Майте на увазі: головні події 30 жовтня – 6 листопада
Відкриття виставки про культуру кримських татар «MIRAS. Спадщина», спецпоказ кінопрем'єри «Клондайк» та інші події найближчого часу, на які варто звернути увагу
У неділю, 30 жовтня, в кінотеатрі-укритті КІНО42 (вул. Костянтинівська, 11-Б) відбудеться показ ретроспективи майстра фантастичної і містичної анімації Михайла Титова «Зустріч з крокодилом».
Працюючи переважно над літературними екранізаціями, Михайло Тітов завжди вражав неочікуваними візуальними рішеннями та оригінальним творчим переосмисленням першоджерел. Невеличку розповідь українського фантаста Володимира Зайця про контакт з інопланетною цивілізацією режисер перетворює на дуже дотепне візуальне дослідження позаземної пластики й руху. А класичний текст «Страшної помсти» Миколи Гоголя – на експериментальний горор під суміш електронної та народної музики. Є серед його творчого доробку й фантасмагорійна на екранізації Андрєя Платонова в стилі українського авангардного мистецтва 1920-х років. А також – перша радянська екранізація Стівена Кінґа! Фільми Тітова розраховані на дорослу аудиторію, яка може декодувати символізм та політичні алегорії його химерного анімаційного світу.

Початок о 17:00. Вартість квитків 120 грн.
У вівторок, 1 листопада, у Скарбниці Національного музею історії України (вул. Лаврська, 9, корпус 12, територія Національного заповідника «Києво-Печерська лавра») відкривається виставка про культуру кримських татар «MIRAS. Спадщина».
Кримські татари – корінний народ України, чиє походження та історична доля нерозривно пов’язані із Кримом і Північним Причорномор’ям. Традиційна культура цієї спільноти століттями поєднувала в собі окремі риси різних цивілізацій: середземноморської, близькосхідної, центральноазійської. Але на своєму шляху вона не стала уламком чи периферією жодної з них, вибудувала власну ідентичність та самобутність в унікальному етнічному мереживі Криму.
Мета виставки – показати культуру кримських татар як живе явище з безперервними традиціями, які досі впливають на цінності суспільства, є частиною повсякдення, політичної культури та взаємин із навколишнім світом і людьми. На виставці «MIRAS. Спадщина» вперше комплексно представлено найбільшу на материковій частині України колекцію предметів кримськотатарського ювелірного мистецтва й побуту XIX – початку XX століть. Зокрема, тут можна побачити срібні к’ушаки (жіночі пояси) та топеліки (навершя жіночих головних уборів), які вражають витонченістю роботи в техніці кримськотатарської філіграні (ХІХ – початок ХХ століття, колекція «Скарбниці»). Також демонструються срібні футляри для Корану та чоловічі амулети, посуд для кавування, традиційний одяг кримських татар, зразки вишивки золотом.
У другому залі виставки представлено Крим на літографіях із однойменного альбому Фрідріха Гросса. Цей митець, нащадок німецького колоніста, показав традиційний світ кримських татар першої половини ХІХ століття, коли була жива спадщина ханських часів. Чимало із зображених Фрідріхом Гроссом пам’яток були знищені у процесі російської колонізації.
У експозиції представлені предмети із приватних колекцій Есми Аджієвої, Віталія Проволовського та Ельміри Сеіт-Аметової.

Початок о 10:00. Вартість квитків 90 грн, для школярів/студентів/пенсіонерів – 50 грн.
У середу, 2 листопада, у просторі МВЦ Музею історії міста Києва (вул. Богдана Хмельницького, 7) триватиме мобільна виставка «МАРІУПОЛЬ. ДЕ ТИ?..»
На виставці представлені полотна з портретами діток, які загинули в Маріуполі, вражаючі світлини міста до і після російських обстрілів, а також фотографії авторства Євгена Сосновського, блокадне місто та «Маріупольський щоденник» восьмирічного хлопчика Єгора.
Запитання «ДЕ ТИ?» співзвучне з написом біля Драматичного театру Маріуполя «ДЕТИ», де переховувалося понад 1000 людей і куди було скинуто надпотужну авіабомбу. Це питання стало головним в житті кожного маріупольця.
Де ти?!
Вигукували рідні, коли зникав звʼязок
Де ти?
Перше питання, яке чули в слухавці, ті хто вирвався з облоги
Де ти, місто Марії?
Де твої квітучі вулиці?
Де твої діти?
«ДЕ ТИ?» – це питання до втраченого міста, втрачених життів, втраченого майбутнього.
Мета виставки – звернути увагу та замислитися про цінність та крихкість дитячих життів, саме вони абсолютно безпомічні перед руйнівною силою війни, а також віддати шану пам’яті втраченим життям маленьких маріупольців.

Початок о 12:00. Вартість квитків 50 грн.
У четвер, 3 листопада, у вітчизняний прокат виходить трилер Ромуальда Буланже «У прямому ефірі» з Мелом Ґібсоном у головній ролі.
За сюжетом, ексцентричний ведучий токшоу на радіо приймає дзвінок у студію від слухача. Він ще не підозрює, що ця розмова триватиме всю ніч. Невідомий погрожує вбити родину радіоведучого просто у прямому ефірі. Щоб врятувати близьких, шоумену доведеться зіграти у гру на виживання і відкрити слухачам свої найбрудніші секрети. Єдиний спосіб виграти це протистояння – встановити особу злочинця.
Вартість квитків та розклад сеансів варто уточнювати на сайтах кінотеатрів.
У неділю, 6 листопада, в кінотеатрі «Жовтень» (вул. Костянтинівська, 26) відбудеться спеціальний показ фільму «Клондайк». Після перегляду на публіку чекатиме спілкування з режисеркою фільму Мариною Ер Горбач.
Фільм – лауреат кінофестивалів «Санденс» і «Берлінале», а також претендент у номінанти на премію «Оскар» від України.
Сюжет. Липень 2014 року, Донбас. Молоде подружжя готується стати батьками. Попри постійні сварки, чоловік і брат дружини прагнуть одного – евакуювати вагітну жінку. Та вона відмовляється їхати, навіть коли село захоплюють озброєні угруповання. Тим часом у небі над ними збивають цивільний літак...
Початок о 14:30. Вартість квитків 115 грн.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].