Акції техногігантів – нове золото

Акції техногігантів – нове золото

Папери високотехнологічних компаній як гарантія від інфляції наздоганяють золото

Акції техногігантів – нове золото

Акції найбільших американських технологічних компаній є не лише оптимістичним поглядом у майбутнє, а й прагматичним захистом від інфляції, вважають учасники опитування Markets Live Pulse від агенції Bloomberg.

Золото, яке десятиліттями було найкращою страховкою від зростання цін, досі зберігає позицію лідера як запобіжника від зростання цін – так вважають 46% опитаних. Однак майже третина визнає цінні папери технологічних гігантів не менш гарантованим захистом.

Акції техногігантів –нове золото
Відповіді на запитання «У якій гавані краще переховатися від інфляції»? Акції технологічних компаній демонструють непогану динаміку як безпечний актив. Принаймні в це вірять інвестори.

Ця думка засвідчує роль, яку компанії на кшталт Nvidia відіграють на фінансових ринках США. Ці компанії насправді мають вплив майже на всі основні сектори економіки, що дозволяє їм отримувати стабільні прибутки та збільшувати капіталізацію, запевняючи інвесторів у своїй перспективності. Перспективність вабить інших інвесторів – компанії отримують приплив їхніх грошей – коло замикається.

Окрім Nvidia, у пулі перспективних цінних паперів – акції Amazon, Meta Platforms, Alphabet, Microsoft та Apple.

Інфляцію, захисту від якої шукають потенційні вкладники, після «американських гірок» 2022 року загальмувалася, хоч і, попри незадоволення ФРС, перевищує цільовий показник у 2%. Тому Федеральна резервна система не поспішає зі зниженням ключової ставки.

Ця ситуація робить ціни основним подразником для інвесторів. Більшість опитаних респондентів – 59% – вважають інфляцію найбільшим ризиком, з яким ринки стикнуться протягом поточного року. Індекс споживчих цін буде оголошений днями й навряд чи буде нижчим за показник у 3,4% рік до року.

Акції техногігантів –нове золото
«Облігації краще акцій у випадку настання рецесії», вважають опитані Bloomberg.

З моменту, коли інфляція перевищила показник у 2% у березні 2022 року, ринкова вартість компанії Nvidia зросла на 200%, майже до $900 за акцію. У лютому поточного року компанія повідомила про ринкову вартість у $2 трлн, ставши першим виробником напівпровідників, якому це вдалося.

Навіть Apple, яка стикається на своєму шляху як зі зльотами, так і падіннями, показала кращі показники зростання – 50% проти середніх 30% для компаній S&P 500. Варто зважати, що акції технологічних компаній дуже залежні від інфляційних змін і ключової ставки, адже їхня капіталізація багато в чому залежить від прогнозованих прибутків у майбутньому.

Приблизно чверть опитаних вважають найбільшою загрозою 2024 року потенційну рецесію США. Згідно з думкою респондентів, у такому разі кращим захистом будуть казначейські зобов’язання уряду, а не акції приватних компаній.

Дивна стійкість економіки, навіть за умов жорсткої монетарної політики ФРС, сприяє припливу коштів до США, де дохідність облігацій лишається високою, а прибутки компаній продовжують зростати. Це позитивно впливає на позицію американського долара, який підтверджує свій статус найкращої валюти в часи ринкових потрясінь.

Долар як валютну гавань розглядає приблизно три четверті опитаних, швейцарський франк – 23%, а японська єна отримала в шість разів менше голосів, ніж франк. Логічно, що 86% опитаних із США та Канади вважають долар найкращим вибором, франк – лідер для 43% європейців.

Акції техногігантів –нове золото
«Заощадження в якій валюті допоможуть перечекати складні економічні часи?»

Єна втратила позиції через знецінення щодо долара та ультралегкої монетарної політики японського центробанку. Значний розрив між процентними ставками центробанків Японії та США зашкодив вартості єни, яка стала найнижчою з 1990 року.

Золото цього року зросло у вартості на 15% через збільшення попиту з боку Народного банку Китаю. Через арешт по світу російських доларових активів після початку війни в Україні багато країн намагаються диверсифікувати резерви, зменшуючи залежність від долара, що привертає увагу до золота.

Лише 13% учасників опитування від Bloomberg заявили, що в пошуках незалежних від геополітики активів знайшли біткоїн.

У випадку, якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію. Або надішліть, будь-ласка, на пошту [email protected]
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло