Завантажуй українське: добірка застосунків для фізичної та психологічної безпеки
Серед розробників – наші захисники в лавах ЗСУ
Держава-терорист запустила нову ІПСО та просуває два меседжі: батіг – «бійтеся, починається страшна війна, якої ви досі ще не бачили» та пряник – «миру і спокою можна досягти, якщо підете на поступки». Так, на одинадцятому місяці повномасштабної війни генії російської стратегії «керування стадом» продовжують вірити, що примітивні маніпуляції та залякування можуть принести результат (у росії ж чудово працюють протягом століть).
Українці ж тим часом продовжують свою стратегію маленьких кроків: «чорти бісяться – караван йде». Зокрема – розробляють корисні застосунки. Mind вибрав три свіжі – створені під час війни застосунки, які допомагають не збожеволіти в ці буремні часи та ще навчитися «підсмажувати» ворога.
MyState

«Як ти?» – це питання під час повномасштабної війни українці надсилали месенджерами, напевно, вже сотні мільйонів разів – одночасно десяткам своїх близьких і знайомих. «Як ти?» – питають військові з передової своїх рідних по всій Україні після ракетних обстрілів. «Як ти?» – кожного дня хвилюються цивільні за тих, хто в зоні бойових дій.
Тож нещодавно з’явився застосунок, який допомагає оперативніше дізнатися про стан всіх своїх рідних. Створив його бекенд-розробник Appflame Євгеній Коваль, який майже з початку війни в лавах ЗСУ. Ідея виникла після однієї із ракетних атак. «Усвідомив, що не знаєш про стан усіх близьких людей. А кожному писати кожен раз – забирає багато часу. Ідея застосунку в тому, щоб об'єднати всіх-всіх в одному місці заради єдиної мети: «Мені важливо, як ти зараз», – розповідає розробник.
Як це працює? Користувач реєструється в застосунку – додає друзів: надсилає запрошення. При підтвердженні з’являється група користувачів, які можуть стежити за станом один одного. Як саме? У застосунку можна вказувати: «Я добре / Не добре» та додавати невеликі уточнювальні коментарі. Ці дані та час оновлення бачить уся група.
Також можна запросити оновлення стану друзів в один клік (їм на телефони прийде повідомлення). У тому разі, коли щось сталося, можна вказати свою геолокацію. А функція «Швидкі контакти» допомагає миттєво зв'язуватися з людиною, не шукаючи їх. «Бо інколи телефону може бути вже не актуальним. «Швидкі контакти» дозволять завжди мати актуальні дані людини для зв'язку з нею», – пояснює Євгеній Коваль.
MyState доступний для скачування на Google Play та App Store.
Drill

Одна з мрій багатьох українців з 24 лютого – навчитися користуватися стрілецькою зброєю. Зараз це можна зробити в смартфоні. Команда мілітарітех-стартапу Drill у грудні 2022-го запустила застосунок з відеоуроками. «Його було розроблено для потреб військових, яким важливо мати змогу продовжувати тренуватися в будь-яких умовах і в будь-який час, та цивільних українців, які хотіли б отримати знання щодо використання зброї, і яким бракує часу чи можливостей для відвідування спеціалізованих стрілецьких клубів або занять із тренером», – пояснюють розробники.
Як це працює? Зараз у застосунку – два курси з віртуальними тренуваннями на пістолеті та карабіні (АР15/АК74):
- «Сухий базовий карабін» – курс із тренувань для отримання та розвитку базових навичок володіння карабіном;
- «Сухий базовий пістолет» – курс для користувачів, які бажають застосувати «сухі» тренування з пістолетом як основні з метою оволодіти базовими навичками й розвинути їх.
Також користувачам доступні 17 вправ на поводження зі зброєю, які охоплюють як базові вправи, так і вправи для самооборони в умовах обмеженої видимості. Усі вони сформовані в сім уроків, мають різні рівні складності й підійдуть для тренувань професійних військових, поліціянтів, спортсменів і цивільного населення. Користувачі можуть складати власну програму тренувань із можливістю підбору вправ та уроків з огляду на персональну мету, відстежувати прогрес й отримувати відгуки від професійних інструкторів.
«Розробляючи Drill, хотіли створити віртуального персонального тренера, з яким буде зручно працювати незалежно від місця перебування, часу та середовища: тренування в окопах, стрілецькому тирі або вдома», – розповідає співзасновник і СЕО Drill Олександр Гусаров. Другий співзасновник стартапу Ігор С. (прізвище не афішується з міркувань безпеки) – професійний військовий з 10-річним досвідом служби у військах спеціального призначення. Всього в команді 20 спеціалістів – розробники, учасники бойових дій в Україні та за кордоном, міжнародні інструктори зі стрільби з багаторічним досвідом, учасники та призери міжнародних змагань, члени стрілецьких асоціацій.
Для українців застосунок безкоштовний. За даними команди, його вже скачали з Google Play та App Store понад 12 000 разів.
«Є?»

Ще одна мрія українців – світло в домівках або хоча б достовірні дані про його наявність. Айтівці створили вже чимало чат-ботів і застосунків для розв'язання цієї «проблеми». Один з останніх – застосунок «Є?». «У ньому ви зможете дізнаватись, а також повідомляти близьких і сусідів про наявність світла у вашому будинку. В застосунку відображаються лише фактичні дані від реальних людей, тобто нас із вами. Жодної прив'язки до офіційних планових чи екстрених графіків відключень, які часто відбуваються зі зміщенням», – пояснює розробник Денис Гайдамака.
Як це працює? Користувачі повідомляють у застосунку, чи є світло за обраною адресою. Цей статус бачать усі, хто підписані на неї.
Покрокова інструкція:
- підпишіться на адресу свого дому, роботи, чи інших місць, які часто відвідуєте;
- якщо перебуваєте за адресою, на яку підписані, позначте, чи є там світло;
- спробуйте робити це щоразу, як зникне чи з'явиться світло;
- діліться застосунком із близькими, сусідами, консьєржками: більше активних мешканців = вчасна та точна інформація.
«Так ви зможете спокійно працювати в улюбленій кавʼярні, а щойно прийде сповіщення – помчите додому. А в чатику ОСББ чи району буде більше місця для приємного спілкування. Це наче Waze, але з інформацією про світло. Робота та точність застосунку базується на принципі добросусідства, активної участі в житті громади та взаємної довіри, де пильні та відповідальні користувачі оперативно, правдиво та анонімно повідомляють про появу або зникнення світла в будинку», – пояснює Гайдамака. Та про всяк випадок у застосунку планується ввести алгоритми захисту від хибних повідомлень.
За даними розробника, наразі географія «Є?» охоплює всі найбільші міста та містечка вільної території України, у яких сумарно проживає близько 21 млн людей. Зараз це 132 населених пункти, у найменшому з яких 20 000 мешканців. «Упевнений, що завдяки ЗСУ скоро можна буде додати всю територію України», – каже Гайдамака.
Поки застосунок доступний тільки на App Store. У найближчих планах – розробка Android-версії. Також згодом Гайдамака хоче додати можливість відстежувати наявність води й тепла.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми запрошуємо вас стати частиною Mind Club. Для цього потрібно оформити підписку за $7 на місяць.
Нам дуже важлива ваша підтримка!
Чому ми впроваджуємо платну підписку?
Справжня якісна та незалежна журналістика потребує багато часу, зусиль та витрат, це дійсно недешево. Але ми віримо в перспективи ділової журналістики в Україні, тому що віримо в перспективу України.
Саме тому ми створюємо можливість платної щомісячної підписки – Mind Club.
Якщо ви читаєте нас, якщо вам подобається та ви цінуєте те, що ми робимо, – пропонуємо вам вступити до спільноти Mind.
Ми плануємо розвивати Mind Club: обсяг матеріалів і доступних сервісів і проектів. Уже сьогодні всі члени клубу:
- Допомагають створювати та розвивати якісну незалежну ділову журналістику. Ми зможемо і надалі розвиватись та підвищувати якість наших матеріалів.
- Отримують вільний від банерної реклами сайт.
- Отримують доступ до «закритих» матеріалів Mind (до щомісячного випуску, в якому ми досліджуємо та аналізуємо, як працюють цілі галузі; до щотижневих аналітичних підсумків).
- Вільний доступ до івентів Mind для підписників та спеціальні умови на інші події Mind.
- Smart Power. Власники бізнесу, що стануть підписниками Mind, отримають доступ до агрегатора системних порушень від аналітиків Mind та партнерів «Cкажи.uа». Якщо у вашого бізнесу виникли проблеми з непорядними чиновниками чи конкурентами – ми проаналізуємо, чи є їхня поведінка системною, і разом зможемо вирішити цю проблему.
- Ми і надалі розвиватимемо Mind та додаватимемо корисні журналістські рубрики і сервіси для вашого бізнесу.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності. Підтримайте нас за 196 грн на місяць.
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].