Майте на увазі: головні події 23-30 жовтня

Майте на увазі: головні події 23-30 жовтня

Дискусія «Історична пам’ять і український міф», виставка ювелірних творів «Україна, яка бореться» та інші події найближчого часу, на які варто звернути увагу

У неділю, 23 жовтня в Скарбниці Національного музею історії України (вул. Лаврська, 9, корпус 12, територія заповідника «Києво-Печерська лавра») – останній день виставки ювелірних творів «Україна, яка бореться».

В експозиції представили 46 робіт 27 митців-ювелірів (дехто у співавторстві) у традиційних та експериментальних техніках. Представлені вироби зі срібла, емалі, дорогоцінних та напівкоштовних каменів та несподіваних матеріалів на кшталт вугілля.

Кураторка виставки Ірина Удовиченко зазначає: «Музей прагне показати живий відгук митців-ювелірів на війну, їхній біль, любов та надію. Це доволі незвичні твори, адже українські митці ламають стереотип, що ювелірне мистецтво має відображати лише світлі й радісні емоції, а не складні та болісні. В багатьох ювелірних творах відобразилося прагнення пережити трагедію, яка за вісім місяців повномасштабної війни увійшла в кожну українську родину. Станіслав Дрокін, збираючи уламки снарядів у Харкові, створив серію «Незабудька». Одна з брошок цієї серії представлена на виставці. Не забудемо – такий співзвучний напис читається серед слідів гусениць танків у каблучці «Слід в історії» Ельзари та Олександра Авраменків. А твори Володимира Балибердіна створені з гільз. Вони присвячені тим, хто віддає своє життя, захищаючи незалежність. З уламків снарядів та гільз створена і каблучка «Так, як раніше, не буде» харків’янина Антона Соколова».

Майте на увазі: головні події 23-30 жовтня

Початок об 11:00. Вхід за звичайним квитком до музею (90 грн, для пенсіонерів, студентів, школярів – 50 грн).


У понеділок, 24 червня в залі «Кіноман» кінотеатру «Жовтень» (вул. Констянтинівська, 26) відбудеться дискусія «Історична пам’ять і український міф» в рамках «Київського тижня критики».

З 2014 року в суспільстві ведуться розмови про те, яким є український міф, українські наративи, український пантеон героїв. Водночас ми говоримо і про те, якою є історична пам'ять – про що ми пам'ятаємо і як, що нам у цьому допомагає або заважає. Сучасна культура та інституції, з нею пов'язані, є операторами пам'яті та теж мають стосунок до творення або реконструкції українського міфу. Як вони це роблять і який наратив транслюють? Чи суперечать поняття «історична пам'ять» та «національний міф» одне одному в українському контексті?

Спікери:

  • Ігор Козловський – вчений, релігієзнавець, кандидат історичних наук, письменник, громадський діяч.
  • Євген Стасіневич – літературний критик і літературознавець. Популярний лектор, теле- та радіоведучий, куратор мистецьких проектів.
  • Людмила Губіанурі – директорка Літературно-меморіального музею М. Булгакова у Києві.
  • Володимир Бородянський – медіаменеджер, телепродюсер, політичний і громадський діяч.
Майте на увазі: головні події 23-30 жовтня

Початок о 13:50. Вхід вільний.


У четвер, 27 жовтня стартує вітчизняний прокат сімейного мюзиклу «Мій домашній крокодил» із Хав'єром Бардемом у головній ролі. Стрічка є екранізацією популярного дитячого твору американського письменника Бернарда Вебера. Історія вийшла друком у 1965 році. Перша екранізація була здійснена у 1987 році. Студія Sony Pictures оголосила про свій новий проект у травні 2021. Це буде гібридний художній фільм з додаванням анімованого персонажу. Знімали на впізнаваних вулицях Нью-Йорку, зокрема на Бродвеї, у вересні 2021 року. Усі вокальні партії крокодила Лайла виконав канадський співак Шон Мендес.

Розклад сеансів і вартість квитків варто уточнювати на сайтах кінотеатрів.


У п’ятницю, 28 жовтня в Театрі на Подолі (Андріївський узвіз, 20Б, Зала Ігоря Славинського) відбудеться прем’єра вистави «Емігранти».

Чи знаєте ви, які на смак собачі консерви? Чи як дізнатися про прихід Нового року, якщо не мати годинника? Чи, що найцінніше в людині? Дослідник душі, письменник і лектор оселяється в підвалі зі своїм земляком, котрий наполегливо працює, аби втілити свою мрію. Та чи на правильному він шляху? Весела притча про життя двох емігрантів, але не кожен з них зможе вернути додому.

Майте на увазі: головні події 23-30 жовтня

Початок о 18:00. Вартість квитків 350 грн.


Також у п’ятницю, 28 жовтня у Caribbean Club (вул. Симона Петлюри, 4) пройде ексклюзивний виступ Жені Галича, який нині боронить нашу країну у складі ЗСУ.

Фронтмен українського рок-гурту O.Torvald зіграє акустичну програму.

Організатори говорять, що цей концерт буде не схожий на традиційні виступи O.Torvald, а також відбудеться презентація особистих пісень та віршів Жені Галича. У цей вечір музикант вийде на сцену, щоб подарувати прихильникам позитивних емоцій та підтримати моральних дух.

«Ви вперше зможете почути пісні гурту O.Torvald у подібному звучанні. Також будуть мої особисті пісні та вірші, які ви до цього ще не чули. Ми плануємо створити затишну і дуже ніжну атмосферу на сцені і в залі. Якщо ви хоч раз бачили мене на вар’єте-шоу «Рояль», ви приблизно розумієте, наскільки це відрізняється від гучного рок-концерту», – поділився Женя Галич.

Під час концерту буде збір коштів на підтримку ЗСУ.

Майте на увазі: головні події 23-30 жовтня

Початок о 18:00. Вартість квитків 390-890 грн.


У неділю, 30 жовтня в театрі «Золоті Ворота» (вул. Шовковична, 7А) покажуть виставу «Королева краси» за п’єсою режисера Мартіна Макдона, який вже відомий своїми абсурдними і дотепними роботами «Залягти на дно в Брюгге» чи «Сім психопатів». Сам автор прагне своїми творами розворушити суспільство, а отже робить це цілком не вагаючись.

У центрі драми любов і ненависть двох жінок: стара Мег Фолан та її сорокалітня донька, до того ж, стара діва. Жити з батьками це і так не казка, а коли під одним дахом живуть такі дві «вишеньки на торті» – це вибуховий коктейль з гротеску, абсурду, мелодрами та жорстокості.

Майте на увазі: головні події 23-30 жовтня

Початок о 17:00. Вартість квитків 300 грн.

У випадку, якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію. Або надішліть, будь-ласка, на пошту [email protected]
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло