Книжка тижня: «Маестро. Роджер Федерер: велике життя у великому тенісі» Крістофера Клері

Книжка тижня: «Маестро. Роджер Федерер: велике життя у великому тенісі» Крістофера Клері

Бестселер New York Times про спортивне явище і гонитву за тенісною славою

Книжка тижня: «Маестро. Роджер Федерер: велике життя у великому тенісі» Крістофера Клері

Роджер Федерер – один із найвидатніших спортсменів усіх часів, феноменальне явище в тенісі. Книжка «Маестро. Роджер Федерер: велике життя у великому тенісі» – найбільша біографія спортивної ікони, де описано його життєвий шлях від того, як він був темпераментним підлітком, до того, як став символом незмінної величі.

Докладніше – в огляді Mind.


Бекграунд. Крістофер Клері – американський журналіст, світовий спортивний оглядач і автор текстів про теніс у The New York Times. Майже 30 років висвітлював міжнародні події спорту для Times і International Herald Tribune, де він був головним спортивним кореспондентом.

«Маестро. Роджер Федерер: велике життя у великому тенісі» – бестселер New York Times.

Роджер Федерер оголосив про закінчення кар’єри у вересні 2022 року, невдовзі після виходу цієї книжки. Він провів у професійному турі 24 роки, виграв 103 турніри АТП (другий результат в історії після Джима Курʼє), зокрема 20 ТВШ (третій результат в історії після Новака Джоковича й Рафаеля Надаля), і заробив понад 130 млн доларів призових (третій результат в історії після Новака Джоковича й Рафаеля Надаля). Статистика перемог і поразок – 1251:275 (78% перемог). Федерер провів у статусі першої ракетки світу 25% кар’єри (третій результат в історії після Новака Джоковича й Піта Сампраса). 

«Той, хто спостерігав гру Федерера в розквіті його кар’єри, був вражений гармонійним потоком у його рухах. Не полишало відчуття, що тобі показують якийсь фокус. Однак у чому його секрет? Федерер діяв на любителів тенісу як наркотик. А від того, з якою впевненістю він приймав виклики, цей наркотик діяв удвічі сильніше. Він ніколи не дозволяв собі ні пафосних тирад, ні глузування. Внутрішня психологічна робота рідко відбивалася на обличчі Федерера. Він завжди зосереджувався на корті, на суто фізичних аспектах тенісного ремесла», – пише автор.

Видавництво: «Лабораторія»

Сюжет. Федерер став не тільки спортивним явищем, хоча він ніколи не користався тенісом для задоволення якихось більших амбіцій і завжди тримався суто в рамках гри. А це таки досягнення для спорту, який поступово втрачає аудиторію, – вона старіє і зосереджується передусім у Європі та Північній Америці. У спортивних і життєвих принципах Федерера вчувається стара школа: поменше суперечок та скандальних екскурсів у приватне життя, побільше шляхетності й елегантності. Скажете, нудно? Аж ніяк. Той, хто об’єднує людей у розділеному світі, не буває джерелом нудьги. Федерер багато років демонстрував естетично довершену гру, на рівні мистецтва, ніби гравітація не має над ним влади. Федерер уміє поставити переконливу крапку в розіграші, зберігаючи розслаблений і незворушний вигляд, – і цим його гра заворожує. Так само Майкл Джордан зависав у повітрі на мить довше, ніж суперник; так само вміють завмирати в танці балетні зірки.

«Тенісна велич Федерера – його форхенд, робота ніг, подача, відчуття моменту, бачення корту, планування, бажання більшого. Проте в перші роки було в його грі одне слабке місце – ментальність. «Я був лузером, справжнім лузером», – говорить Федерер. Барлохер пам’ятає, як Федерер програв клубний матч в «Олд бойз», сидів під вишкою і ще довго плакав після того, як усі пішли з корту. «Коли в нас були командні матчі, ми завжди влаштовували спільний перекус, їли сандвічі, але він не прийшов, – розповідає Барлохер. – Через півтори години я знайшла його під вишкою – він досі плакав». На поразку Федерер реагував сльозами. Лупив по дошці, коли програвав батькові в шахи. Він рвався в бій, але така чутливість робила його вразливим і перед своїми, і перед чужими очікуваннями. Федереру бракувало самоконтролю, але він такий був не один. «Це звична річ для такого віку, – говорить Барлохер. – Одна дитина плаче, інша кричить. Роджеру ніяк не давалася думка, що інші теж уміють добре грати в теніс. Доводилося йому про це нагадувати».

Вам сподобається, якщо: вам цікаво детально простежити історію походження Федерера, подорожуючи до південноафриканського району, де його 23-річний батько вперше закохався у 18-річну колегу Лінетт, яка й стала матір’ю зірки світового спорту, а також прослідкувати, як роман на Олімпійських іграх між підлітком Роджером та іншою швейцарською спортсменкою Міркою Ваврінец переріс у шлюб і став запорукою його довгострокового успіху.

Вам не сподобається, якщо: вас не цікавить спорт та його герої і, зокрема, приватний світ Федерера як заможного спортсмена, але водночас і людини, яка ризикує усім, присвячуючи своє життя гонитві за тенісною славою.

Головна причина прочитати: завдяки доступу до найближчого оточення Федерера разом із його дружиною Міркою та давнім тренером, а також на основі індивідуальних інтерв’ю з Федерером, ця біографія, написана легендарним спортивним репортером Крістофером Клері, стає обов’язковою для прочитання відданими фанатами спорту та всіма, хто ним цікавиться.

У тому ж дусі:

Максим Гайовий «Від дірявих кедів до мільйонів доларів. Неймовірна історія Слави Медведенка»

Книжка тижня: «Маестро. Роджер Федерер: велике життя у великому тенісі» Крістофера Клері

Історія українця, що пробився в NBA.

У дитинстві Слава Медведенко ненавидів баскетбол: він був найвищим у класі, тому всі радили йому зайнятися цим видом спорту. У підлітковому віці хлопець полюбив цю гру, але за можливість мандрувати й купувати... йогурт, жуйки і пляшки газованки (це ж були «лихі дев’яності»).

Та з роками пріоритети змінилися. Баскетбол став для Слави справою життя, якій він віддавав стільки часу, що буквально протирав кеди до дір. Він виступав за команди з України, Литви, а згодом грав за клуби НБА – «Лейкерс» і «Атланту». 


Ґільєм Балаґе «Роналду»

Книжка тижня: «Маестро. Роджер Федерер: велике життя у великому тенісі» Крістофера Клері

У книжці представлена повна біографія Кріштіану Роналду, написана одним із найбільш шанованих футбольних журналістів. У ній представлена інформація про те, що зробило Роналду гравцем і людиною, за яким ми маємо можливість спостерігати сьогодні. Всім відомо про його досягнення, адже він – один із найвидатніших футболістів усіх часів. Та мало кому відомо, як від звичайного дванадцятирічного хлопця, що мріє про футбол, він перетворився на легенду, яку знає і поважає весь світ.

Побачивши талант хлопчини, найвідоміші клуби Європи хотіли отримати його до себе в команду, але успіху в цій справі домігся «Манчестер Юнайтед». Саме під опікою не менш легендарного футбольного тренера сера Алекса Фергюсона тоді ще молодий гравець Роналду став приголомшливим футболістом і спортсменом, вигравши дорогою три титули та Лігу чемпіонів. 

У випадку, якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію. Або надішліть, будь-ласка, на пошту [email protected]
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло