5 революційних АІ-новинок: гуманоїди Ілона Маска, японські кіборги та лікарська нейромережа Google

5 революційних АІ-новинок: гуманоїди Ілона Маска, японські кіборги та лікарська нейромережа Google

Mind пропонує дізнатися про передові АІ-розробки, що розбурхали світ у травні 2023 року

Этот материал также доступен на русском языке
5 революційних АІ-новинок: гуманоїди Ілона Маска, японські кіборги та лікарська нейромережа Google

Минулого тижня Сем Альтман, творець чатботу ChatGPT, давав свідчення в конгресі США про небезпеку штучного інтелекту, чим розпалив інтерес до АІ-розробок. Користуючись нагодою, технологічні гіганти Apple, Tesla, Google та Amazon анонсували своїх роботів, нейромережі, а також програми, здатні клонувати голоси та візуальні образи людей.

Mind вибрав п'ять найяскравіших і обговорюваних АІ-проєктів травня 2023 року.

Tesla Optimus – людиноподібний робот

16 травня 2023 року на зустрічі акціонерів компанії Tesla Ілон Маск показав можливості оновлених андроїдів Optimus, відомих також як Тесла-боти. В опублікованому відео роботи-гуманоїди повільно, але стабільно ходять і розкладають дрібні предмети по контейнерах.

Ще Тесла-боти навчилися розпізнавати обстановку навколо себе та предмети, що знаходяться поруч. Робот може наступати на яйце, не роздавлюючи його, а також підбирати предмети руками, регулюючи зусилля залежно від того, що саме лежить перед ним. На демонстраційному відео показано, як Тесла-боти навчаються нових дій, повторюючи рухи за людиною.

Ілон Маск стверджує, що роботи Optimus стали одним із головних пріоритетів Tesla. Вони мають розв'язати проблему нестачі робочих рук для виконання небезпечних, рутинних і нудних завдань. У майбутньому, за прогнозом власника Tesla, один такий робот коштуватиме не більше $100 000, а попит на них зросте до 10–20 млрд одиниць.


Jizai Arms – рюкзак із шістьма роборуками

Японські інженери з Токійського університету презентували систему роботизованих кінцівок Jizai Arms, яка «дозволить будь-кому стати цифровим кіборгом». Показаний прототип складається з базового блоку, який одягається на спину та фіксується на тілі ременями. У ньому є шість слотів для кріплення механічних рук-маніпуляторів, схожих на людські.

Очікується, що рюкзаки Jizai Arms будуть особливо корисними для інвалідів, а також у будівництві та інших складних виробництвах, де людині потрібно контролювати кілька процесів одночасно.

Керувати роборуками Jizai Arms можна двома способами: через спеціальну комп'ютерну програму або зменшену копію системи. Коли оператор або сам користувач змінює положення рук на екрані або на «ляльці-контролері», воно змінюється і на повнорозмірному пристрої. Поки що це не зручно. Але надалі японські інженери розраховують створити для Jizai Arms нейроінтерфейсну систему управління. Спеціальні датчики вловлюватимуть імпульси спинного мозку користувача, і він зможе командувати роборуками силою думки.


Med-PaLM 2 – нейромережа для медичної допомоги

Інтернет-гігант Google представив медичну нейромережу Med-PaLM 2, яка вміє консультувати на рівні досвідченого лікаря. АІ може відповідати на запитання та узагальнювати ідеї з багатьох медичних текстів. Med-PaLM 2 покликана допомогти в аналізі медичних показників і постановці лікарських діагнозів.

У Google стверджують, що їхня нейромережа «набагато перевершує» аналогічні АІ-моделі інших розробників. Med-PaLM 2 показала 86,5% точності висновків у таких тестах, як на іспиті на отримання медичної ліцензії в США. Цей показник кращий, ніж у 70% справжніх лікарів, і на 18% вищий, ніж у попередника – нейромережі Med-PaLM, анонсованої наприкінці минулого року.

На низку питань про ознаки й перспективи лікування тих чи інших хвороб Med-PaLM 2 відповідав більш розгорнуто та правильно, ніж лікарі. Однак у деяких випадках АІ давав потенційно шкідливі для пацієнтів поради та припускався помилок, які мають бути виправлені, перш ніж технологія стане доступною широкій аудиторії.


Apple Personal Voice – імітатор голосу

5 революційних АІ-новинок: гуманоїди Ілона Маска, японські кіборги та лікарська нейромережа Google

Корпорація Apple пообіцяла в пресрелізі додати на свої пристрої можливість клонування голосу. Користувачі iPhone, iPad та Mac невдовзі зможуть створити цифрові копії своїх голосів для озвучення текстів.

Apple обіцяє, що клонування голосу буде «простим і безпечним» і забере лише 15 хвилин, за які людині потрібно буде озвучити текстові підказки, що відображаються на екрані. На першому етапі АІ підтримуватиме лише англійську мову, але надалі розробники обіцяють додати й інші.

Apple Personal Voice допоможе людям, яким через аміотрофічний склероз або будь-яку іншу причину важко говорити. Вони зможуть писати текст повідомлень під час дзвінків, а система їх озвучить.


ML Deformer – функціонал для створення анімованого персонажа

Компанія Epic Games, що поліпшує і розширює ігровий двигун Unreal Engine 5, випустила зразок плагіну ML Deformer (https://www.unrealengine.com/marketplace/en-US/product/ml-deformer-sample). Він продемонстрував, як можна використати технологію машинного навчання для створення в реальному часі гіперреалістичних персонажів.

Інтерактивна демонстрація показала візуальний образ Гаррі Гуддіні з найдрібнішими змінами шкіри й м'язів під час руху, а також появою складок на одязі. Незабаром ML Deformer полегшить життя розробникам ігор. Вони зможуть створювати подібні анатомічно точні цифрові копії людей, зібравши дані 3D, 4D та МРТ.

Читайте також: «Чим здивувала CES-2023: 11 «вау-новинок» головної виставки електроніки»

Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло