Кінопрем’єри тижня: культова наукова фантастика «Чужий: Ромул» і нестандартний детектив «Ніч на 12-те»

Кінопрем’єри тижня: культова наукова фантастика «Чужий: Ромул» і нестандартний детектив «Ніч на 12-те»

Перезапуск, який вдався, та заснована на реальних подіях історія про нерозкрите вбивство

Кінопрем’єри тижня: культова наукова фантастика «Чужий: Ромул» і нестандартний детектив «Ніч на 12-те»
Кадр зі стрічки «Ніч на 12-те».

Цього тижня в український прокат вийшли дві різні, але дуже цікаві стрічки: перезапуск культової франшизи «Чужий» у виконанні автора горору «Зловісні мерці» Феде Альвареса, а також детектив про групу поліцейських, які розслідують вбивство дівчини, – справу, яка стане загадкою на все життя. 

Докладніше – в огляді Mind.

«Чужий: Ромул»

Кінопрем’єри тижня: культова наукова фантастика «Чужий: Ромул» і нестандартний детектив «Ніч на 12-те»

Сюжет. Група молодих друзів вирішують покінчити робоче рабство та відправитися на іншу планету на кораблі. Як космічні колонізатори, вони спланували, що 9 років шляху до нового дому, де видно сонце, вони проведуть у кріокамерах. Але не очікували, що на їхньому шляху постане синтетична людина Доктор Зло та його спроба оживити найстрашнішу форму життя у Всесвіті.

У ролях: Кейлі Спені («Прісцилла»), Девід Джонссон (серіал «Індустрія»), Арчі Рено (серіал «Тінь і кістка»), Ізабелла Мерсед («Мадам Павутина»), Спайк Фірн («Після сонця») та інші.

В українському прокаті: з 15 серпня 2024 року. 

Бекграунд. «Чужий: Ромул» – це наступний фільм режисера Феде Альвареса у серії після стрічки Скотта «Чужий: Заповіт» у 2017 році та сьома картина франшизи. Скотт, звичайно, зняв перший «Чужий» у 1979 році, за яким у 1986 році послідував «Чужі» Джеймса Кемерона. Після того, як Девід Фінчер і Жан-П’єр Жене зняли «Чужий 3» 1993 року та «Чужий: Воскресіння» 1997 року відповідно, Скотт повернувся до керма фільмів-приквелів «Прометей» у 2012 році та «Чужий: Заповіт».

Цього разу Рідлі Скотт виступив продюсером та скеровував режисера Альвареса. Вперше подивившись фільм, він сказав: «Режисери, як правило, роблять «Чужого» занадто довгим. Цей фільм довгий, але по-особливому. Виняткова динаміка у цьому типі стрічок – це все. І йому це вдалося».

«Чужий: Ромул» розгортається між подіями оригінального «Чужого» та інших «Чужих», тому Феде Альварес хотів зберегти не лише стиль цих фільмів, але й естетику. Творці використовували справжній грим та практичні візуальні ефекти замість CGI, щоб повернути до життя культових Ксеноморфів франшизи.

«Очевидно, що легше просто вистрілити у порожній простір і отримати якусь CG-істоту пізніше, але ми цього не робили. А пройшли весь шлях, щоб створити істот за допомогою сучасних технологій із філософією старих фільмів», – каже Альварес.

Рейтинг стрічки на IMDb – 7,5 з 10.

Вам сподобається, якщо: ви фанатієте від «Чужого» чи «Інтерстеллара» та не проти подивитися горор, а також інколи думаєте про Римську імперію. 

Вам не сподобається, якщо: вам складно витримати гидке на екрані, а ще ви не любите історії героїчних молодиків, які за сюжетом увесь фільм тримаються на волосинці від смерті.

Головна причина подивитися: перезапуск франшизи вдався – його форма нова, але відчутно, що Феде Альварес, який раніше працював переважно із горорами, віддав данину цьому жанру. Та головною темою для розмови із глядачем фільм вибирає віддану дружбу – хоч щодо людей, хоч щодо синтетичного робота. 

«Ніч на 12-те»

Сюжет. Молоду дівчину підпалюють прямо на вулиці. Цей випадок береться розслідувати відділ, який щойно реформувався після відставки командира. У них купа бюрократичних проблем, але тепер вони ще і ходять колом зачіпок та спроб розібратися в особистому житті та фігурах чоловіків жертви. Це затягує молодого командира Йоганеса у боротьбу, в якій він, здається, ніколи не отримає відповіді…  

У ролях: Бастьєн Буллон («Лише тварини»), Булі Ланнерс («Сире»), Жулʼєн Фрісон («Подія»), Анук Ґрінбер («Дякую, життя!»), Паулін Серайс («Сімʼя в оренду»)

В українському прокаті: з 15 серпня 2024 року. 

Бекграунд. The New York Times назвав цю каннську стрічку «свіжим прочитанням теми розслідування злочинів».

Режисер Домінік Молль і сценарист Жиль Маршан побудували свою історію на реальному випадку, який описала французька письменниця Полін Гена у її книжці репортажів очевидців 2020 року. Цей фільм захоплює, оскільки показує життя двох офіцерів паралельно зі справою – історію, яка могла б існувати незалежно від розслідуваного злочину.

«Я читав цю книжку, але не міг побачити в ній фільм, бо також побоювався, що вже було так багато серіалів, які висвітлюють тему розслідувань і життя детективів у справі, що до останнього не хотів робити кіно. Усе змінили останні два розділи, які охоплюють розслідування, про яке йдеться у «Ночі на12-те». У ньому були деякі неймовірні аспекти, які я вважав несправжніми. Наприклад, коли справу знову відкривають через три роки. Що мені дуже сподобалося, так це те, що ми не дізнаємося, хто скоїв злочин, бо це ракурс, який нечасто показують у кіно, за винятком «Зодіаку». Зазвичай, коли ведеться поліцейське розслідування, винного врешті-решт знаходять і це те, чого чекає глядач. Але не в цьому випадку, і це спонукає нас зосередитися на іншій темі», – говорить режисер Домінік Молль.

Рейтинг стрічки на IMDb – 7,0 з 10.

Вам сподобається, якщо: ви чекали на майже класичний детектив про розслідування убивства, ще і маєте сентимент до французького кіно.

Вам не сподобається, якщо: ви не хочете бачити у фільмі бюрократію та особливості роботи відділку у французькій поліції або не любите, коли у стрічці серед героїв переважають лише чоловіки.

Головна причина подивитися: якщо ви втомилися від надто вигадливого кіно про вбивства чи їх розслідування, а також любите старе кіно про детективів – тут ви знайдете і новий погляд, і знайомі враження. 

У випадку, якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію. Або надішліть, будь-ласка, на пошту [email protected]
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло