Свіжі кінопрем’єри: «Нове німецьке кіно. У новій реальності» та «Три тисячі років бажань»
Сюжети про боротьбу за справедливість, що доводять до сліз, перегукуючись із сучасними реаліями, і казка про те, як неконтрольовані бажання призводять до хаосу

НОВЕ НІМЕЦЬКЕ КІНО. У НОВІЙ РЕАЛЬНОСТІ
РАБІЄ КУРНАЗ ПРОТИ ДЖОРДЖА БУША / RABIYE KURNAZ GEGEN GEORGE W. BUSH

Рабіє Курназ – домогосподарка з Бремена. Прагнення звільнити свого сина з американської в’язниці закидає її в самісінький центр світової політики. Пліч-о-пліч зі стриманим правозахисником темпераментна матуся-туркеня кидає виклик Джорджу Бушу.
ВЕЛИКА СВОБОДА / GROSSE FREIHEIT

Гансу було 12, коли він уперше потрапив за ґрати за звинуваченням у гомосексуальності. Далі – Освенцим. Суворі закони продовжують діяти навіть після завершення війни. Ганс укотре не отримує свободи і знову опиняється в одній камері зі своїм давнім сусідом, засудженим за вбивство.
ФАЛЬСИФІКАТОР / DER PASSFÄLSCHER

Фільм засновано на реальних подіях 1942 року в Берліні. Молодий єврей використовує свій талант підробки документів, щоб допомогти собі та іншим уникнути депортації. Тепер він і його друзі мають нові особистості й ховаються від влади на видноті. Однак чим більше життів рятує юнак, тим сильніше затягується навколо нього петля.
КОМЕДІЯ ШТАЗІ / STASIKOMÖDIE

Сучасний, возз’єднаний Берлін. Відомий письменник і колишній дисидент НДР, отримує можливість переглянути своє «офіційне» досьє сумнозвісної спецслужби Штазі. Однак замість того, щоб насолоджуватися денною ностальгією, його дружина організувала несподівану сімейну вечірку з нагоди цієї події.
В українському прокаті: з 24 листопада 2022 року.
Бекґраунд. Один із найстаріших українських кінооглядів “Нове німецьке кіно” проходить у новій – воєнній реальності. Фестиваль традиційно стане поглибленим експрес-курсом останніх подій у кінематографі Німеччини: глядачі побачать добірку найкращих німецьких прем'єр і головних гітів.

Програма цьогорічного фестивалю сфокусована на боротьбі простих людей із системою, на боротьбі за справедливість та відстоюванні своїх прав і свобод, рівності, незалежно від націонанальності, статі чи секс-орієнтації.
Наприклад, стрічка “РАБІЄ КУРНАЗ ПРОТИ ДЖОРДЖА БУША” заснована на реальній історії Мурата Курназа, молодого німця турецького походження, який був незаконно ув'язнений у Гуантанамо 2001 року, і судової боротьби матері за його звільнення.
За 20 років після 11 вересня 39 людей досі перебувають без суду й слідства у військовій в'язниці Гуантанамо, що на Кубі.
Історія, сповнена тонкого побутового гумору та величезної сили жінки і матері, яка зробить усе, аби її дитина була в безпеці.
Фільм “ВЕЛИКА СВОБОДА” отримав у Каннах приз журі в секції “Особливий погляд”. Згодом картина також вийде окремо в національний прокат.
Фільм “ФАЛЬСИФІКАТОР” розповідає про Цьому Шенгауза, який пережив Другу світову війну, зокрема підробляючи паспорти. Він був графіком і письменником, який жив нелегально як єврей, переховуючись у Берліні під час Другої світової війни. Шенгауз відповідав за підробку сотень документів, що посвідчують особу, щоб допомогти іншим євреям вижити в цей час. Зрештою, у 1943 році втік із Берліна до Швейцарії на велосипеді, де залишався до самої смерті. Для втечі він використав військовий квиток, який сам підробив.
Для режисера Леандера Гаусманна “КОМЕДІЯ ШТАЗІ” стала третьою і останньою частиною його трилогії про НДР.
Вам сподобається, якщо: ви хочете подумати над тим, як світова історія циклічна, який світ жорстокий і несправедливий, але іноді, якщо “гнути свою лінію”, можна виграти складну боротьбу з обставинами.
Вам не сподобається, якщо: ви хочете розслабитися й отримати задоволення від перегляду: тут радше кожна стрічка – це історія з мораллю, що оповідає про складні долі героїв своїх епох, які чинили опір режимам, тому сприймати це легко та просто не вийде.
Головна причина подивитися: отримати катарсис, дійсно очиститись, але й полоскотати собі нерви, адже деякі сюжети дуже нагадують сьогодення…
“Три тисячі років бажань”

Сюжет. Британська вчена Алітея Бінні (Тільда Свінтон) не має ані батьків, ані братів чи сестер. Одного разу вона була заміжня, але це було давно й дітей вона не має. Прагматична та розсудлива Алітея приїздить на конференцію до Стамбулу. У крамничці із сувенірами жінка купує старовинну пляшечку. Намагаючись відмити з неї бруд, вона вивільняє справжнього джина (Ідріс Ельба). Озвучити традиційні три бажання Алітея відмовляється. По-перше, вона не вірить у їхнє здійснення. По-друге, зазвичай герої казок марнують ті бажання на щось незначуще. Ну і зрештою – не дарма ж джини знову опиняються замкненими на довгі століття. Аби добре розібратися в ситуації та не змарнувати рідкісний шанс, Алітея просить джина розповісти про бажання, які він виконував раніше…
В українському прокаті: з 24 листопада 2022 року.
Бекґраунд. Джордж Міллер – австралійський режисер, за плечима якого дуже великий досвід знімань абсолютно різнопланового кіно. Його визнання почалося з антиутопії “Шалений Макс” із Мелом Ґібсоном у головній ролі. Після цього була велика кількість фільмів, що містила в собі жанровий мікс комедії, жахів, пригод і не тільки.
Режисер знімає кіно з доволі великими перервами, тож остання його робота до “Трьох тисяч років бажань” – це інтерквел “Шаленого Макса” під назвою “Шалений Макс: Дорога люті”.
У жовтні 2018 року було оголошено, що Джордж Міллер зніме свій новий фільм, і очікується, що знімання почнуться у 2019 році. У тому самому місяці оголошено про участь Ідріса Ельби та Тільди Свінтон.
Міллер написав сценарій, який був заснований на оповіданні 1994 року “Джинн в очах солов’я”, і назвав його “Три тисячі років бажань”.
В інтерв'ю в липні 2019 року Міллер заявив, що препродакшн фільму розпочнеться наприкінці 2019 року, а знімання – 2 березня 2020 року в Австралії, Туреччині та Великій Британії. Однак це було відкладено через пандемію COVID-19. Його почали знімати в листопаді 2020 року в Австралії.
Фільм присвячений матері Міллера Анджелі, а також Рене Мітчелл, родичці продюсера Дага Мітчелла.

Вам сподобається, якщо: ви любите міфологію давнього світу та цікавитеся її кіноадаптаціями. Цей фільм – притча про те, якими ми буваємо іноді невибагливими й недалекоглядними у своїх бажаннях. Історія, яку адаптував Джордж Міллер, розповідає про необхідність любові, якої часто не вистачає самодостатнім, розумним та успішним, але таким самотнім людям, а також історія про терпимість і розуміння одне до одного, як би банально не звучало.
На додачу ви отримаєте невеличкий екскурс в історію Туреччини, подекуди вигадану, але із цілком реальними історичними персонажами. Тут згадають і Хюррем Султан (Роксолану) разом із султаном Сулейманом Пишним. А також ви побачите двох братів, один з яких збагатив казну Османської імперії, а інший її “розтринькав”.
Вам не сподобається, якщо: ви асоціюєте творчість Джорджа Міллера лише із “Шаленим Максом”. Тут не буде фантастичних боїв чи сцен переслідування, адже тематика стрічки зовсім інша.
Це кіно доволі просте у сприйнятті, тому “подвійних сенсів” ви тут не побачите. Вам також може не сподобатися історія про джина в сучасності, який ділиться своїм досвідом спілкування із людьми, бо самі розповіді подекуди виглядають досить наївно та казково.
Не шукайте тут серйозних і складних ролей, які демонструватимуть багатогранність акторської гри Тільди Свінтон. Вона давно вже не актриса лише “незалежного” кіно, тож ті, хто очікують видатного виконання, можуть буть розчаровані. А Ідріс Ельба може не сподобатися в незвичному амплуа. Клішованого здорованя, що може розв'язувати проблеми світу лише із пістолетом у руці, ви тут не побачите.

Головна причина подивитися: особливої уваги заслуговують акторські роботи Тільди Свінтон та Ідріса Ельби, що виконують головні ролі у стрічці. Пані Тільді не звикати до того, аби виконувати різнопланові ролі, а от Ідріс Ельба тут доказав, що він не лише маскулінний герой екшенів і бойовиків, розкривши іншу сторону свого таланту. Справді неочікуваний кіноекранний дует, у якому присутні хімія та життя.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].