Гроші на відбудову через іпотечні облігації: що треба для запуску цього механізму та які ризики бачать експерти
Над цим питанням окрім J.P.Morgan працюють Japan Housing Finance Agency, European Mortgage Federation та інші глобальні структури
Група представників міжнародних фінансових корпорацій та іпотечних об'єднань уже розробляє план випуску українських іпотечних цінних паперів для зовнішніх ринків. Інструмент має стати одним з важливих каналів залучення іноземних інвесторів для відновлення України. Про це Mind повідомили у ПрАТ «Українська фінансова житлова компанія» («Укрфінжитло»).
Серед міжнародних структур, які вже працюють над механізмом, – один із найбільших інвестиційних мультинаціональних банків J.P.Morgan, а також Japan Housing Finance Agency, European Mortgage Federation, трійка рейтингових агенцій (S&P, Moody's, Fitch). Також у роботі бере участь European Covered Bond Council. Ці організації налічують понад 200 учасників, серед яких «Укрфінжитло» – єдина та перша компанія–представник України.
Наразі розробляється відповідне законодавство. «Ми з міжнародними партнерами працюємо над створенням законодавчої бази щодо сек'юритизації та випуску іпотечних облігацій. «Укрфінжитло» може бути першою в Україні компанією, яка буде спроможною здійснити випуск іпотечних облігацій для закордонних ринків боргового капіталу», – йшлося в повідомленні.
Mind вирішив розібратися, що являтиме собою цей фінансовий інструмент в українських реаліях, на що спиратиметься та на які основні ризики слід зважати.
Що таке іпотечні облігації?
Іпотечні облігації – це цінні папери (ЦП), забезпечені іпотечним покриттям. Тобто в найпростішому варіанті прив'язані до реальних об'єктів нерухомості, під які банки
196
Чому я маю стати підписником Mind?
Mind UA - це незалежний бізнес-портал. Ми не залежимо від (і не належимо до) жодних політичних, олігархічних та інших груп. Проект створюється командою ділових журналістів; ми залучаємо лише портфельних інвесторів.
Рекламні доходи медіа в світі стрімко падають. В гонитві за кількістю читачів перемагають таблоїди та ресурси що маніпулюють фактами, в гонитві за сенсаціями. На відміну від них, ми прагнемо робити дійсно корисний та якісний продукт для того, аби створювати справжню додану цінність для наших читачів.
Справжня якісна журналістика потребує багато часу, зусиль та витрат, це дійсно не дешево. Але ми віримо в перспективи якісної журналістики в Україні, тому що віримо в перспективу України.
Саме тому, ми створюємо можливість платної щомісячної підписки - Mind Club.
Якщо ви читаєте нас, якщо вам подобається та ви цінуєте те, що ми робимо, – пропонуємо вам вступити до спільноти Mind.
Ми плануємо розвивати Mind Club: обсяг матеріалів і доступних сервісів і проектів. Вже сьогодні, усі члени клубу:
- Допомагають створювати та розвивати якісну незалежну ділову журналістику. Ми зможемо і надалі розвиватись та підвищувати якість наших матеріалів.
- Отримують вільний від банерної реклами сайт.
- Отримують доступ до «закритих» матеріалів Mind (до щомісячного випуску, в якому ми досліджуємо та аналізуємо, як працюють цілі галузі; до щотижневих аналітичних підсумків).
- Вільний доступ до івентів Mind для підписників та спеціальні умови на інші події Mind.
- Smart Power. Власники бізнесу, що стануть підписниками Mind, отримають доступ до агрегатора системних порушень від аналітиків Mind та партнерів Cкажи.uа. Якщо у вашого бізнесу виникли проблеми з непорядними чиновниками чи конкурентами – ми проаналізуємо, чи є їхня поведінка системною, і разом зможемо вирішити цю проблему.
- Ми і надалі розвиватимемо Mind та додаватимемо корисні журналістські рубрики і сервіси для вашого бізнесу.