Майте на увазі: головні події 4–11 грудня

Майте на увазі: головні події 4–11 грудня

Старт прокату комедії «Трикутник смутку», фестиваль про музику та культуру INTRO, відкриття зимової локації London Story та інші події найближчого часу, на які варто звернути увагу

Майте на увазі: головні події 4–11 грудня
Кадр з фільму «Трикутник смутку».

У неділю, 4 грудня, в Театрі імені Івана Франка (пл. Івана Франка, 3) зіграють виставу «Авантюра Никодима Дизми». Історія про те, як нікчемна людина стає великим босом, яка могла статися у будь-якій країні світу.

У пошуках кращої долі чоловік із невеликого містечка приїжджає до столиці. Хоча Никодим Дизма  не має освіти та спеціальності, але мріє знайти «тепленьке місце», аби добре жити й не докладати особливих зусиль. Одного дня до його рук випадково потрапляє запрошення на раут до голови Ради міністрів. Хоча лист не йому особисто, проте чому б не скористатися і хоча б не поїсти смачненького? Відкинувши вагання, Никодим переступає заповітну межу сильних світу цього. А далі… випадок робить свою справу. Він опиняється у вирі вишуканого товариства. Анекдотичний випадок перетворює Дизму на «героя». Усі певні, що саме він – та особа, яка спроможна вивести країну з кризи, яка володіє непересічними знаннями, світлим життєдайним розумом. 

Майте на увазі: головні події 4-11 грудня

Початок о 15:00. Вартість квитків 100–400 грн.


У понеділок, 5 грудня, у закарпатському санаторії «Квітка полонини» (Солочин, Закарпатська область) відкривається благодійна виставка-марафон «Між небом та землею», ініціатором якої виступила українська художниця Оксана Фурса.

Після аншлагу у Національному музеї Тараса Шевченка, виставка розпочала свої мандри світом: побувала на Канарах, а зараз відвідала славетний закарпатський край, а саме гостинний санаторно-курортний комплекс «Квітка полонини». У планах також Івано-Франківськ та Ужгород.

Виставка поєднує трьох митців: геніального Тараса Шевченка – основоположника класичної школи українського живопису, Марію Приймаченко – видатну представницю українського наївного мистецтва і Оксану Фурсу  – відому українську художницю, представницю сучасного фолк-арту.

Майте на увазі: головні події 4-11 грудня

«Мені приємно, що в “Квітці полонини”, з якою я познайомилася на початку війни, я відкрила для себе перлину Закарпаття. Сьогодні всі митці України об’єдналися навколо ідеї перемоги і працюють на арт-фронті. Ми можемо розмовляти через візуальне мистецтво і більше достукуватися до сердець у всьому світі», – підкреслила художниця Оксана Фурса.

Початок о 14:00. Подробиці відвідування – в соцмережах санаторію. 


У четвер, 8 грудня, у вітчизняний прокат виходить переможниця Канн і номінантка на Європейський кіноприз – комедія «Трикутник смутку».

Картина здобула «Золоту пальмову гілку» цьогорічного Каннського кінофестивалю – другу поспіль для режисера Рубена Естлунда (першу він отримав у 2017 за фільм «Квадрат»). Так шведський кінематографіст став одним із дев’яти режисерів, які двічі одержали головну нагороду Канн за всю історію фестивалю.

Сюжет розгортається довкола пари супермоделей, які вирушають у подорож на люксовій яхті. Пасажири судна – розпещені й надвпливові багатії, капітан – неврівноважений і завжди п’яний цинік. Ця розкішна й «інстаграмна» подорож обертається справжньою катастрофою.

Одну з ключових у фільмі ролей – харизматичного капітана – виконує триразовий номінант на Премію «Оскар» Вуді Гаррельсон, відомий зі стрічок «Три білборди за межами Еббінґа, Міссурі», «Народ проти Ларрі Флінта» й серіалу «Справжній детектив».

Видання Time Out назвало фільм «ідеальною комедією для нашого часу», Variety – «до жаху смішним», а The Wall Street Journal – «одним із найбільш яскравих та провокаційних фільмів року». Рейтинг картини на платформі IMDb становить 7,9.

«Трикутник смутку» – номінант на премію Європейської кіноакадемії в чотирьох категоріях: найкращі фільм, режисер, актор та сценарій.

Розклад сеансів та вартість квитків слід уточнювати на сайтах кінотеатрів.


У п’ятницю, 9 грудня, можна відвідати 4-й фестиваль кіно про музику та культуру INTRO. Фестиваль пройде у гібридному форматі. Тому якщо у вас немає змоги відвідати покази у кінотеатрі «Жовтень» (вул. Костянтинівська, 26), деякі фільми з програми фестивалю можна переглянути в онлайн-кінотеатрі Титр.

Цьогоріч у програмі біографічний документальний фільм про життя, музику та активізм Мобі, історія суперечливого, але від цього не менш легендарного генія Гельмута Ньютона, а ще український кінобалет команди Apache Crew на музику Миколи Леонтовича, експериментальний музичний горор та документальна стрічка про засновників індастріалу.

Майте на увазі: головні події 4-11 грудня

Розклад варто уточнювати на сайті фестивалюПовний абонемент на весь фестиваль (офлайн та онлайн покази) коштує 490 грн, абонемент на онлайн-версію фестивалю – 320 грн, окремі квитки – 130 грн.


У суботу, 10 грудня, в Osocor Residence (вул. Виноградна, 2) відкриється зимова локація з лондонською історією під назвою London Story.

Попри війну, столична влада не відмовилася від новорічно-різдвяного настрою: нещодавно мер Києва Віталій Кличко оголосив, що головній ялинці все-таки бути, однак вона не матиме ілюмінації та буде споруджена за приватний кошт. Osocor Residence підтримує цю ініціативу й оголошує про відкриття власної зимової локації. Цьогоріч вона буде особливою: в умовах максимальної економії електрики та з обмеженими ресурсами.

Лондон – це велична Трафальгарська площа, неймовірний Біг Бен, історичні паби, де пропускали пінту-другу Байрон і Дікенс, незмінні червоні автобуси і, звісно, Таверський міст. Саме його велетенська статуя розташується посеред зимової резиденції Osocor. Її збудував столичний митець Іван Длугунович, відомий, зокрема, гігантською скульптурою англійського бульдога на Петрівці.

Майте на увазі: головні події 4-11 грудня

На території містечка гості зустрінуть і двох найвизначніших постатей Великої Британії минулого та сучасності. Один з них – справжній друг України, колишній прем'єр Борис Джонсон й видатний світовий лідер, який чи не самотужки подолав нацистську агресію, сер Вінстон Черчилль. Із ними можна буде зробити безліч фото на пам'ять. Пізніше до Джонсона й Черчилля доєднаються й інші знамениті фігури британської історії та культури – король Артур, Шерлок Холмс тощо.

Безперечно, незмінними залишаться всі атрибути казкових зимових канікул в Osocor Residence: велика ковзанка, атракціони, льодові вистави, новорічні та різдвяні перформанси й активні програми для дітей та дорослих.

Початок о 10:00. Вартість квитків у святкові й вихідні дні вхід для дорослих 500 грн., для дітей – 350 грн. У будні – 200 грн. Один день на тиждень – понеділок – у резиденції зробили благодійним. Цього дня вхід для дітей, які є вимушеними переселенцями, буде безкоштовним.


У неділю, 11 грудня, в Національному музеї історії України (вул. Володимирська, 2) триватиме виставка «Світи Григорія Сковороди» до 300-ї річниці народження українського філософа і письменника Григорія Сковороди.

Майте на увазі: головні події 4-11 грудня

На виставці представлено основні етапи життя й творчість мислителя та її осмислення нащадками. Відвідувачі зможуть ознайомитися з оригіналами та копіями праць Сковороди, документів про нього, артефактами доби й пізнішими, навіяними життям і творчістю філософа малярськими й скульптурними творами, нумізматичними пам’ятками тощо.

Партнери виставки: Національна бібліотека України ім. В. І. Вернадського, Національний художній музей України, Центральний державний історичний архів України, м. Київ, Інститут літератури ім. Т. Шевченка НАНУ та Український інститут національної пам’яті.

Свої твори на виставку надали також художник Сергій Луцак та реконструктор історичного вбрання Сергій Шаменков.

Виставка діятиме до 28 квітня 2023 року.

Початок о 10:00. Вартість квитків 50–90 грн. 

У випадку, якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію. Або надішліть, будь-ласка, на пошту [email protected]
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло