

Майте на увазі: головні події 15–23 жовтня

Початок о 12:00. Вартість квитків 150-300 грн.

У випадку, якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію. Або надішліть, будь-ласка, на пошту [email protected]
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло